MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Światła wojny

nr kat.: 1404417
Światła wojny
Światła wojny
Taniej do -99%

Opis i specyfikacja

Najnowsze dzieło autora Angielskiego pacjenta, książki uhonorowanej tytułem Złotego Bookera, czyli wyróżnieniem dla najlepszej powieści nagrodzonej w 50-letniej historii statuetki. Książka zwyciężyła w czytelniczym plebiscycie, zdobywając niemal 9 tysięcy głosów.

Światła wojny nominowano do Nagrody Bookera 2018.

Opowieść tak zagadkowa i migotliwa, jak zagadkowe i migotliwe mogą być tylko wspomnienia…

Rok 1945. Londyn odbudowuje się po latach wojny. Rodzice czternastoletniego Nathaniela i jego starszej siostry, Rachel, wyjeżdżają do Singapuru i pozostawiają rodzeństwo pod opieką tajemniczego mężczyzny, którego ci nazywają Ćmą. Rachel i Nathaniel podejrzewają, że jest on kryminalistą, a każdy dzień utwierdza ich w tym przekonaniu – zwłaszcza kiedy zaczynają poznawać jego ekscentrycznych przyjaciół… Każda z galerii postaci, z którymi zapozna ich Ćma, zdaje się wiedzieć, jak najlepiej ochronić Nathaniela i Rachel – i jak najlepiej ich wychować, czasem w zupełnie niezwyczajny sposób.
Dziesiątki lat później Nathaniel zaczyna odkrywać wszystko, czego nie wiedział lub nie rozumiał w latach po wojnie. Ta właśnie podróż – przez rzeczywistość, wspomnienia i imaginacje – jest opisana w tej wspaniałej powieści Michaela Ondaatjego.

„Michael Ondaatje po raz kolejny udowodnił, że jest literackim sztukmistrzem”.
Annie Proulx, „The Guardian”

„Miłość Michaela Ondaatjego do świata i jego cudów, dobro, które ofiarowuje swoim postaciom i czytelnikom, elegancki liryzm jego zdań, radość płynąca z opowiadania… To wszystko przywraca wiarę w piękno i moc literatury. A w konsekwencji – w człowieczeństwo”.
Aleksandra Hemon, „The Wall Street Journal”

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Format

13x20 cm

ISBN

978-83-8125-538-7

Wydawca

Albatros

Autor

Michael Ondaatje

Opinie

Światła wojny ×
Światła wojny

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy