Kupujesz sprzęt AGD? Nie zapomnij o tych usługach

Urządzanie swojej kuchni u niektórych budzi dreszczyk emocji, u innych powoduje dużo stresu. Zakup odpowiedniego wyposażenia jest bardzo ważny, ponieważ sprzęt AGD wymienia się stosunkowo rzadko, więc podjęta decyzja zazwyczaj jest wyborem na lata. Warto także pamiętać o tym, że na samym kupieniu starannie wyselekcjonowanych sprzętów proces kompletowania kuchni się nie kończy. Jeśli nie mamy smykałki do majsterkowania niezbędna będzie także pomoc fachowców w różnych kwestiach. Warto uwzględnić ten fakt, zarówno patrząc na koszty nowej kuchni, jak również planując ramy czasowe remontu. O jakich usługach dodatkowych warto pamiętać urządzając kuchnię? Przedstawiamy listę tych najważniejszych.


Dostawa i magazynowanie sprzętu


W budżecie, jaki planujemy na urządzenie kuchni, oprócz kosztu mebli kuchennych oraz urządzeń, należy uwzględnić także koszty transportu. Jeśli dysponujemy zwykłym samochodem osobowym, samodzielne przewiezienie dużej lodówki czy kompletu szafek jest niemożliwe. Dlatego konieczna będzie dostawa przynajmniej części z zakupionych rzeczy. Jeśli nie interesuje nas dostawa w najbliższym wolnym terminie, a na przykład za 2 tygodnie, niezbędne będzie także pokrycie kosztów magazynowania sprzedanego produktu. Czy ponoszenie takich kosztów może się opłacić? Zdecydowane tak. Jeśli remont się przedłuża i nie ma gdzie trzymać kupionych urządzeń, jednocześnie widzimy bardzo atrakcyjną promocję na interesujący nas produkt, można rozważyć skorzystanie z dostępnego rabatu i następnie wydanie części tych pieniędzy na miejsce w magazynie. To wciąż może wyjść taniej niż zakup urządzenia później, poza obowiązującą promocją.


Podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej


Nowa pralka albo zmywarka to zazwyczaj powód do radości. Tym bardziej, że zazwyczaj wymieniamy sprzęt na nowocześniejszy i bardziej pojemny, co zawsze poprawia codzienny komfort i ułatwia życie. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to urządzenie, które wystarczy podłączyć do kontaktu. Niezbędne jest także prawidłowe podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej, żeby sprzęt pobierał i odprowadzał wodę. Robienie tego we własnym zakresie jest jednak ryzykowne, bo w przypadku zalania możemy narazić na szwank nie tylko nowy sprzęt, ale także podłogę i cenny dobytek swój oraz sąsiadów piętro niżej. Zdecydowanie bezpieczniej jest zamówić usługę podłączenia sprzętu, żeby spać spokojnie.


Pralka podłączona do sieci wodno-kanalizacyjnej


Montaż czujnika gazu lub czadu


Czujniki tego rodzaju to inwestycja w bezpieczeństwo. Skoro już inwestujemy w taki sprzęt, który ma nas chronić przed potencjalnym zagrożeniem, dobrze jest także zapłacić za fachowy montaż. Nawet najlepsze urządzenie, zainstalowanie niezgodnie z instrukcją, nie spełni przecież swojej funkcji. A technik z doświadczeniem szybko i sprawnie zainstaluje czujnik oraz przeprowadzi test jego działania.


Przełożenie drzwi w lodówce


Jeśli uważamy, że drzwi w lodówce powinny otwierać się w przeciwną stronę, należy uwzględnić możliwość przełożenia drzwi, wybierając konkretny model chłodziarki. Wtedy będziemy mieli już możliwość działania. Natomiast samo przełożenie też nie jest czynnością prostą. Jeśli nie chcemy ryzykować zniszczenia sprzętu, można to powierzyć wyspecjalizowanemu pracownikowi, który robił to już setki razy.


Zamontowane drzwi w lodówce


Montaż w zabudowie


Jeśli zdecydowaliśmy się na kuchnię w zabudowie zamiast wolnostojących sprzętów należy pamiętać o tym, że czeka nas dodatkowa praca w postaci dopasowania sprzętów do mebli i podłączenia wszystkich elementów. Tu także warto zdać się na pomoc fachowca z doświadczeniem. Koszt montażu zależy oczywiście od rodzaju i liczby sprzętów, ale pozwala przede wszystkim oszczędzić czas i nerwy, a kwota w porównaniu z samymi kosztami zakupu jest niewielka.

Usługi związane ze sprzętem AGD najlepiej zamawiać bezpośrednio w tym miejscu, gdzie kupiliśmy sprzęt. To pozwoli zaoszczędzić czas poświęcony na poszukiwania odpowiedniego specjalisty z wolnymi terminami. Zazwyczaj udaje się zgrać terminy dostawy ze wszystkimi usługami oraz bezkosztowym zabraniem z domu starych urządzeń AGD. Jak widać, stworzenie kuchni od A do Z wymaga wiele pracy i to po stronie różnych osób!

Zobacz więcej

Nowoczesne funkcjonalności w pralkach od Samsunga. Co oferuje nam producent?

Nowoczesne funkcjonalności w pralkach od Samsunga. Co oferuje nam producent?

Na jakie cechy pralki warto zwrócić uwagę, gdy kupujemy nowy sprzęt? Sprawdź nowości od Samsunga.
Pralko-suszarka czy suszarka i pralka osobno? Co wybrać?

Pralko-suszarka czy suszarka i pralka osobno? Co wybrać?

W tym artykule analizujemy, co jest lepsze – pralko-suszarka czy suszarka i pralka osobno – oraz polecamy najlepsze modele z danej kategorii.
Okapy kuchenne kominowe – ranking 2020

Okapy kuchenne kominowe – ranking 2020

Nasz ranking okapów kuchennych może przydać się wszystkim tym, którzy mają już dość nadmiaru pary wodnej, zanieczyszczonego powietrza i nieprzyjemnych zapachów w kuchni. W artykule nie tylko przedstawiamy wybrane modele, ale również doradzamy, jaki okap kominowy wybrać na podstawie jego parametrów oraz jak prawidłowo go zamontować.
Czyszczenie pralki – jak wyczyścić ją octem, a jak przy pomocy specjalnych detergentów?

Czyszczenie pralki – jak wyczyścić ją octem, a jak przy pomocy specjalnych detergentów?

Czyszczenie pralki co jakiś czas jest bardzo potrzebne. Robiąc to regularnie, nie tylko pozbędziemy się różnych zabrudzeń, ale także nieprzyjemnych zapachów. W jaki sposób wyczyścić pralkę, żeby jej wnętrze było czyste i świeże? Można zdecydować się na specjalne detergenty lub skorzystać produktów do czyszczenia dostępnych na co dzień w każdym domu.
Leasing na sprzęt RTV/AGD – co warto wiedzieć?

Leasing na sprzęt RTV/AGD – co warto wiedzieć?

Leasing to popularna forma pozyskiwania niezbędnych narzędzi do pracy w wielu firmach. Jest szczególnie popularna w branży samochodowej, ale nie tylko. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się wziąć w leasing także sprzęt elektroniczny.  
Jak szybko znaleźć idealne prezenty gwiazdkowe dla całej rodziny?

Jak szybko znaleźć idealne prezenty gwiazdkowe dla całej rodziny?

Prezenty pod choinką to ten element świąt, na który dzieci czekają z wypiekami na twarzy. Trafione upominki dają dużą radość zarówno obdarowanemu, jak i temu, kto obdarowuje. Często jednak nie jest to takie proste. Znalezienie idealnego prezentu gwiazdkowego wymaga często dużo czasu i determinacji. Co zrobić, aby ułatwić sobie życie i nie stresować się prezentami tuż przed pierwszą gwiazdką? Mamy na to swoje sprawdzone sposoby. Przeczytaj nasz poradnik!
Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Świadomość ekologiczna w ostatnim czasie jest na znacznie wyższym poziomie niż wcześniej. Jak mądrze wybierać urządzenia, aby żyć w zgodzie z naturą? Oto nasze praktyczne rady!
Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń?

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń?

Zdarza Ci się wyciągnąć niedomyte naczynia i sztućce ze zmywarki? Przyczyn może być wiele i wcale nie musi oznaczać, że zmywarka jest zepsuta. Zastanawiasz się, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Zamrażarki skrzyniowe i szufladowe – którą warto wybrać

Zamrażarki skrzyniowe i szufladowe – którą warto wybrać

Jaką zamrażarkę warto wybrać? Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę i wskazujemy najlepsze modele.
Jak wybrać pralkę do zabudowy pod blatem?

Jak wybrać pralkę do zabudowy pod blatem?

Gdy mamy do dyspozycji małą lub nieustawną łazienkę, często zbawiennym rozwiązaniem okazuje się przeniesienie pralki do kuchni. O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na taką opcję? Zobacz zbiór praktycznych informacji o pralkach do zabudowy.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]