MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Śpiące królewny

nr kat.: 1352930
Śpiące królewny
Śpiące królewny
Taniej do -99%

Opis i specyfikacja

W przyszłości tak realistycznej i bliskiej, że mogłaby być współczesnością, coś dziwnego dzieje się z kobietami, które zasypiają: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, gdy obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne, śpiąc, przenoszą się do innego świata - świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością. Tajemnicza Evie jest jednak odporna na błogosławieństwo, bądź klątwę, niezwykłej śpiączki. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić? Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje, niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn wszyscy uciekają się do przemocy.

Osadzona w małym mieście w Appalachach, gdzie największym pracodawcą jest więzienie kobiece, powieść `Śpiące królewny` to dająca do myślenia, nadzwyczajnie wciągająca historia, która dziś wydaje się szczególnie aktualna.

Stephen King jest autorem ponad pięćdziesięciu światowych bestsellerów. Jego najnowsze książki to Trylogia o Billu Hodgesie – `Pan Mercedes` (nagrodzona Edgar Award dla najlepszej powieści), `Znalezione nie kradzione` i `Koniec warty` – oraz zbiór opowiadań `Bazar złych snów`. Na podstawie jego epickiego cyklu `Mroczna wieża` powstał film z Idrisem Elbą i Matthew McConnaugheyem w rolach głównych. Na ekrany kin wkrótce wejdzie również `To` z Billem Skarsgardem w roli głównej. W 2014 roku King otrzymał National Medal of Arts, a w roku 2003 National Book Foundation Medal za zasługi dla literatury amerykańskiej. Mieszka w Bangor w stanie Maine ze swoją żoną, pisarką Tabithą King.

Owen King jest autorem powieści `Double Feature` i zbioru `Jesteśmy w tym wszyscy razem`. Jest współautorem `Intro to Alien Invasion` i współredaktorem `Who Can Save Us Now? Brand-New Superheroes and `Their Amazing (Short) Stories`. Mieszka w Rhinebeck w stanie Nowy Jork ze swoją żoną, pisarką Kelly Braffet, i córką.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

736

Rok Wydania

2017

ISBN

978-83-8123-042-1

Oprawa

Miękka

Format

14.5x20.5 cm

ISBN

978-83-8123-042-1

Gatunek

Horror

Wydawca

Prószyński Media

Autor

Owen King, Stephen King

Opinie

Śpiące królewny ×
Śpiące królewny

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy