Rejs na krzywy ryj czyli Jan Himilsbach i jego czasy

nr kat.: 1203236

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Anna Poppek podjęła się zadania niezwykłego, no bo jak napisać biografię Himilsbacha, który za każdym razem gdy rozmawiał z dziennikarzami podawał inną wersję swego życiorysu. I tych meandrujących życiorysów zrobiło się ponad 400. A wszystko niejasne i niepewne. Ot choćby: Kiedy urodził się Himilsbach? Nawet odpowiedź na to najprostsze przecież pytanie obarczona jest wariactwem. No bo Himilsbach urodził się 31 listopada, a przecież jak wiadomo listopad ma tylko 30 dni. A ten 31 jest nawet wpisany na jego świadectwie chrztu. No chyba wszyscy byli pijani, chyba łącznie z księdzem dobrodziejem.
Jan Himilsbach - postać kultowa, pisarz, poeta, aktor, a z zawodu kamieniarz. I to kamieniarz, który na pytanie egzaltowanej dziennikarki, który rodzaj swojej twórczości ceni najbardziej - odpowiedział:` Oczywiście, kamieniarską! - A z jakiego powodu - pyta dociekliwa dziennikarka `Bo moją twórczością kamieniarską nikt sobie przynajmniej dupy nie podetrze ` - odpowiada Jan.
Zagrał w kilkudziesięciu filmach, w tym tak istotne role jak ta w `Rejsie` Marka Piwowskiego, jak te w filmach `Jak to się robi` czy `Wniebowzięci`. Sam pisał scenariusze filmowe i teksty do radiowych słuchowisk. Już za życia był legendą. Legendą pozostał do dziś. Zagadki biografii tej legendy stara się - ze świetnym rezultatem - rozwiązać znakomita dziennikarka Anna Poppek.
Książkę uzupełnia niezwykły zbiór - 32 strony - zdjęć Jana Himilsbacha, zarówno z planów filmowych jak i zupełnie prywatnych. A dodatkowo jeszcze przedstawiamy także jak appendix kilka opowiadań Jana Himilsbacha.
Ogólne

Autor

Anna Poppek

Ilość stron

264

Rok Wydania

2013

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

14x20.5 cm

ISBN

978-83-916554-5-0

Wydawca

A.Liber

Aktualności

Więcej

Rejs na krzywy ryj czyli Jan Himilsbach i jego czasy ×
Rejs na krzywy ryj czyli Jan Himilsbach i jego czasy

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]