MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Przed końcem zimy

nr kat.: 1397668
Przed końcem zimy
Przed końcem zimy

Opis i specyfikacja

Gerry i Stella, starsze małżeństwo z Glasgow, przybywa do Amsterdamu na kilkudniowe wczasy. Atmosfera jest jednak daleka od sielskiej: trwa zima, znad Morza Północnego wieje lodowaty wicher i w życiu bohaterów temperatura również ciąży ku zeru. Gerry znieczula nudę swojej emerytury alkoholem, a Stella przestaje widzieć sens w podtrzymywaniu pozorów miłości. Czy wędrując nad malowniczymi kanałami i przesiadując w amsterdamskich pubach tych dwoje dojdzie do wniosku, że krótka zimowa przerwa oznacza tak naprawdę koniec ich małżeństwa?

Bernard MacLaverty z wybitną empatią kreśli czuły portret ludzi zmęczonych i poobijanych, ale wciąż gotowych walczyć o swoje szczęście.

W przygotowaniu ekranizacja Johna Crowleya, reżysera filmów Brooklyn i Szczygieł na podstawie powieści Donny Tartt.


Dlaczego MacLaverty nie zyskał jeszcze statusu jednego z cudów świata? Jego nowa powieść będzie moim świątecznym prezentem dla samej siebie. Hilary Mantel, dwukrotna zdobywczyni Man Booker Prize


Bernard MacLaverty bierze pod mikroskop małżeństwo z długim stażem. Czy kilkadziesiąt lat wystarczy, żeby poznać drugą osobę na wylot? A może jej prawdziwa natura ginie pod gładkimi, wypracowanymi rytuałami wspólnego życia? Mądra, poruszająca książka, osadzona we wspaniale melancholijnych plenerach zimowego Amsterdamu. Olga Wróbel, „Kurzojady” 


Małą, delikatną powieść o starym małżeństwie zagubionym w obcym mieście czyta się tak, jakby od przetrwania tej jednej miłości zależały losy całego świata. Juliusz Kurkiewicz, „Książki. Magazyn do czytania” 

Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

280

Rok Wydania

2019

ISBN

978-83-268-2775-4

Autor

Bernard MacLaverty

Oprawa

Twarda

Gatunek

Literatura piękna

Wydawca

Agora

Opinie

Przed końcem zimy ×
Przed końcem zimy

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy