Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Laptop edukacyjny dla dziecka

Nauka poprzez zabawę


Nie warto dłużej wahać się, czy kupić laptop edukacyjny dla dziecka. W ręce najmłodszych użytkowników coraz częściej trafiają smartfony, tablety i laptopy. Nie ma jednoznacznie ustalonego najlepszego wieku na wejście w cyfrowy świat. Rodzice, którzy zdecydowali się pomóc swoim pociechom wykonać pierwszy krok w jego kierunku zauważają, że elektroniczny gadżet tak wciąga ich dzieci, że wolą się one bawić smartfonem, tabletem lub laptopem niż ich własnymi zabawkami. Uczyć się można na wiele sposobów, również poprzez zabawę. Wybierzmy odpowiedni laptop edukacyjny dla dziecka.

Korzyści z wczesnego poznania laptopa


Elektroniczne gadżety stają się powszechnie uważane za świetne prezenty dla naszych pociech. Już teraz nasze życie staje się coraz bardziej „ucyfrowione”, a w przyszłości ten trend będzie tylko narastał. Jest to niezwykle istotne, aby dzieci jak najszybciej zapoznały się z obsługą elektronicznych urządzeń, takich jak smartfony, tablety, laptopy, czy komputery osobiste. Nie martwmy się o to, że zadanie to przerośnie małego człowieka. Dzieci dzięki swoim niesamowitym wręcz predyspozycjom do zdobywania wiedzy dosyć szybko zaczynają sobie radzić z posługiwaniem się elektronicznymi gadżetami lepiej niż ich rodzice. Jeśli zdecydujemy się na laptop edukacyjny dla dziecka, możemy przyczynić się do takich pozytywnych zjawisk w jego rozwoju jak np. nabycie umiejętności szybkiego rozróżniania kolorów i kształtów oraz liter i cyfr, a nawet szybsze czytanie i uczenie się języków obcych. Dziecko, które powoli opanowuje zdolność posługiwania się przenośnym komputerem często jest także o wiele pewniejsze samego siebie, gdy widzi, że radzi sobie z laptopem równie dobrze jak mama i tata. Specjalnie wyselekcjonowane aplikacje i gry zmobilizują dzieci do jeszcze bardziej kreatywnego myślenia i pomogą im rozwinąć ich zdolności manualne.

Kilka wskazówek…


Obsługa za pomocą dotyku jest dla dzieci zarówno łatwiejsza do opanowania, jak i po prostu bardziej przez nie lubiana. Stąd też mali użytkownicy preferują raczej tablety niż laptopy. Co więcej, ogromna liczba aplikacji edukacyjnych czerpie z możliwości, jakie oferują ekrany dotykowe. O wiele lepiej będzie jednak postawić na laptop hybrydowy lub konwertowalny. W końcu przyjdzie taki czas w życiu każdego dziecka, że fizyczna klawiatura stanie się niezbędna, gdyż na ekranowej klawiaturze trudno będzie wprowadzać dłuższe fragmenty tekstu. Laptop edukacyjny dla dziecka nie powinien być zbyt drogi, musi być za to solidnie wykonany z grubego i twardego plastiku lub z aluminium. Poszczególne elementy przenośnego komputera muszą być koniecznie dobrze spasowane, a sam laptop jak najprostszy w obsłudze. Nie instalujmy na dysku mobilnego urządzenia zbyt wielu aplikacji, ponieważ nie tylko spowolnią one jego działanie, ale także mogą niepotrzebnie rozpraszać dziecko, a nawet doprowadzić do sytuacji, w której niechcący uruchomi ono jedną z aplikacji i przysporzy i sobie, i nam niemałych kłopotów. Aby uniknąć podobnych wypadków, przede wszystkim miejmy oko na bawiące się laptopem dziecko, a ponadto wykorzystajmy usprawnienia, które pomogą nam ustalić czas zabawy, przyznać i zablokować dostęp do wybranych stron internetowych, gier i aplikacji, a nawet wygenerować wyczerpujący raport z aktywności małego użytkownika. Zanim przyjrzymy się bliżej kilku propozycjom, z których każda będzie stanowiła idealny laptop dla dziecka, jeszcze jedna rada – nie przywiązujmy zbytnio wagi do jego konfiguracji. Potraktujmy korzystanie z pierwszego przenośnego komputera jako eksperyment przeprowadzony przez małych użytkowników – badaczy, którzy wraz z biegiem miesięcy i lat ukształtują swoje oczekiwania w stosunku do urządzeń mobilnych, dzięki czemu w bliższej lub dalszej przyszłości dokonają z naszą pomocą świadomego wyboru dotyczącego kupna nowego laptopa.

… i propozycji dla rodziców


Idealny laptop edukacyjny dla dziecka to tzw. urządzenie 2w1. Jednym z przykładowych komputerów przenośnych tego typu jest Lenovo Miix 3-1030 wyposażony w 10,1-calowy dotykowy ekran Full HD. Decydując się na niego, nie będziemy musieli się martwić ani o to, że gadżet rozładuje się w trakcie zabawy, ani o to, że będziemy musieli go często ładować. Wszystko dzięki wydajnemu akumulatorowi, który pozwala się bawić, uczyć i pracować aż do 10 godzin bez konieczności uzupełnienia poziomu naładowania baterii. Podobny czas pracy oferuje jeszcze inny laptop 2w1 -  HP Pavilion x2 10-n120nw dostępny w atrakcyjnym czerwonym kolorze. Ma on dwa razy większy, super szybki i bezpieczny dysk SSD 64 GB oraz specjalną konstrukcję, w której wyeliminowano użycie wentylatora, dzięki czemu nasz nowy laptop edukacyjny dla dziecka będzie pracował cicho i nie będzie się nagrzewał. Możemy być także pewni trwałości magnetycznego zawiasu, który został poddany skrupulatnym testom jakości. Dodatkową zaletą HP Pavilion x2 10-n020nw jest także system dźwięku B&O PLAY z 2 głośnikami, który zapewnia autentyczne i bogate brzmienie. Podobnymi rozwiązaniami może pochwalić się także Asus T100TAM-DK004B z elegancką i trwałą metalową obudową. W przypadku laptopów konwertowalnych, takich jak np. Lenovo Yoga 300-11IBY 80M0005FPB, zamiast wypinać tablet ze stacji dokującej, dziecko może korzystać z przenośnego komputera w jednym z czterech trybów laptopa z klawiaturą, tabletu, podstawki lub namiotu. Jeżeli mimo wszystko chcielibyśmy wybrać laptop edukacyjny dla dziecka, który mógłby posłużyć też do grania w nowsze gry, wybierzmy tradycyjnego 15,6-calowego notebooka z wydajnym procesorem Intel Core i5 i dedykowaną kartą graficzną GeForce oraz przynajmniej 4 GB RAM. Takim niedrogim przenośnym komputerem jest np.  Asus F555LJ-XO676H.
Laptop Lenovo Flex 3 11

Idealny prezent, nawet bez okazji


Laptop edukacyjny dla dziecka w postaci hybrydowego lub konertowalnego, rzadziej tradycyjnego, notebooka to bardzo dobry pomysł na prezent dla naszej pociechy. Wczesna nauka obsługi komputera przygotuje dziecko do wejścia w cyfrowy świat, nauczy pełnymi garściami czerpać z jego zalet i uważać na jego ciemniejsze strony. Laptop edukacyjny dla dziecka pomoże swojemu małemu użytkownikowi udoskonalić wiele umiejętności przydatnych w późniejszym życiu, rozbudzi w nim kreatywne myślenie, rozwinie zdolności manualne, a nawet zwiększy jego pewność siebie. Pamiętajmy jedynie o tym, aby kontrolować jak długo i w jaki sposób nasze dziecko korzysta ze swojego laptopa.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]