Jaki laptop dla studenta wybrać? Ranking 2021

Laptop dla studenta to obecnie nie tylko wygodny dodatek, ale niezbędne narzędzie do pracy. Masowe przejście na naukę zdalną, zamiast tradycyjnych ćwiczeń i wykładów, sprawiło, że posiadanie sprawnego sprzętu jest koniecznością. W 2020 i 2021 roku nie tylko zajęcia odbywały się online. Przez internet przeprowadzono również wiele egzaminów, a zatem szybki komputer zdecydowanie ułatwiał zaliczenie wielu przedmiotów. Kolejny rok akademicki może być pod tym względem podobny. Warto zatem przygotować się zawczasu i zaopatrzyć w dobry laptop dla studenta. Jaki konkretnie wybrać? Podpowiadamy poniżej!


Co wziąć pod uwagę, szukając laptopa dla studenta?


  • Możliwość wykonywania odręcznych notatek – to konieczne, jeśli ma w pełni zastąpić zeszyt. O ile notowanie słów wykładowcy na tradycyjnym laptopie jest proste, tak w przypadku schematów i wykresów odręczne kopiowanie może być już niezbędne dla zrozumienia omawianego zagadnienia i zapamiętania dzięki notatkom.


  • Długi czas pracy i krótki czas ładowania – im dłużej służy komputer, tym lepiej. Pewność, że bateria wytrzymała cały dzień, to wielki komfort i wygoda.


  • Mocne podzespoły – procesor, pamięć RAM, karta graficzna – to absolutnie kluczowe w laptopach dla studentów, którzy wykonują projekty na uczelniach artystycznych i politechnikach. Ale tak naprawdę dla każdego ma znaczenie, bo nawet zwykłe aplikacje biurowe czy przeglądarka będą działać dużo szybciej na lepszym komputerze.


  • Ekran – jasny i z wysoka rozdzielczością – pomoże w czytaniu zeskanowanych notatek, książek w PDF, a także oglądanie zdjęć, filmów i obiektów w programach graficznych. Dobry ekran jest jasny i idealnie odwzorowuje kolory, aby obraz był realistyczny.


Jaki laptop dla studenta? Przegląd modeli


Jaki najlepszy laptop dla studenta w 2021 roku? Zobacz nasze propozycje!


Laptop HP 14s-fq0012nw FHD Athlon Silver 3050U

Dobry laptop na studencką kieszeń. Sprzęt za niewiele ponad 2000 zł z rozdzielczością Full HD i niezłą wydajnością na pewno warto rozważyć, jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem na nowy komputer. Jeśli nie potrzebujemy większego ekranu niż 14 cali, to nie powinniśmy być rozczarowani. Laptop ma 8 GB pamięci RAM, pojemną baterię i szybki dysk SSD. Dodatkowe urządzenia podłączymy, korzystając z 3 portów USB.


Laptop ACER Aspire 5

To także dobry 14-calowy laptop dla studentów. Jego mocną stroną jest zastosowanie technologii Acer BlueLightShield, która niweluje zmęczenie oczu, gdy spoglądamy w ekran przez wiele godzin – na przykład podczas serii wykładów online! Model można też pochwalić za dobrą wydajność i świetną jakość obudowy wykonanej z aluminium.


Laptop HUAWEI MateBook D 15

Dobry laptop dla studenta w wersji z 2020 roku. Wyróżnia się bardzo smukłym designem i minimalistycznymi ramkami dookoła ekranu. Wyświetlacz ma 15,6 cala i rozdzielczość Full HD. Warto podkreślić, że został wyposażony w innowacyjną funkcję OneHop. Umożliwia ona bardzo szybkie i proste zbliżeniowe przesyłanie plików między laptopem a smartfonem lub tabletem. Wystarczy włączyć w smartfonie albo tablecie technologie Bluetooth, NFC oraz Huawei Share, a następnie zbliżyć urządzenie mobilne do laptopa. Zaletą tego modelu jest też dobrej jakości przestrzenny dźwięk rozbrzmiewający z głośników z technologią Dolby Atmos. Kolejna ciekawostka to kamera. W laptopie Huawei została zainstalowana w klawiaturze! Wystarczy jedno naciśnięcie klawisza, by kamera została wysunięta. Jeśli chcemy schować kamerę, wystarczy delikatnie wcisnąć klawisz.


Laptop ASUS F509JA-BQ613T FHD i5

To następny pełnowymiarowy laptop o dobrych parametrach. Bezpieczeństwo danych zapewnia korzystanie z wbudowanego czytnika linii papilarnych. Oprócz tego ma bardzo pojemny akumulator, duży współczynnik jasności ekranu i dobre głośniki. Jedynym mankamentem może być duża waga – prawie 2 kilogramy, niemniej w przypadku nauki w domu nie będzie to stanowić większego problemu.