Wypadek

nr kat.: 1211484

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

Nowa powieść wybitnego albańskiego powieściopisarza, laureata Międzynarodowej Nagrody Bookera w roku 2005, zaczyna się od dziwnego wypadku taksówki na autostradzie pod Wiedniem. Daje on początek nie mniej tajemniczemu śledztwu, w którym co rusz pojawiają się nowe tropy i domysły. Co łączyło dwie śmiertelne ofiary wypadku, albańskich emigrantów: specjalistę ds. bałkańskich w Radzie Europy i pracownicę Instytutu Archeologii? Ich związek osobisty (romans?) wydaje się nie mniej burzliwy i niejasny, jak historia ich politycznego zaangażowania w konflikt na Bałkanach i jego konsekwencje. Czy na pewno zginęli w wypadku? Może był to zamach? A może podwójne samobójstwo?

Ismail Kadare - ur. 1936 r., pisarz albański, pracował jako dziennikarz, był także deputowanym do parlamentu albańskiego. Pierwsza powieść „Generał martwej armii” przyniosła mu sławę w kraju i uznanie międzynarodowe. W 1990 roku opuścił Albanię i uzyskał azyl polityczny we Francji. Obecnie mieszka w Paryżu i Tiranie, jego żona Elena również jest pisarką. W Polsce ukazały się: „Generał martwej armii”, „Krew za krew”, „Kto przyprowadził Daruntinę”, „Akta sprawy H.”, „Potwór”, „Pałac snów”, „Następca”, „Ślepy ferman”, „Córka Agamemnona”.

Ogólne

Autor

Ismail Kadare

Ilość stron

240

Rok Wydania

2013

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

12.5x20 cm

ISBN

978-83-7943-109-0

Seria

Mistrzowie Prozy

Wydawca

Świat Książki

Aktualności

Więcej

Wypadek ×
Wypadek

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]