Kupujesz sprzęt AGD? Nie zapomnij o tych usługach

Urządzanie swojej kuchni u niektórych budzi dreszczyk emocji, u innych powoduje dużo stresu. Zakup odpowiedniego wyposażenia jest bardzo ważny, ponieważ sprzęt AGD wymienia się stosunkowo rzadko, więc podjęta decyzja zazwyczaj jest wyborem na lata. Warto także pamiętać o tym, że na samym kupieniu starannie wyselekcjonowanych sprzętów proces kompletowania kuchni się nie kończy. Jeśli nie mamy smykałki do majsterkowania niezbędna będzie także pomoc fachowców w różnych kwestiach. Warto uwzględnić ten fakt, zarówno patrząc na koszty nowej kuchni, jak również planując ramy czasowe remontu. O jakich usługach dodatkowych warto pamiętać urządzając kuchnię? Przedstawiamy listę tych najważniejszych.

Dostawa i magazynowanie sprzętu

W budżecie, jaki planujemy na urządzenie kuchni, oprócz kosztu mebli kuchennych oraz urządzeń, należy uwzględnić także koszty transportu. Jeśli dysponujemy zwykłym samochodem osobowym, samodzielne przewiezienie dużej lodówki czy kompletu szafek jest niemożliwe. Dlatego konieczna będzie dostawa przynajmniej części z zakupionych rzeczy. Jeśli nie interesuje nas dostawa w najbliższym wolnym terminie, a na przykład za 2 tygodnie, niezbędne będzie także pokrycie kosztów magazynowania sprzedanego produktu. Czy ponoszenie takich kosztów może się opłacić? Zdecydowane tak. Jeśli remont się przedłuża i nie ma gdzie trzymać kupionych urządzeń, jednocześnie widzimy bardzo atrakcyjną promocję na interesujący nas produkt, można rozważyć skorzystanie z dostępnego rabatu i następnie wydanie części tych pieniędzy na miejsce w magazynie. To wciąż może wyjść taniej niż zakup urządzenia później, poza obowiązującą promocją.

Podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej

Nowa pralka albo zmywarka to zazwyczaj powód do radości. Tym bardziej, że zazwyczaj wymieniamy sprzęt na nowocześniejszy i bardziej pojemny, co zawsze poprawia codzienny komfort i ułatwia życie. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to urządzenie, które wystarczy podłączyć do kontaktu. Niezbędne jest także prawidłowe podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej, żeby sprzęt pobierał i odprowadzał wodę. Robienie tego we własnym zakresie jest jednak ryzykowne, bo w przypadku zalania możemy narazić na szwank nie tylko nowy sprzęt, ale także podłogę i cenny dobytek swój oraz sąsiadów piętro niżej. Zdecydowanie bezpieczniej jest zamówić usługę podłączenia sprzętu, żeby spać spokojnie.

Montaż czujnika gazu lub czadu

Czujniki tego rodzaju to inwestycja w bezpieczeństwo. Skoro już inwestujemy w taki sprzęt, który ma nas chronić przed potencjalnym zagrożeniem, dobrze jest także zapłacić za fachowy montaż. Nawet najlepsze urządzenie, zainstalowanie niezgodnie z instrukcją, nie spełni przecież swojej funkcji. A technik z doświadczeniem szybko i sprawnie zainstaluje czujnik oraz przeprowadzi test jego działania.

Przełożenie drzwi w lodówce

Jeśli uważamy, że drzwi w lodówce powinny otwierać się w przeciwną stronę, należy uwzględnić możliwość przełożenia drzwi, wybierając konkretny model chłodziarki. Wtedy będziemy mieli już możliwość działania. Natomiast samo przełożenie też nie jest czynnością prostą. Jeśli nie chcemy ryzykować zniszczenia sprzętu, można to powierzyć wyspecjalizowanemu pracownikowi, który robił to już setki razy.

Montaż w zabudowie

Jeśli zdecydowaliśmy się na kuchnię w zabudowie zamiast wolnostojących sprzętów należy pamiętać o tym, że czeka nas dodatkowa praca w postaci dopasowania sprzętów do mebli i podłączenia wszystkich elementów. Tu także warto zdać się na pomoc fachowca z doświadczeniem. Koszt montażu zależy oczywiście od rodzaju i liczby sprzętów, ale pozwala przede wszystkim oszczędzić czas i nerwy, a kwota w porównaniu z samymi kosztami zakupu jest niewielka.

Usługi związane ze sprzętem AGD najlepiej zamawiać bezpośrednio w tym miejscu, gdzie kupiliśmy sprzęt. To pozwoli zaoszczędzić czas poświęcony na poszukiwania odpowiedniego specjalisty z wolnymi terminami. Zazwyczaj udaje się zgrać terminy dostawy ze wszystkimi usługami oraz bezkosztowym zabraniem z domu starych urządzeń AGD. Jak widać, stworzenie kuchni od A do Z wymaga wiele pracy i to po stronie różnych osób!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]