MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Laptop edukacyjny dla dziecka

Nauka poprzez zabawę


Nie warto dłużej wahać się, czy kupić laptop edukacyjny dla dziecka. W ręce najmłodszych użytkowników coraz częściej trafiają smartfony, tablety i laptopy. Nie ma jednoznacznie ustalonego najlepszego wieku na wejście w cyfrowy świat. Rodzice, którzy zdecydowali się pomóc swoim pociechom wykonać pierwszy krok w jego kierunku zauważają, że elektroniczny gadżet tak wciąga ich dzieci, że wolą się one bawić smartfonem, tabletem lub laptopem niż ich własnymi zabawkami. Uczyć się można na wiele sposobów, również poprzez zabawę. Wybierzmy odpowiedni laptop edukacyjny dla dziecka.


Korzyści z wczesnego poznania laptopa


Elektroniczne gadżety stają się powszechnie uważane za świetne prezenty dla naszych pociech. Już teraz nasze życie staje się coraz bardziej „ucyfrowione”, a w przyszłości ten trend będzie tylko narastał. Jest to niezwykle istotne, aby dzieci jak najszybciej zapoznały się z obsługą elektronicznych urządzeń, takich jak smartfony, tablety, laptopy, czy komputery osobiste. Nie martwmy się o to, że zadanie to przerośnie małego człowieka. Dzieci dzięki swoim niesamowitym wręcz predyspozycjom do zdobywania wiedzy dosyć szybko zaczynają sobie radzić z posługiwaniem się elektronicznymi gadżetami lepiej niż ich rodzice. Jeśli zdecydujemy się na laptop edukacyjny dla dziecka, możemy przyczynić się do takich pozytywnych zjawisk w jego rozwoju jak np. nabycie umiejętności szybkiego rozróżniania kolorów i kształtów oraz liter i cyfr, a nawet szybsze czytanie i uczenie się języków obcych. Dziecko, które powoli opanowuje zdolność posługiwania się przenośnym komputerem często jest także o wiele pewniejsze samego siebie, gdy widzi, że radzi sobie z laptopem równie dobrze jak mama i tata. Specjalnie wyselekcjonowane aplikacje i gry zmobilizują dzieci do jeszcze bardziej kreatywnego myślenia i pomogą im rozwinąć ich zdolności manualne.

Kilka wskazówek…


Obsługa za pomocą dotyku jest dla dzieci zarówno łatwiejsza do opanowania, jak i po prostu bardziej przez nie lubiana. Stąd też mali użytkownicy preferują raczej tablety niż laptopy. Co więcej, ogromna liczba aplikacji edukacyjnych czerpie z możliwości, jakie oferują ekrany dotykowe. O wiele lepiej będzie jednak postawić na laptop hybrydowy lub konwertowalny. W końcu przyjdzie taki czas w życiu każdego dziecka, że fizyczna klawiatura stanie się niezbędna, gdyż na ekranowej klawiaturze trudno będzie wprowadzać dłuższe fragmenty tekstu. Laptop edukacyjny dla dziecka nie powinien być zbyt drogi, musi być za to solidnie wykonany z grubego i twardego plastiku lub z aluminium. Poszczególne elementy przenośnego komputera muszą być koniecznie dobrze spasowane, a sam laptop jak najprostszy w obsłudze. Nie instalujmy na dysku mobilnego urządzenia zbyt wielu aplikacji, ponieważ nie tylko spowolnią one jego działanie, ale także mogą niepotrzebnie rozpraszać dziecko, a nawet doprowadzić do sytuacji, w której niechcący uruchomi ono jedną z aplikacji i przysporzy i sobie, i nam niemałych kłopotów. Aby uniknąć podobnych wypadków, przede wszystkim miejmy oko na bawiące się laptopem dziecko, a ponadto wykorzystajmy usprawnienia, które pomogą nam ustalić czas zabawy, przyznać i zablokować dostęp do wybranych stron internetowych, gier i aplikacji, a nawet wygenerować wyczerpujący raport z aktywności małego użytkownika. Zanim przyjrzymy się bliżej kilku propozycjom, z których każda będzie stanowiła idealny laptop dla dziecka, jeszcze jedna rada – nie przywiązujmy zbytnio wagi do jego konfiguracji. Potraktujmy korzystanie z pierwszego przenośnego komputera jako eksperyment przeprowadzony przez małych użytkowników – badaczy, którzy wraz z biegiem miesięcy i lat ukształtują swoje oczekiwania w stosunku do urządzeń mobilnych, dzięki czemu w bliższej lub dalszej przyszłości dokonają z naszą pomocą świadomego wyboru dotyczącego kupna nowego laptopa.


… i propozycji dla rodziców


Idealny laptop edukacyjny dla dziecka to tzw. urządzenie 2w1. Jednym z przykładowych komputerów przenośnych tego typu jest Asus Transformer Book T101HA-GR030T wyposażony w 10-calowy dotykowy ekran. Decydując się na niego, nie będziemy musieli się martwić ani o to, że gadżet rozładuje się w trakcie zabawy, ani o to, że będziemy musieli go często ładować. Wszystko dzięki wydajnemu akumulatorowi, który pozwala się bawić, uczyć i pracować aż do 11 godzin bez konieczności uzupełnienia poziomu naładowania baterii. Podobny czas pracy oferuje jeszcze inny laptop 2w1 -  Acer One 10 S1003. Ma on dwa razy większy, super szybki i bezpieczny dysk SSD 64 GB. Urządzenie doskonale leży w dłoni, na kolanach i w każdym innym ustawieniu. Acer One 10 to niezwykle cienki, 10-calowy tablet o grubości 9.5 mm, ważący jedynie 650 gram. Po podłączeniu klawiatury, urządzenie waży 1270 gram, dzięki czemu każde dziecko będzie wstanie go przenieść.

Laptop edukacyjny dla dzieci

Idealny prezent, nawet bez okazji


Laptop edukacyjny dla dziecka w postaci hybrydowego lub konertowalnego, rzadziej tradycyjnego, notebooka to bardzo dobry pomysł na prezent dla naszej pociechy. Wczesna nauka obsługi komputera przygotuje dziecko do wejścia w cyfrowy świat, nauczy pełnymi garściami czerpać z jego zalet i uważać na jego ciemniejsze strony. Laptop edukacyjny dla dziecka pomoże swojemu małemu użytkownikowi udoskonalić wiele umiejętności przydatnych w późniejszym życiu, rozbudzi w nim kreatywne myślenie, rozwinie zdolności manualne, a nawet zwiększy jego pewność siebie. Pamiętajmy jedynie o tym, aby kontrolować jak długo i w jaki sposób nasze dziecko korzysta ze swojego laptopa.


Zobacz więcej

Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku?

Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku?

Myślisz o zakupie nowego komputera? Zobacz nasz ranking laptopów do 4000 zł. 
Temperatura procesora – jak ją sprawdzić i jaka powinna być optymalna?

Temperatura procesora – jak ją sprawdzić i jaka powinna być optymalna?

Temperatura procesora to ważny czynnik wpływający na wydajne działanie komputera. Jaka powinna być optymalna temperatura procesora?
PUBG Lite – minimalne wymagania do gry. Jaki sprzęt kupić?

PUBG Lite – minimalne wymagania do gry. Jaki sprzęt kupić?

Gry online niekoniecznie muszą zachwycać zaawansowaną grafiką i efektami specjalnymi. Czasem lepiej sprawdzają się proste rozwiązania, czego dobrym przykładem Playerunknown's Battlegrounds.
Matryca błyszcząca czy matowa? Która lepsza? Jaką wybrać?

Matryca błyszcząca czy matowa? Która lepsza? Jaką wybrać?

Nie masz pewności, czy lepszym rozwiązaniem będzie matryca matowa, czy błyszcząca? Zobacz nasz poradnik i przykładowe produkty.
Jak podzielić dysk na partycje? Instrukcja dla Windows 10

Jak podzielić dysk na partycje? Instrukcja dla Windows 10

Co to jest partycja? Windows 10 – jak podzielić dysk na partycje – zobacz praktyczne informacje – krok po kroku.
League of Legends – jakie są minimalne wymagania sprzętowe? Jaki komputer do LoL-a kupić?

League of Legends – jakie są minimalne wymagania sprzętowe? Jaki komputer do LoL-a kupić?

O co chodzi w League of Legends (LOL) i dlaczego warto zagrać? I jaki komputer do Lol-a wybrać?
Tablet z Windows – jaki najlepiej kupić? Na co zwracać uwagę?

Tablet z Windows – jaki najlepiej kupić? Na co zwracać uwagę?

Tablet z Windows? Te cieszą się dobrymi opiniami, zwłaszcza wśród użytkowników, którzy korzystają z takich tabletów w pracy. Jaki tablet z Windows warto więc kupić? Zobacz nasz poradnik.
Jaki laptop 2w1 wybrać? Ranking 2021

Jaki laptop 2w1 wybrać? Ranking 2021

Ranking najlepszych laptopów 2w1.  Zastanawiasz się nad zakupem? Zobacz, jaki laptop 2w1 warto wybrać w 2020 roku!
Notebook a laptop – czym różnią się od siebie te sprzęty?

Notebook a laptop – czym różnią się od siebie te sprzęty?

Szukając mobilnego komputera, można natknąć się na różne określenia. Notebook a laptop – na czym właściwie polega różnica w nazewnictwie? Wyjaśniamy, jak prawidłowo nazywać sprzęt komputerowy, i doradzamy, jaki model laptopa czy notebooka warto wybrać. 
AMD czy Intel? Który procesor sprawdzi się do gier, a który do pracy?

AMD czy Intel? Który procesor sprawdzi się do gier, a który do pracy?

AMD czy Intel? To pytanie można sobie zadać, szukając idealnego procesora lub analizując gotowe zestawy komputerowe. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat rodzajów procesorów, żeby łatwiej dobrać odpowiednią opcję.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel