SQL w 24 godziny. Wydanie VI

nr kat.: 1317959 HELION
Aby w pełni wykorzystać możliwości wielu najlepszych baz danych, takich jak Oracle czy MS SQL Server, trzeba nauczyć się języka SQL. SQL jest narzędziem stworzonym specjalnie na potrzeby baz danych: pozwala na budowanie ich struktury i wypełnianie tabel danymi, na wyszukiwanie i pobieranie informacji, a także na zarządzanie wszystkimi aspektami działania bazy. Mogłoby się wydawać, że musi to być język bardzo skomplikowany i trudny do opanowania!
Książka, którą trzymasz w dłoni, została pomyślana jako podręcznik składający się z dwudziestu czterech godzinnych lekcji. Dzięki niej błyskawicznie zaczniesz korzystać z zaawansowanych technik bazodanowych. Nauczysz się używać widoków, wykonywać transakcje, konfigurować połączenia sieciowe i stosować rozszerzenia języka SQL dostępne w bazach danych Oracle i MS SQL Server. Szczegółowe instrukcje i wskazówki, praktyczne przykłady, a także liczne quizy i ćwiczenia pozwolą Ci na solidne przyswojenie materiału i natychmiastowe wypróbowanie zdobytej wiedzy w praktyce.
Najważniejsze zagadnienia ujęte w książce:
- projektowanie efektywnych struktur baz danych i normalizacja danych
- grupowanie, sortowanie i modyfikowanie danych
- transakcje i efektywna optymalizacja zapytań
- zarządzanie bazami danych i kontami użytkowników
- kwestie bezpieczeństwa baz i danych korzystanie z SQL w internecie i rozszerzenia języka SQL dla Oracle i SQL Server
Ogólne

Producent

Helion

Ilość stron

464

Rok Wydania

2016

ISBN

978-83-283-2590-6

Autor

Arie D. Jones, Ronald Plew, Ryan Stephens

Oprawa

Miękka

Gatunek

Poradnik - Oprogramowanie

Wydawca

Helion

SQL w 24 godziny. Wydanie VI
SQL w 24 godziny. Wydanie VI ×
SQL w 24 godziny. Wydanie VI

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]