MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Sekrety Gorzowa

nr kat.: 1395359
Sekrety Gorzowa
Sekrety Gorzowa

Opis i specyfikacja

Leżący na zachodnich rubieżach Polski Gorzów szczyci się wieloma ciekawymi i niezwykłymi historiami. Losy miasta toczyły się dość skomplikowanie. Przez wieki gospodarzami Landsberga an der Warthe byli Niemcy. Po II wojnie światowej propagandowo nadano miastu drugi człon nazwy „Wielkopolski” – choć Gorzów w Wielkopolsce nie leży… I na tym polega paradoks Gorzowa. Historia… tak skomplikowana i nieprzewidywalna.

By ją poznać, sięgnijmy po Sekrety Gorzowa. Autor Paweł Staszak zabierze nas na nietuzinkową wyprawę w przeszłość, podczas której zdradzi sekrety nadwarciańskiego miasta. Dowiemy się, dlaczego na jednej łodzi spotkali się weselnicy i kondukt pogrzebowy, jakiego pecha miało miasto do pożarów, czy wybornie smakuje szarlotka z renety landsberskiej i jak trudny był dla Papuszy czas pobytu w Gorzowie.

Dajmy się uwieść „miastu parków wschodniego pogranicza”, poznajmy unikatową kolekcję pamiątek po najsłynniejszych niemieckich romantykach, poczujmy atmosferę legendarnych gorzowskich knajpek. Przed nami niezwykła podróż.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Format

17x24 cm

ISBN

978-83-7729-443-7

Wydawca

Księży Młyn Dom Wydawniczy

Autor

Paweł Staszak

Opinie

Sekrety Gorzowa ×
Sekrety Gorzowa

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy