Pani zyskuje przy bliższym poznaniu

nr kat.: 1306517 FIRMA KSIEGARSKA

Krystyna Janda w rozmowie z Katarzyną Montgomery


Aktorka. Żona. Matka. Krystyna Janda. 
Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby Jej głosu, śmiechu i energii. W każdej ze swoich ról teatralnych czy filmowych zjawiskowa i profesjonalna. Jako Agnieszka w `Człowieku z marmuru` wniosła do kina nieznaną świeżość i nową jakość. W `Przesłuchaniu` poruszyła wszystkich i trwale zapisała się w historii kinematografii. W `Tataraku` dotknęła najczulszych strun, w `Boskiej` rozbawiła. Wychowała kolejne pokolenia , które najpierw do Teatru Powszechnego, a teraz do Teatru Polonia i Och Teatru chodzą `na Jandę`. Każdy spektakl z Jej udziałem kończy się owacją na stojąco. Zawsze wierna sobie i widzom. Szczera, bezpośrednia, wymagająca, choć bezdyskusyjnie zyskująca przy bliższym poznaniu.
 
Katarzynie Montgomery opowiada o swoich najważniejszych rolach - tych życiowych i tych zawodowych, o powstawaniu filmów i przedstawień, o kulisach teatru, za które widzowie nie mają wstępu, o miłości, przyjaźni, śmierci i życiu...

W tej opowieści nie sposób postawić kropkę.
Katarzyna Montgomery

Pisanie. Kontaktowanie się i porozumiewanie za pośrednictwem pisania. To bardzo istotna część mojego życia zawodowego i nie tylko. Mam nadzieję, że tytuł tej książki - `Pani zyskuje przy bliższym poznaniu` - odnosi się w dużej mierze do tego, co zapisałam, wyznałam, zamieściłam. I mam nadzieję, że jest choć w części prawdziwy.
Krystyna Janda


Krystyna Janda - aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka i piosenkarka. Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii `Kultura` z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. W 2004 roku stworzyła fundację a w jej ramach dwa teatry: Teatr Polonia i Och Teatr, które prowadzi do dziś.

Katarzyna Montgomery - dziennikarka. Od 2011 roku redaktor naczelna miesięcznika `Zwierciadło`. Wcześniej pracowała m.in. w dwutygodniku `VIVA`, `Gazecie Wyborczej`. W latach 2007-2014 prowadziła popularny program `Mała czarna` w TV4.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Format

16.5x24 cm

ISBN

978-83-8069-352-4

Wydawca

Prószyński Media

Autor

Krystyna Janda, Katarzyna Montgomery

Aktualności

Więcej

Pani zyskuje przy bliższym poznaniu
Pani zyskuje przy bliższym poznaniu ×
Pani zyskuje przy bliższym poznaniu

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]