Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Kupujesz sprzęt AGD? Nie zapomnij o tych usługach

Urządzanie swojej kuchni u niektórych budzi dreszczyk emocji, u innych powoduje dużo stresu. Zakup odpowiedniego wyposażenia jest bardzo ważny, ponieważ sprzęt AGD wymienia się stosunkowo rzadko, więc podjęta decyzja zazwyczaj jest wyborem na lata. Warto także pamiętać o tym, że na samym kupieniu starannie wyselekcjonowanych sprzętów proces kompletowania kuchni się nie kończy. Jeśli nie mamy smykałki do majsterkowania niezbędna będzie także pomoc fachowców w różnych kwestiach. Warto uwzględnić ten fakt, zarówno patrząc na koszty nowej kuchni, jak również planując ramy czasowe remontu. O jakich usługach dodatkowych warto pamiętać urządzając kuchnię? Przedstawiamy listę tych najważniejszych.


Dostawa i magazynowanie sprzętu


W budżecie, jaki planujemy na urządzenie kuchni, oprócz kosztu mebli kuchennych oraz urządzeń, należy uwzględnić także koszty transportu. Jeśli dysponujemy zwykłym samochodem osobowym, samodzielne przewiezienie dużej lodówki czy kompletu szafek jest niemożliwe. Dlatego konieczna będzie dostawa przynajmniej części z zakupionych rzeczy. Jeśli nie interesuje nas dostawa w najbliższym wolnym terminie, a na przykład za 2 tygodnie, niezbędne będzie także pokrycie kosztów magazynowania sprzedanego produktu. Czy ponoszenie takich kosztów może się opłacić? Zdecydowane tak. Jeśli remont się przedłuża i nie ma gdzie trzymać kupionych urządzeń, jednocześnie widzimy bardzo atrakcyjną promocję na interesujący nas produkt, można rozważyć skorzystanie z dostępnego rabatu i następnie wydanie części tych pieniędzy na miejsce w magazynie. To wciąż może wyjść taniej niż zakup urządzenia później, poza obowiązującą promocją.


Podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej


Nowa pralka albo zmywarka to zazwyczaj powód do radości. Tym bardziej, że zazwyczaj wymieniamy sprzęt na nowocześniejszy i bardziej pojemny, co zawsze poprawia codzienny komfort i ułatwia życie. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to urządzenie, które wystarczy podłączyć do kontaktu. Niezbędne jest także prawidłowe podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej, żeby sprzęt pobierał i odprowadzał wodę. Robienie tego we własnym zakresie jest jednak ryzykowne, bo w przypadku zalania możemy narazić na szwank nie tylko nowy sprzęt, ale także podłogę i cenny dobytek swój oraz sąsiadów piętro niżej. Zdecydowanie bezpieczniej jest zamówić usługę podłączenia sprzętu, żeby spać spokojnie.


Pralka podłączona do sieci wodno-kanalizacyjnej


Montaż czujnika gazu lub czadu


Czujniki tego rodzaju to inwestycja w bezpieczeństwo. Skoro już inwestujemy w taki sprzęt, który ma nas chronić przed potencjalnym zagrożeniem, dobrze jest także zapłacić za fachowy montaż. Nawet najlepsze urządzenie, zainstalowanie niezgodnie z instrukcją, nie spełni przecież swojej funkcji. A technik z doświadczeniem szybko i sprawnie zainstaluje czujnik oraz przeprowadzi test jego działania.


Przełożenie drzwi w lodówce


Jeśli uważamy, że drzwi w lodówce powinny otwierać się w przeciwną stronę, należy uwzględnić możliwość przełożenia drzwi, wybierając konkretny model chłodziarki. Wtedy będziemy mieli już możliwość działania. Natomiast samo przełożenie też nie jest czynnością prostą. Jeśli nie chcemy ryzykować zniszczenia sprzętu, można to powierzyć wyspecjalizowanemu pracownikowi, który robił to już setki razy.


Zamontowane drzwi w lodówce


Montaż w zabudowie


Jeśli zdecydowaliśmy się na kuchnię w zabudowie zamiast wolnostojących sprzętów należy pamiętać o tym, że czeka nas dodatkowa praca w postaci dopasowania sprzętów do mebli i podłączenia wszystkich elementów. Tu także warto zdać się na pomoc fachowca z doświadczeniem. Koszt montażu zależy oczywiście od rodzaju i liczby sprzętów, ale pozwala przede wszystkim oszczędzić czas i nerwy, a kwota w porównaniu z samymi kosztami zakupu jest niewielka.

Usługi związane ze sprzętem AGD najlepiej zamawiać bezpośrednio w tym miejscu, gdzie kupiliśmy sprzęt. To pozwoli zaoszczędzić czas poświęcony na poszukiwania odpowiedniego specjalisty z wolnymi terminami. Zazwyczaj udaje się zgrać terminy dostawy ze wszystkimi usługami oraz bezkosztowym zabraniem z domu starych urządzeń AGD. Jak widać, stworzenie kuchni od A do Z wymaga wiele pracy i to po stronie różnych osób!

Zobacz więcej

Jaki sprzęt AGD wybrać do kuchni? Pełna lista!

Jaki sprzęt AGD wybrać do kuchni? Pełna lista!

Rozwój technologiczny ma charakter ciągły. Wciąż pojawiają się nowe sprzęty, jeszcze lepiej dopasowane do naszych potrzeb. Jakie AGD do kuchni będą dobre? Po przeczytaniu artykułu na pewno łatwiej będzie znaleźć odpowiedź!
Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Zapowiadane podwyżki cen prądu zmuszą do poszukiwania oszczędności. Warto sobie uświadomić, ile prądu zużywa lodówka. Być może te obliczenia przybliżą nas do decyzji o szybszym zakupie prawdziwie energooszczędnego urządzenia.
Jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Jaki wybrać?

Jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Jaki wybrać?

Chcesz wiedzieć, jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Zobacz nasz poradnik!
Funkcja grilla w piekarniku – jak jej używać? W jakich piekarnikach ją znajdziesz?

Funkcja grilla w piekarniku – jak jej używać? W jakich piekarnikach ją znajdziesz?

Grill w piekarniku to duże urozmaicenie w kuchni. Dzięki tej funkcji możemy przygotować wiele smacznych potraw bez użycia tłuszczu, w dodatku niezależnie od pogody.
Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Szczegółowe informacje o tym, jak rozmrozić lodówkę, prezentujemy w poniższym poradniku!
Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się na zakupem nowej lodówki no frost? Zobacz jaką wybrać.
Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Zastanawiasz się, jaką zamrażarkę kupić? Nasz poradnik na pewno Ci się przyda! 
No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

Wszystkie nowoczesne lodówki wyposażone są w system No Frost. Na czym polega jego działanie i czy różni się w zależności od modelu? Zobacz najważniejsze informacje na temat No Frost.
Czyszczenie mikrofali – jak szybko umyć kuchenkę mikrofalową?

Czyszczenie mikrofali – jak szybko umyć kuchenkę mikrofalową?

Zastanawiasz się, jak umyć mikrofalówkę i pozbyć się z niej zapachu? To dobrze! O czyszczeniu mikrofalówki nie należy zapominać.
Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Zastanawiasz się, jak i czym umyć lodówkę? Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić to dobrze i bez wielkiego wysiłku, polecamy nasz poradnik!

Tagi

Lodówki srebrne Lodówki bez zamrażalnika Lodówki podblatowe Czajniki elektryczne - 1 litr Czajnik elektryczny biały Czajniki z gwizdkiem Czajniki turystyczne Czajniki elektryczne czarne Nawilżacze powietrza ultradźwiękowe Wagi łazienkowe bluetooth Czarne tostery Prostownice ceramiczne Prostownice keratynowe Żelazka z automatycznym doborem temperatury Lodówki z kostkarką do lodu Odkurzacze myjące Wentylatory stojące z pilotem Szczoteczki soniczne Piekarniki dual cook Srebrne zmywarki Lunch box Piekarniki parowe Blender z bidonem Ekspresy do kawy do 3000 zł Ekspresy do kawy do 2500 zł Ekspresy do kawy do 2000 zł Ekspresy do kawy do 1500 zł Wąskie lodówki Energooszczędne lodówki Lodówki z dużym zamrażalnikiem Ciche lodówki Czarne lodówki Wysokie lodówki Lodówki no frost Miksery z obrotową misą Małe zamrażarki Pralki 5 i 6 kg Tanie pralki Pralki 7 kg Pralki z silnikiem inwerterowym Pralki z możliwością dołożenia prania Pralki z funkcją pary Małe pralki Pralki 8 kg Pralki Eco Bubble Pralki slim Wąskie pralki Jednopalnikowe kuchenki elektryczne Kuchenki gazowe turystyczne Kuchenki indukcyjne dwupalnikowe Płyty indukcyjne dwupalnikowe Depilatory laserowe Jonizatory powietrza Szczoteczki elektryczne dla dzieci Suszarki turystyczne Kuchenki jednopalnikowe Płyty indukcyjne białe Kuchnie elektryczne dwupalnikowe Zegary elektroniczne Suszarki kondensacyjne Nawilżacze parowe Czajniki ceramiczne Bezprzewodowe odkurzacze Suszarki z dyfuzorem Czajniki z regulacją temperatury Termometry bezdotykowe Odkurzacze pionowe z funkcją mycia podłóg Małe lodówki Zmywarki o szerokości 45 cm

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]