Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny

Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny

  • Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Mark Sołonin obala mity i demaskuje kłamstwa o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.
W ostatnich latach mnożą się grafomańskie dzieła rozpowszechniające `fałszywki historyczne`. Mark Sołonin uważa, że środowisko naukowe powinno bardziej zdecydowanie walczyć z tym zjawiskiem, więc swoją najnowszą książkę poświęcił obalaniu mitów i demaskowaniu kłamstw. Opierając się wyłącznie na faktach, logice i zdrowym rozsądku, krytykuje nieudolne zabiegi szarlatanów serwujących publiczności tanie pseudosensacje, godne serialu o Stirlitzu. Analizuje liczne wymysły z epoki radzieckiej i czasów współczesnych - `porozumienie generalne NKWD i gestapo`, `tajne rozmowy Stalina z Wolffem w Mceńsku`, `plan obrony z 1941 roku`, `przerzucanie oddziałów Armii Czerwonej nad kanał La Manche` - i ukazuje obraz wydarzeń, który wyłania się z dostępnych, rzetelnych źródeł.
Mark Sołonin urodził się w 1958 roku w Kujbyszewie. W roku 1975 ukończył tamtejszy Instytut Lotniczy i podjął pracę w tajnym biurze konstrukcyjnym. W okresie pierestrojki założył klub polityczny. Od ponad dwudziestu lat bada historię udziału ZSRR w II wojnie światowej. REBIS wydał jego bestsellery: 22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana, 23 czerwca. Dzień `M`, Na uśpionych lotniskach..., 25 czerwca. Głupota czy agresja? oraz Nic dobrego na wojnie.

`Pragnę wyrazić Markowi Sołoninowi wdzięczność, zdjąć czapkę i pokłonić mu się do ziemi`.
Wiktor Suworow
Ogólne

Autor

Mark Sołonin

Ilość stron

366

Rok Wydania

2013

Oprawa

oprawa twarda

Format

13.5x20.5 cm

ISBN

978-83-7510-977-1

Wydawca

Rebis

Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant'); if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]