Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Laptop dla seniora – co warto wybrać?

Korzystanie z internetu wcale nie jest wyłącznie domeną osób młodych. Wielu seniorów także doskonale odnajduje się w świecie online i dzięki swojej obecności w sieci, zyskuje nowe, niedostępne wcześniej możliwości. W tym miejscu należy wymienić chociażby kontakt z dawnymi znajomymi za pośrednictwem mediów społecznościowych, możliwość rozmowy przez Skype z rodziną, która na co dzień jest bardzo daleko, a także docieranie do wielu ciekawych i potrzebnych informacji, do których trudno o łatwy dostęp w inny sposób. Jeśli chcemy, żeby nasi rodzice czy dziadkowie mieli to wszystko na wyciągnięcie ręki, powinniśmy im zapewnić także odpowiedni sprzęt do surfowania w sieci. Nowy laptop może być prezentem na każdą okazję. A jaki konkretnie model wybrać? Prezentujemy kilka ciekawych propozycji w bardzo przystępnej cenie.

Laptop HP Stream 14

Seria stream wyróżnia się na tle innych bardzo ciekawym wzornictwem i żywą kolorystyką. Z tego powodu, na laptopy HP przychylniejszym okiem spojrzą przede wszystkim kobiety. Od strony specyfikacji laptop posiada wszystko to, co niezbędne do przeglądania internetu i korzystania z podstawowych programów i aplikacji. 14 cali to odpowiedni rozmiar wyświetlacza, w sam raz do oglądania zdjęć czy materiałów video, a jednocześnie, przy takich gabarytach, laptop jest na tyle poręczny i lekki, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby łatwo zabrać go gdzieś indziej – chociażby na wczasy albo na weekend na działkę. 4 GB pamięci operacyjnej RAM w pełni wystarczają do bardzo płynnego i szybkiego działania.

Laptop PEAQ Slim S130

To model pod względem parametrów bardzo zbliżony do poprzednika, jednak w nieco niższej cenie. Tu także mamy 4 GB RAM oraz dysk flash o pojemności 64 GB, zamiast tradycyjnego dysku twardego HDD. Przekątna ekranu jest tu nieco mniejsza, bo wynosi 13,3 cala, ale za to zapewnia wyższą rozdzielczość, bo aż Full HD, co w tej kategorii jest wynikiem bardzo dobrym.

Laptop/Tablet 2w1 LENOVO Miix 320

To najlepsza propozycja dla tych, którzy nie mogą zdecydować się, czy wolą korzystać z internetu w bardziej tradycyjny sposób -  na komputerze, czy jednak posługiwać się nie klawiaturą, a głównie dotykowym ekranem - jak na urządzeniu mobilnym. Elastyczne urządzenie 2 w 1 pozwala przełączać między laptopem a tabletem wielkości 10 cali i kosztuje niecały 1000 zł.

Laptop HP 15-ra070nw N3060

Na koniec, model bardziej przeznaczony do użytku domowego niż częstych podróży, ze względu na nieco większą wagę i gabaryty. Tradycyjny laptop HP ma standardowy, pojemny dysk twardy, zamiast szybkiego dysku flash, oraz w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych, posiada także napęd DVD, co umożliwi odtworzenie wielu filmów na tradycyjnych płytach. Dziś nieco zapomniane nośniki, z pewnością są dla starszych osób atrakcyjniejsze, niż wiele treści streamingowanych online. Tym bardziej, że w wielu gazetach wciąż dodaje się filmy właśnie na płytach tego rodzaju. Oprócz posiadania napędu optycznego zaletą jest także tradycyjny, klasyczny wygląd.

Laptopy dla seniorów, to nie urządzenia dla graczy, dlatego można zapewnić taki sprzęt ukochanej osobie, nie ponosząc zbyt dużych kosztów. Warto też, żeby taki sprzęt nie posiadał wielu zbędnych funkcji czy oprogramowania, ponieważ użytkownik potrzebuje przede wszystkim przejrzystości i łatwej obsługi.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]