Przejechał cyrk

nr kat.: 1260160 FIRMA KSIEGARSKA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Nie wiadomo, z jakiego powodu młody bohater powieści zostaje wezwany na przesłuchanie. Wydarzenie to jednak splata jego losy z losami pewnej dziewczyny. Im dłużej ją zna, tym mniej o niej wie. Dzieli z nią codzienność, upływającą przeważnie na wędrówkach po Paryżu, coraz bardziej obcym i mglistym, i spotkaniach z nieznajomymi, skrywającymi coraz więcej tajemnic. I miasto, i jego mieszkańcy wciąż wydobywają z pamięci bohatera przeszłość. Szczegóły topografii zamiast oświetlać wspomnienia, wywołują uczucie pustki i zerwanych więzi. Wszystkie wysiłki, by ustalić, kim jest dziewczyna, w której się zakochał, aby odgadnąć, kim są mężczyźni, z którymi zaczynają go łączyć niejasne sprawy, zdają się nie prowadzić donikąd.

Literacka Nagroda Nobla 2014

Urodzony w 1945 roku na przedmieściach Paryża Patrick MODIANO, syn aktorki i biznesmena, zadebiutował w roku 1968. Pierwszym jego czytelnikiem i tym, który wprowadził debiutanta w świat literatury, był Raymond Queneau.

Kolejne, pisane dość regularnie, krótkie powieści MODIANA budziły zainteresowanie krytyki, a także przynosiły autorowi prestiżowe nagrody, z nagrodą Akademii Francuskiej (1972) i Nagrodą Goncourtów (1978) na czele.

W roku 2014 Patrick MODIANO został uhonorowany Literacką Nagrodą Nobla.
Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Autor

Patrick Modiano

Ilość stron

132

Rok Wydania

2014

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

12.5x19.5 cm

ISBN

978-83-64822-06-3

Wydawca

Państwowy Instytut Wydawniczy

Aktualności

Więcej

Przejechał cyrk ×
Przejechał cyrk

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]