Rój

nr kat.: 1318987 FIRMA KSIEGARSKA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

Podporządkowanie. Posłuszeństwo. Służba.

Flora 717 to twarda sztuka. Wywodząca się z rodu sprzątaczek, najniższej warstwy totalitarnej społeczności ula, dla Królowej gotowa jest na każde poświęcenie. Wychodzi cało z wewnętrznych pogromów, czystek religijnych i przerażających napaści drapieżnych os. Z każdym aktem odwagi zyskuje coraz mocniejszą pozycję, dzięki czemu poznaje ukrytych wrogów oraz mroczne tajemnice ula. Istnieje jednak coś silniejszego nad oddanie i posłuszeństwo, czyli naczelną zasadę rządzącą życiem wszystkim pszczelich sióstr. To własne dziecko... Żarliwa i - wszystkim poza Królową - bezwzględnie zakazana matczyna miłość sprawi, że Flora złamie najświętsze ze wszystkich praw...

Przedziwna, barwna książka, przekonujący portret sposobu myślenia pszczoły i roju pszczelego. To właśnie odróżnia ludzi od innych zwierząt: wyobraźnia pozwala nam wykreować pełny, wiarygodny świat całkowicie odmienny od naszego.

Tracy Chevalier

Niewiele powieści dostarcza czytelnikowi tak niepowtarzalnych przeżyć. Szum wokół tej książki i jej znakomitej autorki jest w pełni zrozumiały.

`New York Times`

Pasjonująca opowieść, połączenie baśni o Kopciuszku i legend arturiańskich, z efektownymi keatsowskimi przymiotnikami na okrasę.

Margaret Atwood na Twitterze

Jest to pięknie napisana i niezwykła książka, która z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie, nie tylko dlatego, że jej bohaterami są - tak, to nie pomyłka - pszczoły... Świat widziany okiem pszczoły potrafi być fascynujący... Śmiała i oryginalna opowieść, która obnaża nasze zbrodnie przeciwko środowisku i pozwala poznać złożony pszczeli świat od wewnątrz. Czytając ostatnie strony w ogródku, złapałam się na tym, że obserwuję prawdziwą pszczołę z mieszanką podziwu, ciekawości i współczucia... Każda książka, która zmienia nasz sposób postrzegania świata, bez wątpienia zasługuje na to, żeby odnieść sukces.

`Sunday Times`

Misternie skonstruowana baśń, która ma więcej wspólnego z `Folwarkiem zwierzęcym` Orwella niż przesłodzoną antropomorficzną kreskówką Disneya. Opowieść, która nie tylko stanowi bogate źródło pogłębionej wiedzy o świecie pszczół, ale i stawia poważne socjologiczne pytania. Znakomita lektura pióra ze wszech miar oryginalnej autorki.

`Daily Mail`

Fakty zawarte w tej baśniowej opowieści przedstawione są niesłychanie obrazowo... Kryzys ukazany w `Roju` jest rzeczywisty, przerażający i stale się pogłębia.

`Guardian`

`Rój` to istna jazda bez trzymanki. Zmysłowa, dosadna miniepopeja o ponadczasowych rytuałach i współczesnej katastrofie ekologicznej. Powieść Paull przyprawia o szybsze bicie serca i przenosi czytelnika w nowy świat.

Emma Donoghue, autorka `Pokoju`

Ten niezwykły i przewrotny thriller prowadzi nas w zawrotnym tempie przez dziwaczne życie i przygody Flory 717... Osobliwie skłania do myślenia. Ul jest nie tylko społecznością na wskroś totalitarną, ale i wdzięcznym tłem dla autorki kreującej silną kobiecą postać, jaką w istocie rzeczy jest Flora 717.

`The Times`

Najlepsza powieść w swoim gatunku od czasu `Wodnikowego Wzgórza`. Trzymające w napięciu intrygi pałacowe i mała bohaterka o wielkim sercu. Zadziwiające osiągnięcie.

Martin Cruz Smith, autor `Parku Gorkiego`

Intrygujące... Wszystko, co chcieliście wiedzieć o pszczołach - a nawet więcej. Teraz kolej na Hollywood.

`Tatler`

Rzadko spotyka się książki będące tak fantastycznym wytworem wyobraźni, a jeszcze rzadziej - tak dobrze napisane i wciągające. Powieść Laline Paull - dziwna, poetycka historia o prostej pszczole i jej poszukiwaniach swojego miejsca w ulu - jest jedyna w swoim rodzaju i pod każdym względem udana. `Rój` to rzecz cudowna, zapadająca w pamięć... Zróbcie sobie tę przyjemność i ją przeczytajcie.

`Kirkus`

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Format

13x20 cm

ISBN

978-83-8069-452-1

Wydawca

Prószyński Media

Autor

Laline Paull

Aktualności

Więcej

Rój ×
Rój

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]