Twarze depresji

nr kat.: 1286893 FIRMA KSIEGARSKA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

Depresja nie jest wymysłem gwiazd z pierwszych stron gazet.

To choroba, która może dotknąć każdego.

Depresja stygmatyzuje, więc mało kto przyznaje się do niej otwarcie, choć cierpi na nią co dziesiąty Polak. Bohaterowie książki Twarze depresji przełamali lęk i opowiedzieli o nierównej walce z najtrudniejszym przeciwnikiem w swoim życiu.

Rozmówcami Anny Morawskiej są m.in.: Andrzej Bober, Tomasz Jastrun, Kamil Sipowicz, Patrycja Sokół, a także ludzie, którzy nie są osobami publicznymi, a zdecydowali się opowiedzieć o swoim `czarnym psie`, jak nazwał depresję Winston Churchill. Choroba towarzyszy im na każdym kroku i trzeba ją `oswoić`, czyli leczyć. Na pytanie: Jak robić to skutecznie? odpowiadają psychiatrzy i psychoterapeuci. Ewa Jastrun, żona Tomasza, zdradza, jak sobie radzi, kiedy mąż mówi, że nie ma już siły żyć, nie ma siły walczyć z kolejnym epizodem depresyjnym. W takim momencie chory nie powinien być sam. `Weź się w garść` to najgorsze, co może usłyszeć. On już jest `w garści`... depresji. Jeśli zdecyduje się na leczenie, chciałby odebrać od otoczenia komunikat: `Nie oceniam. Akceptuję`.

Anna Morawska dziennikarka telewizyjna, reporterka w `Panoramie` TVP2, wcześniej w `Wiadomościach` TVP1. Autorka reportaży społecznych i interwencyjnych dla `Reportera Polskiego` TVP2. Nominowana do nagrody głównej XIX Festiwalu Form Dokumentalnych w Kielcach. Nagradzana za przedstawianie w mediach problemów społecznych. Od 2013 roku prowadzi warsztaty telewizyjne na Uniwersytecie Warszawskim, którego jest absolwentką. Ukończyła również psychologię w SWPS w Warszawie. Jej pasją są podróże po świecie i poznawanie ludzi różnych kultur.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

448

Rok Wydania

2015

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

13.5x21.5 cm

ISBN

978-83-7943-960-7

Wydawca

Świat Książki

Autor

Anna Morawska

Aktualności

Więcej

Twarze depresji ×
Twarze depresji

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]