Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
×
0 0
Zwykły polski los

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Zwykły polski los

  • Zwykły polski los
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
W rozmowie z Janem Skórzyńskim Bronisław Komorowski przedstawia swoją osobistą historię wolności. Opowiada o ciekawych i czasem dramatycznych losach swojej rodziny, o ludziach, wydarzeniach i wyborach, które go ukształtowały.

Bronisław Komorowski mówi o swych kresowych korzeniach, przywołuje barwne postacie z historii rodziny, dla których naturalną powinnością był udział w walce o wolność Polski – wojennej, partyzanckiej bądź konspiracyjnej – gdy sprawa narodowa tego wymagała. Opowiada o swojej działalności opozycyjnej w PRL. Poznajemy go jako uczestnika akcji pomocy represjonowanym robotnikom w Radomiu, organizatora manifestacji patriotycznych, więźnia politycznego, wydawcę, drukarza i kolportera podziemnej literatury. Opisuje przyjaciół z harcerstwa, z Uniwersytetu i ze środowisk niepodległościowych. Wspomina internowanie w obozie w Jaworzu, gdzie zetknął się z ważnymi dla siebie postaciami, jak Tadeusz Mazowiecki i Władysław Bartoszewski.

Opowieść zamyka wejście Bronisława Komorowskiego do służby państwowej wolnej Polski: jako dyrektora w gabinecie ministra Aleksandra Halla, a następnie, jako pierwszego cywilnego wiceministra obrony narodowej, któremu dane było obserwować wycofanie armii sowieckiej z naszego kraju.

Obok wielkiej historii znajdziemy tu także opowieść o radościach i zmartwieniach, jakie towarzyszyły rodzinie Komorowskich, o kłopotach z pracą, wyjazdach na saksy.

Bardzo osobista opowieść o „zwykłym czy niezwykłym, ale na pewno polskim losie”.

Książka to efekt rozmów dwóch absolwentów Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Pytał wybitny badacz dziejów opozycji w Polsce Jan Skórzyński, odpowiadał uczestnik wydarzeń, obecny Prezydent RP. W efekcie powstała żywa, pełna anegdot narracja połączona z dystansem wobec siebie i humorem.
Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

216

Rok Wydania

2015

Oprawa

twarda oprawa w obwolucie

Format

16x23 cm

ISBN

978-83-62610-73-0

Wydawca

Biblioteka Więzi

Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel