Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie

Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie

  • Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Fascynująca opowieść o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, stawiających opór wobec sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 40. i 50. XX wieku.

Niezłomni bohaterowie - ścigani, chwytani, prześladowani, wiezieni i mordowani przez władze komunistyczne. Wśród nich m.in. mjr Józef Kuras `Ogień`, rtm. Witold Pilecki `Witold`, Danuta Siedzikówna `Inka`, mjr Zygmunt Szendzielarz `Łupaszka`, kpt. Antoni Zubryd `Zuch` i wielu innych. Ostatni `żołnierz wyklęty` zginał w obławie prawie dwadzieścia lat po wojnie - 21 października 1963 r!

Autorka kreśli sylwetki żołnierzy, opowiada o ich dramatycznych losach oraz tłumaczy, dlaczego zostali `wykleci`.

`To jest książka o trzydziestu trzech dowódcach i ich żołnierzach, wybranych spośród wielu tysięcy uczestników ostatniego niepodległościowego powstania. Joanna Wieliczka-Szarkowa opowiada o ludziach, o których historia miała zapomnieć. Ale historia nigdy nie zapomina. A Polska dziś coraz mocniej upomina się o ich pamięć i sławę.

Walczyli na przekór jałtańskiej kapitulacji zachodnich aliantów. Walczyli o suwerenne państwo, o żołnierski honor, o prawo do normalnego życia. Walczyli z nadzieja, że sprawiedliwość zwycięży, a kara dosięgnie sowieckich okupantów i ich polskich kolaborantów. Chociaż dziś nazywamy ich żołnierzami wyklętymi, oni sami uważali się tylko za żołnierzy słusznej sprawy. Wielu z nich walczyło do końca, do śmierci z rak wroga. Często nadal nie znamy ich grobów. Ale byli sumieniem Polski i dla następnych pokoleń wysoko wyznaczyli miarę wierności Ojczyźnie.`
Prof. dr hab. Ryszard Terlecki
Ogólne

Autor

Joanna Wieliczka-Szarkowa

Ilość stron

462

Rok Wydania

2013

Oprawa

oprawa twarda

Format

15.5x21 cm

ISBN

978-83-7864-148-3

Wydawca

Wydawnictwo AA

Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant'); if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]