Kuchnia dla zaawansowanych – top 5 urządzeń dla wymagających

Wspólne przyrządzanie i spożywanie posiłków w gronie rodziny i przyjaciół to bardzo przyjemna forma spędzania czasu. Jeśli chcemy zaskoczyć gości ciekawymi rozwiązaniami, oprócz znajomości nowych przepisów, przyda się także odrobina technologii w naszej kuchni. Kiedy opanowaliśmy już kuchnię w podstawowym zakresie, czas przejść poziom wyżej i przygotować coś wyszukanego. Co może się do tego przydać?

Zestaw do fondue


Potrawa popularna w Szwajcarii, we Francji i we Włoszech, bazuje na stopionym serze (z francuskiego fondre – czyli roztapiać się) oraz białym winie. Idealnie pasuje do spotkań w większym gronie. Wszyscy jedzą z jednego garnka, zanurzając w gorącej masie pieczywo lub warzywa nabite na specjalny widelec.  Zestaw składa się z garnka podgrzewanego termostatem z regulacją temperatury, kompletu widelców z długą rączką, i opcjonalnie, z dodatkowych miseczek. Przyda się nieraz, bo jak opanujemy już serowe fondue, możemy spróbować także mięsnego lub czekoladowego!
Founde LAMART LT 7007

Jajowar


Ugotowanie jajka na twardo jest banalnie proste. Ale jajko na miękko lub półmiękko to już wyższy poziom trudności, a często w rozmaitych przepisach na sałatki spotykamy się z taką koniecznością. Tutaj z pomocą przychodzi urządzenie elektryczne, które gwarantuje pełen sukces. Jajowar pozwala precyzyjnie określić stopień ugotowania jajek i nie zajmuje dużo miejsca w kuchni. Możemy wybierać spośród modeli na 3 i na 6 jaj.
Jajowar KOENIC KEB 350

Wypiekacz do babeczek


Spotkanie rodzinne nie zawsze musi wiązać się z wizytą w cukierni. Sami możemy przygotować słodkości, nawet bez potrzeby używania piekarnika. Jeśli lubimy muffiny, doskonałym rozwiązaniem wydaje się Muffin Maker. Korzystając z tego urządzenia możemy zawsze przyrządzić świeże babeczki według własnego przepisu, w tym także bezglutenowe. Za jednym razem robimy 7 babeczek i w razie potrzeby, możemy szybko przygotować następne. W ten sposób mamy także pewność, że nie przesadzimy z ilością, kupując za dużo. Wypiekacz kosztuje około 150 zł.
Urządzenie KALORIK MFM1000NYC Muffin Maker
Wypiekacz do chleba


Skoro możemy sobie pozwolić na słodkości własnej produkcji, czemu nie pomyśleć także o pieczywie? Mając w domu wypiekacz i odpowiednie składniki, nie musimy już się martwić o świeże pieczywo i gorączkowo biegać po zakupy przed każdym długim weekendem. No i dostajemy dokładnie takie pieczywo, jakie chcemy, regulując przed wypiekiem wielkość bochenka, stopień zrumienienia skórki, czy decydując o tym, jakie będą dodatki. W każdej chwili możemy pozwolić sobie na chleb z żurawiną czy ze śliwką, pieczywo ciemne, jasne czy razowe. Choć proces wypiekania trwa stosunkowo długo, z pomocą przychodzi funkcja opóźnionego startu, która sprawia, że proces wypieku możemy rozpocząć o ustalonej porze. Na przykład tak, aby mieć ciepłe chrupiące pieczywo akurat na drugie śniadanie.
Wypiekacz TEFAL PF610138 Home Bread Baguette
Suszarka spożywcza


Suszone warzywa, owoce i grzyby kupowane w sklepie są stosunkowo drogie, dlatego lepiej w sezonie samemu przygotować je ze świeżych i łatwo dostępnych produktów. Oprócz tworzenia półproduktów do różnych przepisów, możemy wykorzystać suszarkę także do przyrządzania różnych smacznych i zdrowych przekąsek, jak chipsy z jabłek, papryki czy jarmużu. Wybierając urządzenie o większych rozmiarach możemy suszyć wiele produktów na kilku poziomach. 
Suszarka MPM MSG-01
Oryginalna, zdrowa i urozmaicona kuchnia, wymaga często wiele czasu i pracy. Dzięki technologii możemy to sobie ułatwić, sięgając po sprytne rozwiązania. Jeśli wciąż pragniemy odkrywać nowe smaki i pozytywnie zaskakiwać rodzinę i przyjaciół, przyda się kilka opisanych powyżej urządzeń kuchennych.

powrót