Żółw przypomniany. Przewodnik po Świecie Dysku uaktualniony aż do `Niucha`

Żółw przypomniany. Przewodnik po Świecie Dysku uaktualniony aż do `Niucha`

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Żółw przypomniany. Przewodnik po Świecie Dysku uaktualniony aż do `Niucha`

  • Żółw przypomniany. Przewodnik po Świecie Dysku uaktualniony aż do `Niucha`
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Żółw przypomniany. Przewodnik po Świecie Dysku uaktualniony aż do `Niucha`

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Jak wszyscy wiedzą, Świat Dysku jest płaski i spoczywa na grzbietach czterech słoni, które z kolei stoją na skorupie gigantycznego gwiezdnego żółwia, Wielkiego A`Tuina, dostojnie płynącego przez kosmos. Jest to również globalny fenomen wydawniczy, ze sprzedażą sięgającą 75 milionów książek na całym świecie. Publikacja `Niucha` doprowadziła kanon Świata Dysku do liczby 39 powieści, nie licząc rozmaitych przewodników, map, terminarzy i innych pobocznych projektów. To bardzo dużo Dysku do zapamiętania - więcej, niż większość ludzi potrafi opanować z jedną tylko głową. Ale nie lękajcie się, pomoc jest blisko.

`Żółw przypomniany` to jedyny oficjalny przewodnik po wszelkich dyskowych tematach, w tym (choć nie wyłącznie):

- Co robić, kiedy zbliża się słoń pustelnik?

- Gdzie w Ankh-Morpork dostać piwo?*

- Jak się gra w Okalecz Pana Cebulę?

* i przeżyć, żeby o tym opowiedzieć

Jeśli więc szukasz pewnego źródła wiedzy o prawdopodobnie najgęściej zaludnionym , a na pewno najzabawniejszym uniwersum w literaturze fantasy... Jeśli potrzebujesz wygodnego przewodnika po ważnych miejscach Świata Dysku, od Ankh-Morpork po Zemphis... Jeśli masz trudności w odróżnianiu Ahmeda Szalonego od Jacka Zweiblumena... Jeśli twoje życie zależy od orientacji, czy trafiłeś do Imperium Agatejskiego, czy do Zoonów... nie szukaj dłużej! Jest już `Żółw przypomniany. Przewodnik po Świecie Dysku uaktualniony aż do `Niucha``.

Terry Pratchett jest fenomenem pisarskim. Wśród jego licznych wyróżnień i nagród znalazły się World Fantasy Award za osiągnięcia życia, Medal Carnegie, Nagroda Brytyjskiego Stowarzyszenia Fantastyki, osiem doktoratów honorowych i oczywiście tytuł szlachecki. W 2012 r. otrzymał Nagrodę BAFTA za swój film dokumentalny o wspomaganych samobójstwach, `Terry Pratchett: Wybieram śmierć`. Jest autorem pięćdziesięciu bestsellerowych książek, ale największą sławę przyniósł mu cykl Świata Dysku. Pierwszą powieść cyklu, `Kolor magii`, opublikował w 1983 roku, a dzisiaj, trzy dekady później, seria nie traci rozmachu. Cztery powieści o Dysku: `Wiedźmikołaj`, `Piekło pocztowe`, `Kolor magii` i `Blask fantastyczny` zostały zaadaptowane do telewizji, a inne czekają na swoją kolej. Na świecie sprzedało się około 75 milionów egzemplarzy jego książek (ale kto by je liczył?), które były tłumaczone na 37 języków.

Terry Pratchett mieszka w pobliżu Salisbury, w Wiltshire.

Stephen Briggs mieszka w Oxfordshire i od wielu lat jest związany ze złowrogim światem amatorskiego teatru, gdzie odkrył Świat Dysku. Przeczytał jedną powieść i złapał dyskowego bakcyla. Potem w trzy tygodnie zapoznał się z pełnym dyskowym kanonem. Oxford Studio Theatre Club wystawił jego sceniczne adaptacje `Trzech wiedźm`, `Morta`, `Straż! Straż!` i wielu, bardzo wielu innych. Jest też współautorem dyskowych przewodników, terminarzy i map.

Ogólne

Autor

Stephen Briggs , Terry Pratchett

Ilość stron

536

Rok Wydania

2013

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

14x20 cm

ISBN

978-83-7839-658-1

Seria

Świat Dysku

Wydawca

Prószyński Media

Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant'); if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]