Pakt z diabłem

nr kat.: 1286864 FIRMA KSIEGARSKA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

John Connolly i James `Siwy` Bulger dorastali razem na brutalnych ulicach Bostonu Południowego. Kilkadziesiąt lat później, w połowie lat siedemdziesiątych, spotkali się ponownie.

Connolly był już ważną postacią w bostońskim oddziale Federalnego Biura Śledczego, Bulger został ojcem chrzestnym lokalnej irlandzko-amerykańskiej mafii. To, co wydarzyło się później - brudny układ mający na celu doprowadzenie do ruiny włosko-amerykańskiej mafii w zamian za ochronę, której udzielano Bulgerowi - wymknęło się spod kontroli i doprowadziło do serii zabójstw, przejęcia przez Bulgera kontroli nad handlem narkotykami w dzielnicy, zarzutów o wymuszenia haraczy, a ostatecznie do największego skandalu wywiadowczego w historii FBI.

Dick Lehr i Gerard O`Neill, dwaj byli dziennikarze, którzy zajmowali się tą sprawą od samego początku, ukazują samo serce spisku i opisują nie tylko skandal, ale też mroczne osobowości dwóch starych przyjaciół, którzy wybrali ciemności nieustającej nocy.

Oszałamiająca i prawdziwa opowieść o tym, jak dwóch bandziorów skorumpowało FBI.

`Baltimore Sun`

Mrozi krew w żyłach i zwala z nóg... jedna z najlepszych książek z nurtu literatury faktu w tym roku. Dick Lehr i Gerard O`Neil niczym wytrawni powieściopisarze tkają z kolejnych efektownych scen ohydny wzór amerykańskiej korupcji.

`New York Post`  

Dick Lehr wykłada dziennikarstwo na Uniwersytecie Bostońskim. Jako reporter przez niemal dwadzieścia lat pracował w redakcji `Boston Globe`, był nominowany do nagrody Pulitzera i zdobył liczne nagrody dziennikarskie. Dwukrotnie został nominowany do prestiżowej Edgar Award. Mieszka w Belmont w stanie Massachusetts z żoną Karin i czwórką dzieci.

Gerard O`Neill przez dwadzieścia pięć lat był redaktorem w zespole Spotlight, który zajmował się dziennikarstwem śledczym w `Boston Globe`, a następnie został wykładowcą dziennikarstwa. Jest laureatem nagrody Pulitzera oraz wielu innych nagród. Mieszka w Bostonie z swoją żoną Janet. Mają dwóch synów.

Pakt z diabłem przez czterdzieści osiem tygodni znajdował się na listach bestsellerów `New York Timesa` i `Boston Globe`, zdobyła także Edgar Award

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

528

Rok Wydania

2015

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

13.5x21 cm

ISBN

978-83-64700-81-1

Wydawca

Marginesy

Autor

Dick Lehr, Gerard O`Neill

Aktualności

Więcej

Pakt z diabłem ×
Pakt z diabłem

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]