Która sokowirówka jest idealna dla Ciebie? Ranking najpopularniejszych modeli

Podstawą działania sokowirówki jest obracające się metalowe sito z nożami, które odpowiedzialne jest za wydobywanie soku z owoców i warzyw. Siła odśrodkowa powoduje, że sok przedostaje się przez dziurki i spływa do pojemnika przypominającego dzbanek, a suchy miąższ do pojemnika na odpady. Sok jest klarowny i zawiera jedynie śladowe ilości miąższu oraz cząstek owoców, co jest istotne dla dzieci oraz osób, które miąższu w napoju po prostu nie lubią. Sokowirówka jest urządzeniem wydajnym i ergonomicznym, gdyż umożliwia wyciśnięcie dużych ilości soku w dość krótkim czasie. Ponadto, jest prosta w obsłudze i bardzo przystępna cenowo.

Jaka sokowirówka będzie dla nas najlepsza?


Wybierając sokowirówkę powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów:

Otwór na owoce do wyciśnięcia
Zdecydowanie wygodniejsza w obsłudze będzie sokowirówka z dość dużym otworem, do którego zmieści się jabłko. Dzięki temu nie trzeba będzie dzielić owoców i warzyw na mniejsze kawałki przed wyciskaniem.

Sitko i sposób jego mocowania
Najlepsze będzie duże sitko ze stali nierdzewnej, które nie posiada elementów plastikowych. Takie sitko lepiej wyciska sok i, co ważne, w przerwach w trakcie wyciskania nie wymaga czyszczenia. Warto tutaj wiedzieć, że sitko z mikrosiatki, ma większą przepuszczalność, dzięki czemu uzyskamy większą ilość soku.

Pojemnik na odpady
Najlepszy będzie przezroczysty i odpowiednio duży. Wtedy będzie nam łatwo kontrolować stan jego zapełnienia, a jednocześnie nie będziemy musieli go zbyt często opróżniać.

Możliwość czyszczenia w zmywarkach
Jeśli posiadamy w domu zmywarkę, powinniśmy poszukać sokowirówki, której elementy można myć także w zmywarce. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, gdyż ręcznie trudno jest domyć zabarwione przez soki części.

Sokowirówka Philips HR1870/70
Przyjrzyjmy się teraz kilku popularnym modelom sokowirówek, dostępnym na naszym rynku.

Sokowirówka MPM MSO-03


Sokowirówka MPM MSO-03 jest przykładem na to, że urządzenie o podstawowych funkcjach może kosztować nawet poniżej 150 złotych. Ma ona moc 500 W oraz dwie prędkości, w tym maksymalną 15500 obr/min. Jej zaletami są: antypoślizgowe nóżki, funkcja pulsacyjna, filtr siatkowy ze stali nierdzewne, zbiornik na odpady o pojemności 1,5 l oaz zabezpieczenie przed uruchomieniem niepoprawnie złożonego urządzenia.

Sokowirówka MPM MSO-06M


Sokowirówka MPM MSO-06M ma moc 1000 W. Ma elegancką obudowę ze stali nierdzewnej oraz zdejmowany pojemnik na odpadki o pojemności 2,2 l, filtr siatkowy ze stali nierdzewnej oraz gumowe nóżki. Posiada dwustopniową regulację prędkości oraz zabezpieczenie przed uruchomieniem nieprawidłowo zmontowanego urządzenia. Jest wydajna, gdyż potrafi wycisnąć 1 litr soku w ciągu minuty. Odpływ soku do szklanki można uznać zarówno jako zaletę, jak i wadę – to już zależy od upodobań użytkowników.

Sokowirówka Tefal ZE581B38


Sokowirówka Tefal ZE581B38 ma moc 700 W, dwie prędkości pracy. Jej zaletami są: dzbanek z separatorem piany, do którego odpływa wyciśnięty sok o pojemności 1,25 l i system Direct Fruit. Warto także zwrócić uwagę na filtr ze stali nierdzewnej oraz średnicę otworu do wkładania owoców i warzyw, wynoszącą 75 mm.

Sokowirówka Braun J 300


Elegancka sokowirówka Braun J 300 ma moc 800 W oraz dwa poziomy prędkości i czterostopniowy system bezpieczeństwa. Wyposażona jest w mikrosito ze stali nierdzewnej, dużą tubę do wkładania owoców o średnicy 75 mm, pojemnik z separatorem piany o pojemności 1,25 l, pojemnik na suchy miąższ – 2 l oraz w antyrozpryskowy spust ze stali nierdzewnej. Szklankę świeżego soku wyciska w 15 sekund, a jej części można myć w zmywarce.

Sokowirówka Braun J 700


Sokowirówka Braun J 700 ma elegancką srebrną obudowę, moc 1000 W oraz poziomy prędkości. Podobnie, jak omawiany wczesniej model, posiada dużą tubę do wkładania owoców o średnicy 75 mm, pojemnik z separatorem piany o pojemności 1l, oraz 2-litrowy pojemnik na suchy miąższ. Ma także mikrosito ze stali nierdzewnej oraz antyrozpryskowy spust  ze stali nierdzewnej. Dodatkowo wyposażona jest także w system zapobiegający kapaniu, zwijanie kabla, antypoślizgowe nóżki oraz szczoteczkę do czyszczenia 2-in-1. Ma czterostopniowy system bezpieczeństwa. Wyciska szklankę świeżego soku w 15 sekund. Jej części można myć w zmywarce.

Sokowirówka Philips HR1870/70


Sokowirówka Philips HR1870/70 należy do kolekcji Avance. Ma moc 900 W, bardzo duży otwór na produkty – o średnicy 80 mm oraz blokadę kapania. Jej cechą charakterystyczną jest rozwiązanie z odwróconym sitkiem, które pozwala wycisnąć owoce i warzywa do ostatnie kropli. Ponadto, dzięki technologii QuickClean czyszczenie urządzenia przebiega szybko i sprawnie. Ciekawostką jest dołączona do sokowirówki wyciskarka do cytrusów, której obrotowy mechanizm z optymalną prędkością umożliwia szybkie i łatwe wyciśnięcie soku na przykład z pomarańczy.

Sokowirówki, które omówiliśmy w powyższym tekście, są urządzeniami przeznaczonymi tylko do użytku domowego. Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem sokowirówki, która będzie wykorzystywana w lokalu gastronomicznym, musimy rozejrzeć się za sokowirówkami profesjonalnymi. Są one wytrzymalsze, ale także o wiele droższe.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20');