Laptop edukacyjny dla dziecka

Nauka poprzez zabawę


Nie warto dłużej wahać się, czy kupić laptop edukacyjny dla dziecka. W ręce najmłodszych użytkowników coraz częściej trafiają smartfony, tablety i laptopy. Nie ma jednoznacznie ustalonego najlepszego wieku na wejście w cyfrowy świat. Rodzice, którzy zdecydowali się pomóc swoim pociechom wykonać pierwszy krok w jego kierunku zauważają, że elektroniczny gadżet tak wciąga ich dzieci, że wolą się one bawić smartfonem, tabletem lub laptopem niż ich własnymi zabawkami. Uczyć się można na wiele sposobów, również poprzez zabawę. Wybierzmy odpowiedni laptop edukacyjny dla dziecka.


Korzyści z wczesnego poznania laptopa


Elektroniczne gadżety stają się powszechnie uważane za świetne prezenty dla naszych pociech. Już teraz nasze życie staje się coraz bardziej „ucyfrowione”, a w przyszłości ten trend będzie tylko narastał. Jest to niezwykle istotne, aby dzieci jak najszybciej zapoznały się z obsługą elektronicznych urządzeń, takich jak smartfony, tablety, laptopy, czy komputery osobiste. Nie martwmy się o to, że zadanie to przerośnie małego człowieka. Dzieci dzięki swoim niesamowitym wręcz predyspozycjom do zdobywania wiedzy dosyć szybko zaczynają sobie radzić z posługiwaniem się elektronicznymi gadżetami lepiej niż ich rodzice. Jeśli zdecydujemy się na laptop edukacyjny dla dziecka, możemy przyczynić się do takich pozytywnych zjawisk w jego rozwoju jak np. nabycie umiejętności szybkiego rozróżniania kolorów i kształtów oraz liter i cyfr, a nawet szybsze czytanie i uczenie się języków obcych. Dziecko, które powoli opanowuje zdolność posługiwania się przenośnym komputerem często jest także o wiele pewniejsze samego siebie, gdy widzi, że radzi sobie z laptopem równie dobrze jak mama i tata. Specjalnie wyselekcjonowane aplikacje i gry zmobilizują dzieci do jeszcze bardziej kreatywnego myślenia i pomogą im rozwinąć ich zdolności manualne.

Kilka wskazówek…


Obsługa za pomocą dotyku jest dla dzieci zarówno łatwiejsza do opanowania, jak i po prostu bardziej przez nie lubiana. Stąd też mali użytkownicy preferują raczej tablety niż laptopy. Co więcej, ogromna liczba aplikacji edukacyjnych czerpie z możliwości, jakie oferują ekrany dotykowe. O wiele lepiej będzie jednak postawić na laptop hybrydowy lub konwertowalny. W końcu przyjdzie taki czas w życiu każdego dziecka, że fizyczna klawiatura stanie się niezbędna, gdyż na ekranowej klawiaturze trudno będzie wprowadzać dłuższe fragmenty tekstu. Laptop edukacyjny dla dziecka nie powinien być zbyt drogi, musi być za to solidnie wykonany z grubego i twardego plastiku lub z aluminium. Poszczególne elementy przenośnego komputera muszą być koniecznie dobrze spasowane, a sam laptop jak najprostszy w obsłudze. Nie instalujmy na dysku mobilnego urządzenia zbyt wielu aplikacji, ponieważ nie tylko spowolnią one jego działanie, ale także mogą niepotrzebnie rozpraszać dziecko, a nawet doprowadzić do sytuacji, w której niechcący uruchomi ono jedną z aplikacji i przysporzy i sobie, i nam niemałych kłopotów. Aby uniknąć podobnych wypadków, przede wszystkim miejmy oko na bawiące się laptopem dziecko, a ponadto wykorzystajmy usprawnienia, które pomogą nam ustalić czas zabawy, przyznać i zablokować dostęp do wybranych stron internetowych, gier i aplikacji, a nawet wygenerować wyczerpujący raport z aktywności małego użytkownika. Zanim przyjrzymy się bliżej kilku propozycjom, z których każda będzie stanowiła idealny laptop dla dziecka, jeszcze jedna rada – nie przywiązujmy zbytnio wagi do jego konfiguracji. Potraktujmy korzystanie z pierwszego przenośnego komputera jako eksperyment przeprowadzony przez małych użytkowników – badaczy, którzy wraz z biegiem miesięcy i lat ukształtują swoje oczekiwania w stosunku do urządzeń mobilnych, dzięki czemu w bliższej lub dalszej przyszłości dokonają z naszą pomocą świadomego wyboru dotyczącego kupna nowego laptopa.


… i propozycji dla rodziców


Idealny laptop edukacyjny dla dziecka to tzw. urządzenie 2w1. Jednym z przykładowych komputerów przenośnych tego typu jest Asus Transformer Book T101HA-GR030T wyposażony w 10-calowy dotykowy ekran. Decydując się na niego, nie będziemy musieli się martwić ani o to, że gadżet rozładuje się w trakcie zabawy, ani o to, że będziemy musieli go często ładować. Wszystko dzięki wydajnemu akumulatorowi, który pozwala się bawić, uczyć i pracować aż do 11 godzin bez konieczności uzupełnienia poziomu naładowania baterii. Podobny czas pracy oferuje jeszcze inny laptop 2w1 -  Acer One 10 S1003. Ma on dwa razy większy, super szybki i bezpieczny dysk SSD 64 GB. Urządzenie doskonale leży w dłoni, na kolanach i w każdym innym ustawieniu. Acer One 10 to niezwykle cienki, 10-calowy tablet o grubości 9.5 mm, ważący jedynie 650 gram. Po podłączeniu klawiatury, urządzenie waży 1270 gram, dzięki czemu każde dziecko będzie wstanie go przenieść.

Laptop edukacyjny dla dzieci

Idealny prezent, nawet bez okazji


Laptop edukacyjny dla dziecka w postaci hybrydowego lub konertowalnego, rzadziej tradycyjnego, notebooka to bardzo dobry pomysł na prezent dla naszej pociechy. Wczesna nauka obsługi komputera przygotuje dziecko do wejścia w cyfrowy świat, nauczy pełnymi garściami czerpać z jego zalet i uważać na jego ciemniejsze strony. Laptop edukacyjny dla dziecka pomoże swojemu małemu użytkownikowi udoskonalić wiele umiejętności przydatnych w późniejszym życiu, rozbudzi w nim kreatywne myślenie, rozwinie zdolności manualne, a nawet zwiększy jego pewność siebie. Pamiętajmy jedynie o tym, aby kontrolować jak długo i w jaki sposób nasze dziecko korzysta ze swojego laptopa.


Zobacz więcej

Jaki laptop do 3000 zł? Ranking TOP 8

Jaki laptop do 3000 zł? Ranking TOP 8

Jaki laptop do 3000 warto wybrać? W rankingu przyjrzymy się różnym modelom, zarówno o uniwersalnym zastosowaniu, jak również typowym laptopom do gier. Jeśli myślisz nad zakupem nowego komputera w rozsądnej cenie, ten artykuł jest dla Ciebie.
Kindle – jaki format obsługuje? I co to właściwie jest?

Kindle – jaki format obsługuje? I co to właściwie jest?

Czytnik e-booków to ciekawa alternatywa dla drukowanych książek. Bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza czytniki marki Kindle. Format, jaki obsługują, dostępne funkcje i różnice między modelami czytnika – to najważniejsze kwestie, które warto przeanalizować przed zakupem urządzenia. Jakie formaty czyta więc Kindle i co to właściwie jest?
Jak sprawdzić płytę główną w komputerze?

Jak sprawdzić płytę główną w komputerze?

Wiedza o tym, jak sprawdzić płytę główną, może przydać się niemal każdemu. Ten element komputera jest w końcu jednym z najważniejszych. Zapraszmy do zapoznania się z artykułem. 
Ranking kart graficznych 2020. Oto najlepsze karty do laptopa i komputera stacjonarnego!

Ranking kart graficznych 2020. Oto najlepsze karty do laptopa i komputera stacjonarnego!

Karta graficzna to jeden z kluczowych elementów w specyfikacji komputera – obok procesora, rozdzielczości ekranu czy wielości pamięci RAM. Jaka karta graficzna będzie najlepsza? Zobacz nasz ranking.
Jaki laptop do gier będzie najlepszy? Ranking 2020

Jaki laptop do gier będzie najlepszy? Ranking 2020

Jaki będzie najlepszy laptop do gier? Rynek tych sprzętów gamingowych stale się rozwija, bo doceniamy możliwość mobilnego korzystania z komputerów bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Przedstawiamy najlepsze laptopy gamingowe.
Jaki wzmacniacz Wi-Fi wybrać? Ranking 2020

Jaki wzmacniacz Wi-Fi wybrać? Ranking 2020

Przez sieć Wi-Fi połączymy także telewizor, konsolę, kamerę, a także aparat fotograficzny albo nawet pralkę czy lodówkę. Z jednej strony, to oznacza duży komfort, z drugiej – rosną także oczekiwania, dlatego prezentujemy ranking wzmacniaczy Wi-Fi.
Co to jest pamięć RAM? Jaką wybrać?

Co to jest pamięć RAM? Jaką wybrać?

Pamięć RAM to jeden z najważniejszych elementów podawanych w specyfikacji wielu urządzeń – komputerów, smartfonów czy tabletów. Wielkość i rodzaj pamięci RAM podaje się jako ważny aspekt wpływający na wydajność sprzętu – obok procesora czy karty graficznej. Co to jest pamięć RAM? Na co konkretnie wpływa?
Jaki mikrofon do komputera? Ranking najlepszych modeli do 200 zł

Jaki mikrofon do komputera? Ranking najlepszych modeli do 200 zł

Mikrofon do komputera może pełnić wiele różnych funkcji. Przyda się w grach sieciowych, do nagrywania muzyki oraz vlogów, rozmów przez Skype czy webinariów. Jeśli przynajmniej jedna z tych aktywności nas interesuje, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt. Z myślą o początkujących proponujemy przyjrzeć się różnym modelem, których cena nie przekracza 200 zł. Oto nasz ranking mikrofonów do komputera.
Jak wybrać serwer NAS do domu albo do małego biura?

Jak wybrać serwer NAS do domu albo do małego biura?

Serwer NAS pozwala bezpiecznie przechowywać pliki i umożliwia dostęp do nich z każdego urządzenia znajdującego się w sieci. Może być także częścią domowego monitoringu, koordynując pracę kamer IP. Na co zwracać uwagę, szukając odpowiedniego serwera do domu lub małego biura?
Jakie etui na tablet lub czytnik ebooków?

Jakie etui na tablet lub czytnik ebooków?

Kupno konkretnego modelu tabletu albo czytnika wiąże się zazwyczaj z dokupieniem etui. A jak konkretnie model wybrać? Poznaj wszystkie możliwości, zanim rozpoczniesz poszukiwania!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]