Laptop biznesowy

Komputerowy składnik sukcesu


Schludny strój, opanowana niemalże do perfekcji komunikacja niewerbalna, dobrze przygotowane, angażujące wystąpienie wsparte ciekawą prezentacją, znajomość kilkunastu, jeżeli nawet nie kilkudziesięciu trików na świetne wystąpienie publiczne – wszystko to i wiele więcej jeszcze innych sposobów pomoże nam dobrze wypaść na spotkaniu z ważnym klientem, czy podczas prezentowania ważnych informacji przed współpracownikami. Do odniesienia końcowego sukcesu nie raz i nie dwa razy bardzo pomocny okaże się także laptop biznesowy. To on zapewni mobilność, bezpieczeństwo danych i komfort pracy w każdej sytuacji. Czym dokładniej powinien się charakteryzować?

Co sprawia, że laptop staje się biznesowy?


Praca często wiąże się ze służbowymi podróżami, a nawet jeżeli podróżujemy rzadko, to i tak jeździmy z przenośnym komputerem do pracy i z powrotem, zabieramy go ze sobą na popołudniowe przerwy lub na wizytę u partnera biznesowego, przechodzimy z naszym przenośnym komputerem z działu do działu lub z budynku do budynku. Laptop biznesowy musi wytrzymać trudy każdego pracowitego dnia, zarówno dzisiejszego, jutrzejszego, jak i tego, który nastąpi dopiero za rok lub jeszcze później. Nie może mu wyrządzić najmniejszej krzywdy ani noszenie w torbie, ani wielokrotne otwieranie i zamykanie, ani przestawianie z miejsca na miejsce, czy produkowanie dużej ilości tekstu. Obudowa i klawiatura nie powinna jednak ograniczać się wyłącznie do solidności. Laptop biznesowy jest naszą kolejną wizytówką. Dlatego też powinien się dobrze prezentować dzięki eleganckiej, minimalistycznej stylistyce. Zasada „im mniej, tym lepiej” dotyczy nie tylko ozdób, ale także milimetrów i kilogramów, które znajdziemy w specyfikacji interesujacego nas modelu. Laptop biznesowy musi być po prostu jak najcieńszy i jak najlżejszy, a ponadto nie powinniśmy zapominać o tym, by wyróżniał się na tle konkurencji jak najdłuższą pracą na baterii. Gdy liczy się nasza efektywność, musimy być pewni tego, że nasz uśpiony przenośny komputer momentalnie powróci do poprzedniego stanu i równie szybko otworzy potrzebne programy. Szybkość pracy znacznie wzrasta, jeśli laptop biznesowy posiada pojemny dysk SSD, na którym zainstalowane są zarówno oryginalny system operacyjny, jak i wykorzystywane na co dzień oprogramowanie. A gdy laptop biznesowy będzie już odpowiednio szybki dzięki wydajnemu procesorowi i pojemnej pamięci RAM, do pełni szczęścia będzie brakowało nam jedynie wysokiej jakości jasnego ekranu z matową powłoką matrycy, dzięki którym będziemy mogli efektywnie pracować bez względu na warunki.

Nowe rozwiązania do pracy


Laptop biznesowy może być zarówno notebookiem 2w1, jak i ultrabookiem. Dobrym przykładem tego, jak powinien wyglądać przenośny komputer do pracy jest np. Asus Transformer Book T300 z jego opływowymi kształtami, wagą 1,43 kg i metalowym wykończeniem. Dzięki jego 13,3-calowemu wyraźnemu wyświetlaczowi Full HD IPS i magnetycznej stacji dokującej przetransformowanie tego urządzenia w tablet i z powrotem w laptop zajmuje zaledwie kilka sekund. Równie krótko trwa na nim załadowywanie danych i programów, czy wykonywanie postawionych przed nami nawet najbardziej wymagających zadań. Zagwarantuje to nam dwurdzeniowy procesor Intel Core M-5Y10 i dysk SSD 128 GB. Asus Transformer Book T300 może pracować na zasilaniu akumulatorowym do 11 godzin i wytrzymać nawet do 2 tygodni w trybie gotowości. Ponadto, gdy poziom naładowania baterii jest już niebezpiecznie niski, dane są automatycznie zapisywane. Komfort pracy wzrasta także dzięki wielodotykowemu wyświetlaczowi i touchpadowi.
Laptop Asus Transformer Book
Jeszcze inny pomysł na idealne ustawienie ekranu, w tym przypadku w jednym z aż sześciu trybów, ma ważący 1,5 kg laptop biznesowy Acer Aspire R7-371T-53D9. 13,3-calowa matryca Full HD obraca się o 180 stopni dzięki zawiasom Acer Aero Hinge. Opatentowany system podwójnych obrotowych zawiasów gwarantuje stabilne podparcie ekranu w trybie dotykowym. 13,3-calowy wyświetlacz Full HD IPS chroni warstwa szkła Gorilla Glass 3, a jeżeli nie życzymy sobie, aby jego powierzchnię szpeciły odciski palców, to do obsługi multidotykowego ekranu możemy użyć dostępnego w zestawie długopisu Acer Active Pen. Mimo większej wydajności (Intel Core i5-5200U 2.2 GHz, 8 GB RAM), Acer Aspire R7-371T-53D9 nadal może się pochwalić długim czasem działania na zasilaniu akumulatorowym, który wynosi 7 godzin.

Laptop Lenovo Yoga 3 Pro
Lenovo Yoga 3 Pro idzie o krok, a nawet kilka kroków, dalej i oferuje pokryty szkłem Corning, 13,3-calowy ekran Quad HD+ (3200x1800) z matrycą IPS, który można obracać o 360 stopni, aby wybrać jeden z czterech trybów pracy: laptopa z klawiaturą, tabletu, podstawki lub namiotu. Jego super elastyczne zawiasy, przypominające swoim wyglądem pasek zegarka na rękę składają się z aż 813 aluminiowych i stalowych elementów. Lenovo Yoga 3 Pro waży zaledwie 1,19 kg, ma tylko 12,8mm grubości, a do tego dysk SSD 256 GB i procesor Intel Core M-5Y71 1.2 GHz (2.9 GHz), dzięki któremu może pracować aż do 7,2 godziny bez konieczności korzystania z ładowarki. Wielu z nas z pewnością doceni także emitujące znakomity dźwięk wysokiej jakości głośniki marki JBL i możliwość pracy w dwóch pasmach Wi-Fi – 2,4 GHz i mniej zatłoczonym 5 Ghz. Jeżeli jednak wolimy tradycyjne notebooki, to również znajdziemy coś dla siebie. Dowodem na to jest chociażby taki laptop biznesowy, jak ważący 1,3 kg Asus Zenbook UX305LA-FC012H, który może nie jest konwertowalny, ale za to posiada procesor Intel Core i7-5500U 2.4 GHz (3 GHz Turbo).

Laptop biznesowy, jakiego potrzebujesz


Notebooki, ultrabooki, laptopy 2w1 – wszystkie te urządzenia są na tyle uniwersalne, lekkie i przenośne, że droższe modele mogą służyć jako w pełni funkcjonalne laptopy biznesowe. Należy pamiętać, że przed takimi urządzeniami stoją wyjątkowo wymagające wyzwania. Laptop biznesowy musi być cienki, lekki i wytrzymały, wyróżniać się eleganckim, minimalistycznym, stylowym wyglądem, jak najdłużej pracować na zasilaniu akumulatorowym, a ponadto szybko się włączać i umożliwiać sprawną pracę w każdych warunkach. Hybrydowy lub konwertowalny laptop biznesowy będzie niezastąpiony np. podczas prezentacji, lecz tradycyjne notebooki również sprawią, że wykonywana przez nas praca będzie znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel