MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa

nr kat.: 1266584
Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa

Opis i specyfikacja

Jaka nowa piosenka wzbogaciła w 2011 roku spektakl The Wall? Które nagranie Pink Floyd zostało użyte jako sygnał uruchomiający pojazd kosmiczny Mars Exploration Rover-B, wysłany kilka lat temu na Marsa? Kto na płycie The Dark Side Of The Moon zapowiadał lot British Airways numer 215 do Rzymu, Kairu i Lagos? W jakim utworze grupy Roger Waters nawiązał do filmu Andrzeja Wajdy Popiół i diament? I którą jej piosenkę kończył rechot kupionego w sklepie z zabawkami nakręcanego policjanta? Tylko w jednej książce można znaleźć odpowiedzi na te i setki podobnych pytań.
O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa to nie tylko zajmująca prezentacja całego dorobku legendarnej grupy i jej dawnego lidera, ale przede wszystkim zbiór nieznanych faktów, anegdot i relacji. Historia Pink Floyd i Rogera Watersa oparta w dużej części na rozmowach autora, znanego dziennikarza muzycznego Wiesława Weissa, z Rogerem Watersem, Davidem Gilmourem, Nickiem Masonem oraz ich licznymi współpracownikami, takimi jak Storm Thorgerson, zmarły niedawno autor okładek płyt Pink Floyd, Alan Parker i Gerald Scarfe, twórcy filmu The Wall, czy realizatorzy nagrań Alan Parsons i James Guthrie. Książka stanowi zmienioną, rozbudowaną m.in. o nowe rozdziały i zaktualizowaną wersję dwu wcześniejszych publikacji: O krowach, świniach robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Gry wojenne. O wszystkich solowych utworach Rogera Watersa.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Autor

Wiesław Weiss

Ilość stron

648

Rok Wydania

2015

Oprawa

oprawa twarda

Format

15x21 cm

ISBN

978-83-60157-88-6

Wydawca

In Rock

Opinie

5/5

Rafał S.

O krowach, świniach, małpach, robakach...

Uwielbiam Pink Floyd. Ostatnio namiętnie katuję album koncertowy "Pulse" i "The Division Bell" – na zmianę. Mam do tej drugiej szczególną słabość i sentyment. O czym parę słów poniżej. Ten pierwszy natomiast uważam za jeden z najlepszych albumów live w całej historii rocka. Jestem po lekturze książki o Sydzie Barrecie i przyznam, że uboga była moja wiedza na temat tego szaleńca ale i gneiusza, wizjonera. Dlatego będąc przeświadczonym, że trzeba się uczyć przez całe życie (a i tak umrze się z niedostatkiem wiedzy ;) ), muszę przeczytać książkę pana Weissa. A co do „The Division Bell” to album, który należy do elitarnego grona najbardziej kontrowersyjnych i budzących skrajne emocje w historii muzyki rockowej. Album, który dzieli i łączy fanów muzyki i po dziś dzień elektryzuje słuchaczy. Podobnie jak poprzednik „A Momentary Lapse of Reason”, zebrał niesłusznie zupełnie cięgi od dawnych fanów obrażonych na ówczesny Pink Floyd za brak w składzie Rogera Watersa. Nie należy jednak negować świetnej muzyki tylko dlatego, że pogniewało się Davida Gilmoura. Pink Floyd wciąż jest klasą dla siebie i nawet absencja wieloletniego basisty tego faktu nie zmienia. O żadnym bowiem utworze nie można powiedzieć, że jest przeciętny lub słaby. Płyta powstała w zdrowej i komfortowej atmosferze wyjątkowej harmonii, odzyskanej po latach wyniszczających konfliktów, dlatego proces komponowania tym razem przebiegał trochę inaczej. David Gilmour tak wspomina prace nad „The Division Bell”: „Przez mniej więcej dwa tygodnie po prostu improwizowaliśmy. Takie pogrywanie i zaczynanie pracy od samego początku było ekscytujące. W końcu ruszyliśmy mocno do przodu i cały proces przebiegł bez zakłóceń. Album jest efektem współpracy nas wszystkich i dlatego jest taki spójny”. Zespół powraca tu do przeszłości, do pierwszej połowy lat siedemdziesiątych i takich płyt jak „Atom Heart Mother”, „Meddle”, „Obscured By Clouds” czy „The Dark Side Of The Moon”.

Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa ×
Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy