Tańczące niedźwiedzie

nr kat.: 1236873 AGORA
`Historia tańczących niedźwiedzi` to niezwykła metafora naszego wychodzenia z komunizmu. Szabłowski w swojej książce przygląda się uwolnionym niedźwiedziom w Bułgarii i wędruje po krajach, które wciąż na wolność czekają, i tych, które mają jej zbyt wiele. Objeżdża autostopem ogłaszające niepodległość Kosowo, wozi zdezelowanym peugeotem drżących o życie Fidela Kubańczyków, kłóci się z zakochanymi w Stalinie przewodniczkami po jego muzeum, przemyca samochód na Ukrainę, nocuje na londyńskiej Victorii z bezdomną spod Pabianic. W jego książce wszyscy okazujemy się tańczącymi niedźwiedziami, którym wolność przynosi jednocześnie ulgę i ból.
Witold Szabłowski - reporter `Gazety Wyborczej`, laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody im. Beaty Pawlak i im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jego debiut `Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji` z 2010 r. był nominowany do nagrody Nike, a w Stanach Zjednoczonych został uznany za jedną z najważniejszych książek przetłumaczonych na język angielski w 2013 r.
Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

224

Rok Wydania

2014

Autor

Szablowski Witold, Witold Szabłowski

Oprawa

oprawa twarda

Format

14x21.5 cm

ISBN

978-83-268-1335-1

Gatunek

Literatura faktu

Wydawca

Agora SA

Aktualności

Więcej

Tańczące niedźwiedzie
Tańczące niedźwiedzie ×
Tańczące niedźwiedzie

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]