Wydajne aplikacje internetowe. Przewodnik

nr kat.: 1240885 HELION

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

Buduj wydajne aplikacje internetowe!

 

Aplikacje internetowe systematycznie wypierają swoje klasyczne odpowiedniki. Edytory tekstu, programy graficzne czy systemy CRM w wersji online nikogo już nie zaskakują. Coraz bardziej skomplikowane narzędzia dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej wymagają od deweloperów znakomitej znajomości protokołów HTTP, XHR, WebSocket i nie tylko. Dzięki tej wiedzy są oni w stanie tworzyć wydajne aplikacje, które spełnią oczekiwania użytkowników.

 

Ta książka to najlepsze źródło informacji poświęcone protokołom internetowym. Przygotowana przez inżyniera Google’a, odpowiedzialnego za wydajność, zawiera szereg cennych informacji, które pozwolą Ci ulepszyć Twoje własne aplikacje. W trakcie lektury dowiesz się, jak osiągnąć optymalną wydajność protokołów TCP, UDP i TLS oraz jak wykorzystać możliwości sieci mobilnych 3G/4G. W kolejnych rozdziałach zaznajomisz się z historią protokołu HTTP, poznasz jego mankamenty oraz sposoby rozwiązywania problemów. Zorientujesz się też w nowościach, jakie ma wprowadzić HTTP w wersji 2.0. W końcu odkryjesz, co mogą Ci zaoferować WebSocket oraz WebRTC, a dodatkowo poznasz skuteczne techniki strumieniowania danych w sieci Internet. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla każdego programisty tworzącego aplikacje internetowe!

 

Dzięki tej książce:

 

poznasz najlepsze techniki optymalizacji ruchu w sieci

wykorzystasz potencjał sieci bezprzewodowych oraz mobilnych

zaznajomisz się z historią protokołu HTTP i jego mankamentami

zobaczysz, jak nawiązać połączenie peer-to-peer za pomocą WebRTC

zbudujesz wydajną aplikację internetową

Poznaj niuanse pozwalające na zbudowanie szybkiej aplikacji internetowej!

Ogólne

Producent

Helion

Ilość stron

352

Autor

Grigorik Ilya

Oprawa

Miękka

Gatunek

Internet, Poradnik - Oprogramowanie

Wydajne aplikacje internetowe. Przewodnik ×
Wydajne aplikacje internetowe. Przewodnik

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]