Praktyczny kurs SQL. Wydanie III

Praktyczny kurs SQL. Wydanie III

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Praktyczny kurs SQL. Wydanie III

  • Praktyczny kurs SQL. Wydanie III
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Praktyczny kurs SQL. Wydanie III

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
 

Ziemia do bazy: nadaję komunikat w języku SQL!

    Pobieranie i modyfikowanie informacji, czyli jak porozumieć się z relacyjną bazą danych
    Tworzenie baz danych, czyli jak wcielić w życie własną koncepcję centrum informacji
    Uprawnienia użytkowników, czyli kto i po co może korzystać z Twojej bazy danych

SQL to dziś właściwie jedyny poważny język używany do tworzenia i obsługi relacyjnych baz danych, niezależnie od tego, czy są to bazy Microsoftu, Oracle czy Sun Microsystems. I choć nie wszędzie działa dokładnie tak samo, bez jego znajomości nie ma co marzyć o swobodnym korzystaniu z bazy, nie mówiąc już o jej stworzeniu. Jeśli więc taka baza jest Ci potrzebna, jeśli chcesz zorientować się, jak ułożyć dane w sposób najwygodniejszy dla siebie albo precyzyjnie wysegregować to, czego akurat szukasz, musisz opanować SQL inaczej serwer bazodanowy nijak Cię nie zrozumie.

Trzecie wydanie tej książki traktuje o języku SQL w wersji dla SQL Server firmy Microsoft. Autorzy szybko przeprowadzą Cię od instalacji serwera bazodanowego, przez najróżniejsze operacje na przykładowej, niewielkiej bazie AdventureWorksLT, aż po kwestie związane z tworzeniem własnej bazy i nadawaniem uprawnień jej użytkownikom. Ponadto znajdziesz tu ważne (i nowe!) informacje o partycjonowaniu danych i wydajności zapytań. Bezcennym wsparciem w trakcie nauki będą dla Ciebie zadania ich rozwiązanie pozwoli Ci poczuć się pewniej i sprawdzić swoje wiadomości w praktyce. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z bazami danych albo odświeżyć swoje informacje, trafiłeś doskonale!

    Trochę teorii, czyli modele baz danych i standardy języka SQL
    Odczytywanie danych z wybranej tabeli
    Wybieranie i grupowanie wierszy
    Łączenie tabel i wyników zapytań
    Partycjonowanie wierszy oraz funkcje rankingu, analityczne i okienkowe
    Podzapytania i wydajność zapytań
    Transakcje i współbieżność
    Bazy danych i tabele
    Widoki i indeksy
    Nadawanie i odbieranie uprawnień

Stwórz bazę na bazie języka SQL!

Ogólne

Producent

Helion

Ilość stron

336

Rok Wydania

2015

ISBN

978-83-246-9495-2

Autor

Mendrala Danuta , Szeliga Marcin

Oprawa

Miękka

Gatunek

Informatyka , Programowanie

Wydawca

Helion

Mysz komputerowa to wynalazek z 1964 roku, który od tego czasu, szczególnie przez ostatnie lata, wyraźnie ewoluował. Pozornie proste urządzenie, zyskało szereg udogodnień, które ułatwiają codzienną pracę lub grę, a wybór zrobił się naprawdę ogromny.

Twardy dysk to jeden z najważniejszych elementów w komputerze. Patrząc na specyfikację sprzętu, obok karty graficznej, procesora czy pamięci RAM, warto zwrócić uwagę właśnie na dysk. Dlaczego? Bo to często kluczowy element, decydujący o komforcie pracy na co dzień.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant'); if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]