Zwykły polski los

nr kat.: 1265911 FIRMA KSIEGARSKA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
W rozmowie z Janem Skórzyńskim Bronisław Komorowski przedstawia swoją osobistą historię wolności. Opowiada o ciekawych i czasem dramatycznych losach swojej rodziny, o ludziach, wydarzeniach i wyborach, które go ukształtowały.

Bronisław Komorowski mówi o swych kresowych korzeniach, przywołuje barwne postacie z historii rodziny, dla których naturalną powinnością był udział w walce o wolność Polski – wojennej, partyzanckiej bądź konspiracyjnej – gdy sprawa narodowa tego wymagała. Opowiada o swojej działalności opozycyjnej w PRL. Poznajemy go jako uczestnika akcji pomocy represjonowanym robotnikom w Radomiu, organizatora manifestacji patriotycznych, więźnia politycznego, wydawcę, drukarza i kolportera podziemnej literatury. Opisuje przyjaciół z harcerstwa, z Uniwersytetu i ze środowisk niepodległościowych. Wspomina internowanie w obozie w Jaworzu, gdzie zetknął się z ważnymi dla siebie postaciami, jak Tadeusz Mazowiecki i Władysław Bartoszewski.

Opowieść zamyka wejście Bronisława Komorowskiego do służby państwowej wolnej Polski: jako dyrektora w gabinecie ministra Aleksandra Halla, a następnie, jako pierwszego cywilnego wiceministra obrony narodowej, któremu dane było obserwować wycofanie armii sowieckiej z naszego kraju.

Obok wielkiej historii znajdziemy tu także opowieść o radościach i zmartwieniach, jakie towarzyszyły rodzinie Komorowskich, o kłopotach z pracą, wyjazdach na saksy.

Bardzo osobista opowieść o „zwykłym czy niezwykłym, ale na pewno polskim losie”.

Książka to efekt rozmów dwóch absolwentów Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Pytał wybitny badacz dziejów opozycji w Polsce Jan Skórzyński, odpowiadał uczestnik wydarzeń, obecny Prezydent RP. W efekcie powstała żywa, pełna anegdot narracja połączona z dystansem wobec siebie i humorem.
Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

216

Rok Wydania

2015

Oprawa

twarda oprawa w obwolucie

Format

16x23 cm

ISBN

978-83-62610-73-0

Wydawca

Biblioteka Więzi

Autor

Jan Skórzyński, Bronisław Komorowski

Aktualności

Więcej

Zwykły polski los ×
Zwykły polski los

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]