Który robot kuchenny z sokowirówką wybrać?

Owocowe uodparnianie


Po co kupować kilka urządzeń małego AGD, gdy możemy wybrać tylko jeden robot kuchenny? Roboty wieloczynnościowe mogą przydać się do nawet kilkunastu różnych zastosowań. Ich funkcjonalność jest bardzo wysoka również dlatego, że istnieje możliwość ich ciągłego rozbudowywania. Robot kuchenny z sokowirówką przyda się wtedy, gdy będziemy chcieli w naturalny sposób wzmocnić siły obronne naszego organizmu. Już jedna szklanka świeżo wyciśniętego soku może uczynić prawdziwe cuda i zadziałać leczniczo oraz odkwaszająco i oczyszczająco. Który robot kuchenny z sokowirówką wybrać?

Jak działa sokowirówka?


Tradycyjna sokowirówka to urządzenie, które przy pomocy ostrzy obracających się z prędkością ok. 600 – 1200 obrotów na minutę rozdrabnia owoce na drobną masę. Wypływający z nich klarowny, rzadki sok przedostaje się przez sitko w wyniku działania siły odśrodkowej. Szybkość działania to jedna z największych zalet sokowirówek. Sok z sokowirówki jest uwielbiany przez dzieci i dorosłych, którzy nie lubią miąższu. Należy pamiętać o każdorazowym oczyszczeniu urządzenia z mokrego osadu, który zostaje pozostawiony w dość dużych ilościach. Sokowirówki nie należą do najcichszych urządzeń i nie zawsze potrafią wydobyć z owoców wszystkie drogocenne składniki. Jednak jeżeli natychmiast wypijemy świeżo przygotowany sok, to i tak będziemy mogli liczyć na solidną dawkę witamin.

Robot PHILIPS HR 7778/00

Jak działa wyciskarka do owoców?


Wyciskarki miażdżą owoce i wyciskają sok z ich komórek i przestrzeni międzykomórkowych. Przy ich pomocy przygotujemy nie tylko soki, które zachowają swoje drogocenne wartości odżywcze od 24, nawet, aż do 48/72 godzin od wyciśnięcia, ale także musy, lody, desery, szejki, masło orzechowe. Wyciskarki potrafią nawet zmielić kawę, domową mąkę, czy świeże przyprawy. Wyciskarka do owoców daje bardzo duże ilości gęstych soków o łagodnym smaku. Suchego, pozostowionego w oddzielnym pojemniku miąższu można się bardzo łatwo pozbyć. Znaczną oszczędność czasu gwarantuje również brak konieczności obierania owoców i warzyw przed włożeniem ich do wyciskarki. Tego typy urządzenie jest ciche, wydajne, wręcz idealne do przygotowywania pełnowartościowych, esencjonalnych soków.

MPM Kasia 116


Wyciskarka do soku to tylko jedna z wielu funkcjonalności polskiego robota kuchennego MPM Kasia 116. Przy jego pomocy możemy również siekać, mieszać, ścierać, rozdrabniać, zagniatać, miksować, ubijać i kroić w plastry. Wszystko to odbędzie się w 1,5-litrowym malakserze lub 1-litrowym blenderze. Jeżeli będziemy mieli ochotę na słodkie wypieki, domowe frytki lub lekkie kremy i sosy, to robot kuchenny z sokowirówką MPM Kasia 116 przyrządzi je w mgnieniu oka. 800 W, 8 poziomów prędkości, funkcja pulse i nawet 9100 obrotów na minutę – oto sekret jego szybkiego działania. MPM Kasia 116 wykorzystuje podczas pracy znajdujące się w zestawie ostrza ze stali nierdzewnej, mieszadło do ciasta, drutowy ubijak do piany, 4 pełne tarcze ze stali nierdzewnej (do ucierania ziemniaków, frytek i krojenia warzyw w słupki, krojenia warzyw w plastry i ścierania warzyw i owoców) oraz przystawkę wirującą do soku i wyciskacz do owoców cytrusowych.

Kenwood-AGD FPM265


Kenwood-AGD FPM265 to wyjątkowy kompaktowy robot kuchenny z sokowirówką z ekskluzywnej serii Multipro, który nie zajmie zbyt wiele miejsca w naszej kuchni. Wszystkie akcesoria i przystawki montuje się na jednej bazie. Taka wygoda to efekt zastosowania systemu podwójnego napędu i rozwiązania nazwanego In Bowl Drive. Kenwood-AGD FPM265 został wykonany z odpornego na zarysowania szkła i szczotkowanej stali. Takich wysokiej jakości materiałów użyto odpowiednio w w 1,2-litrowym blenderze oraz 2,1-litrowym malakserze. Szatkowanie, cięcie, tarcie, wyrabianie ciasta i wyciskanie owoców jest tak łatwe i szybkie dzięki mocy 750 W, 2 prędkościom pracy i funkcji pulsacyjnej. Będąc posiadaczami robota kuchennego Kenwood-AGD FPM265 zawsze możemy liczyć na dużą wydajność, wysoką funkcjonalność oraz bezpieczeństwo i łatwą konserwację. Po skończonej pracy prosto i skutecznie wyczyścimy urządzenie z pomocą systemu łatwego czyszczenia o nazwie TotalClean.

Robot KENWOOD-AGD FPM265

Philips HR 7778/00


Philips HR 7778/00 jest w stanie zastąpić aż 4 różne urządzenia. Ma moc 1300 W oraz bardzo pojemny, 3,4-litrowy pojemnik i 2,2-litrowy dzbanek blendera. To tyle, ile potrzeba do błyskawicznego przygotowania 7 porcji zupy, 5 porcji koktajlu lub nawet 1,7 kg ciasta. Wśród dodatkowych akcesoriów znajdziemy podwójną metalową końcówkę do ubijania śmietany i białek, metalową końcówkę do wyrabiania ciasta, tarcze ze stali szlachetnej do siekania, szatkowania, rozdrabniania i frytek, wyciskarkę do cytrusów i sokowirówkę oraz tarcze XXL o średnicy 18 cm. O niemalże bezkonkurencyjne możliwości siekania miękkich i twardych składników, przygotowywania przecierów i mieszania ciasta dba technologia Power Chop. Robot kuchenny z sokowirówką Philips HR 7778/00 oddaje do naszej dyspozycji również 12 ustawianych ręcznie prędkości oraz funkcję pulsacyjną i 3 przyciski automatyczne, które same ustawią odpowiednią prędkość i funkcję.

Sok sokowi nierówny


Robot kuchenny z sokowirówką lub wyciskarką do soku to bardzo dobry wybór do przyrządzania nie tylko zdrowszych i bogatszych w drogocenne substancje odżywcze soków. Roboty kuchenne zapewniają oszczędność miejsca i dużo krótszy czas spędzony w kuchni na przygotowywaniu jedzenia. Płynna konsystencja świeżo wyciskanych soków umożliwia im zregenerowanie naszego organizmu nawet już po kilkunastu minutach od ich wypicia. W porównaniu z sokami z kartonu będą miały one zdecydowanie więcej witamin i minerałów zamiast ogromnych ilości białego cukru.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]