Poradnik dla rodziców. Misja: szkoła

nr kat.: 1309269 FIRMA KSIEGARSKA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

Dzieciństwo,

to beztroska zabawa, czas przygód w trakcie poznawania świata, czas zdobywania kompetencji i przezywania emocji.

Wszystko dzieje się pierwszy raz. Ciekawość i radość zabawy powodują, że zdobywanie wiedzy przez dzieci w pierwszych latach życia jest fascynujące.Ten czas, nie kończy się z chwilą, gdy dziecko idzie do szkoły. Będzie inaczej, ale równie ciekawie, żeby nie powiedzieć ciekawiej.

O tym, że dziecko pójdzie do szkoły wiemy od jego narodzin. Jednym z zadań, którym powinni sprostać rodzice, jest przygotowanie małego człowieka do nowej, wielkiej przygody. W dzisiejszym, pędzącym świecie, łatwo coś przeoczyć, zapomnieć, czegoś nie dopilnować.

Oddajemy zatem do Państwa rąk przewodnik, w którym Autorka postawiła sobie trzy cele:

- Po pierwsze przedstawia Rodzicom ich dziecko. Znają je od kilku lat i wiedzą o nim wszystko i pomaga im tę wiedzę usystematyzować.

- Po drugie, opisuje jakie umiejętności są istotne, by dziecko dobrze radziło sobie w szkole.

- Po trzecie, pokazuje, w jaki sposób rozwijać potrzebne do szkoły umiejętności wykorzystując codzienne sytuacje.

Proponowane w poradniku zabawy i ćwiczenia nie wymagają pomocy naukowych czy specjalnych przygotowań. Potrzebny jest jedynie czas, a czasem także własna kreatywność oraz pomysłowość dziecka.

O Autorce:

Dorota Superniania Zawadzka jest psychologiem rozwojowym o specjalności psychologia wychowawcza stosowana. Oprócz zajęć kursowych prowadziła autorskie fakultety dla studentów `Telewizja dla dziecka` i `Świat według dziecka`. Równolegle prowadziła także zajęcia z psychologii rozwoju człowieka w SWPS w Warszawie. W tym czasie rozpoczęła współpracę z mediami tworząc i współtworząc wiele programów w telewizjach zarówno publicznej (`Akademia IQ`, polska wersja programu `Ulica Sezamkowa`) i komercyjnej (`Superniania`, `I Ty możesz mieć superdziecko`, `Świat według dziecka`, `Do tablicy`, `Na kłopoty Zawadzka`). Ten pierwszy dał jej popularność. Jest ekspertem w programach stacji telewizyjnych i radiowych, ogólnopolskich jak i lokalnych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, między innymi z KOPD.

Od lipca 2011 jest doradcą Rzecznika Praw Dziecka i zasiada w Społecznej Radzie Doradców.

Nieustannie stara się popularyzować wychowanie oparte na wartościach i wzajemnym szacunku.

Autorka kilku bestsellerowych poradników dla rodziców, regularnie pisze bloga oraz prowadzi popularny profil na Facebooku.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Format

20x24 cm

ISBN

978-83-7945-386-3

Wydawca

Edipresse Polska

Autor

Dorota Zawadzka

Aktualności

Więcej

Poradnik dla rodziców. Misja: szkoła ×
Poradnik dla rodziców. Misja: szkoła

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]