Laptop gamingowy do 4000 złotych

Komfortowe granie na wynos


W świadomości wielu graczy, jedyny sprzęt nadający się do grania w najnowsze i najbardziej wymagające gry to wyłącznie super wydajne komputery osobiste lub konsole do gier. Posiadacze pecetów mają możliwość ich swobodnego rozbudowywania i modernizowania, przez co już parę miesięcy po premierze Playstation 4 i Xbox One, komputery przewyższały pod względem wydajności najnowszą, ósmą generację konsol. Ci, którzy wolą grać na padzie nie muszą się martwić przez dobrych kilka lat technologicznym wyścigiem, lecz kolejne drogie gry przeznaczone na ich sprzęt wraz z upływem czasu wyglądają coraz brzydziej – wąskim gardłem okazuje się być przestarzała konfiguracja. Coraz częściej decydujemy się jednak na jeszcze inne rozwiązanie, jakim jest wydajny i mobilny laptop gamingowy. Nie rozbudujemy go, podobnie jak konsoli, ale będziemy mogli cieszyć się dzięki niemu tańszymi i bardziej zaawansowanymi graficznie grami, a co więcej będziemy też mogli grać w nie dosłownie wszędzie, także przy użyciu klawiatury i myszy, czyli zdecydowanie najwygodniejszych kontrolerów. Do komfortowego grania wystarczy już dobry laptop gamingowy do 4000 złotych. Czym powinien się on charakteryzować?

Laptop Lenovo Y50

Wygląd to nie wszystko


Zanim producenci przenośnych komputerów przypomnieli sobie, że przeciętny gracz ma około 30 lat, ich konstrukcje niemalże przypominały swoim wyglądem statki kosmiczne. Musimy pamiętać, że laptop gamingowy podobnie jak wydajny komputer do gier, prawdopodobnie będzie służył nam także do pracy. Jeżeli już stawiamy na mobilność, miejmy pewność, że nie będziemy musieli wstydzić się przynieść naszego laptopa do biura. Zwłaszcza, że laptopy gamingowe często idealnie nadają się do pracy. Wszystko dzięki podświetlanej klawiaturze, którą doceni nie tylko gracz, który zarywa nocki z powodu rozpowszechnionego na całym świecie syndromu „jeszcze jednego poziomu”, ale także dowolna osoba, która w ciągu miesiąca produkuje ogromne ilości tekstu, nierzadko siedząc w tym celu do późnych godzin nocnych. Klawisze powinny być też wytrzymałe, jak najbardziej sprężyste, aby nie ulec uszkodzeniu podczas emocjonującej rozgrywki. Przydatnym dodatkiem są też konfigurowalne przyciski, do których przypiszemy dowolne kombinacje klawiszy. Przyda się to w wielu grach, w których często korzysta się z tzw. makr. Niezależnie od tego, czy na nim gramy, czy pracujemy, nasz laptop gamingowy do 4000 złotych musi mieć też skuteczny układ chłodzenia, który będzie możliwie najcichszy, a jednocześnie zagwarantuje także stabilne działanie i wykorzystanie pełni potencjału procesora i karty graficznej oraz utrzyma odpowiedni rozkład wysokości temperatur na obudowie. Do pełnego docenienia walorów graficznych najnowszych gier, oprócz odpowiednio wydajnej konfiguracji, potrzebny jest także wyświetlacz Full HD, najlepiej z matrycą IPS. A jaką konfiguracją może pochwalić się laptop gamingowy do 4000 złotych?


Wycisnąć tyle, ile tylko się da


Już za około 3000 złotych możemy stać się posiadaczami przenośnego komputera z procesorem Intel Core i5-5200U 2.2 GHz (2.7 GHz Turbo) i kartą graficzną nVidia GeForce GT 940M z pamięcią 4GB, takiego jak np. Acer Aspire V 15 V3-574G-55BG. Taka konfiguracja pozwoli cieszyć się płynną rozgrywką przy średnich ustawieniach graficznych i natywnej rozdzielczości jego 15,6-calowego wyświetlacza 1366 x 768 pikseli. Lenovo Z51-70 80K600HUPB kosztuje niewiele drożej, ale oferuje znacznie większe możliwości. Z poprzednim modelem łączy go jedynie taka sama ilość RAM, czyli 8 GB. Z pewnością należy wyróżnić go za wyświetlacz Full HD oraz klawiaturę AccuType, która charakteryzuje się nie tylko nowoczesnym wzornictwem, ale także precyzją i komfortem pisania (i sterowania) dzięki specjalnie zaokrąglonym klawiszom. Laptop gamingowy Lenovo Z51-70 80K600HUPB szybko się uruchamia dzięki hybrydowemu dyskowi SSHD o pojemności 1000 GB, który łączy szybkość odczytu i dostępu do danych pamięci flash oraz pojemność tradycyjnego dysku twardego. Pierwsze skrzypce gra tu jednak procesor Intel Core i7-5500U 2.4/3GHz w duecie z kartą graficzną AMD Radeon R9 M375. Taka para wydajnych podzespołów będzie wystarczająca do komfortowej zabawy w rozdzielczości HD ze średnimi i wysokimi ustawieniami graficznymi. 
Laptop ACER Aspire V Nitro
Aby laptop gamingowy do 4000 złotych „odpalił” najnowsze gry na wyższych ustawieniach, konieczna będzie potężniejsza karta graficzna, taka jak np. nVidia GeForce GTX 950M. Znajdziemy ją m.in. w modelu Asus A501LX-DM100H, który dzięki niej i procesorowi Intel Core i5-5200U 2.2 GHz (2.7 GHz Turbo) poradzi sobie bez problemu nawet z wysokimi ustawieniami graficznymi i rozdzielczością Full HD w takich grach jak Metal Gear Solid V, Mad Max, Battlefield Hardline, czy Call of Duty: Advanced Warfare. Godnym odnotowania jest także fakt użycia dwóch dysków – ważąca zaledwie 2 kg obudowa laptopa Asus A501LX-DM100H skrywa w swoim wnętrzu dysk SSD 128 GB i tradycyjny dysk HDD o pojemności 1 TB. Jeżeli chcemy postawić na maksymalne wrażenia audiowizualne, musimy wybrać laptop z super wydajnymi podzespołami, perfekcyjnym wyświetlaczem i głośnikami stereo o potężnym i naturalnym brzmieniu. Dzięki laptopowi Lenovo Y50-70 59-444707 usłyszymy żywy, realistyczny dźwięk płynący z głośników stereo JBL, zobaczymy świetny obraz na 5,6-calowym ekranie Full HD z matrycą IPS i komfortowo zagramy w ultra wysokich ustawieniach w takie gry jak Far Cry 4, Metro: Last Light, Bioshock Infinite, czy Tomb Raider dzięki procesorowi Intel Core i7-4720HQ 2.6 GHz (3.6 GHz Turbo) i karcie graficznej nVidia GeForce GTX960M z 4 GB pamięci.

Wszystkie zalety przenośnego komputera dla graczy


Laptop gamingowy do 4000 zł może być naprawdę bardzo wydajną i funkcjonalną konstrukcją, która w niektórych przypadkach może śmiało konkurować z komputerami osobistymi, nie wspominając o konsolach nowej generacji. Oprócz podzespołów, które pozwolą na w pełni komfortowe granie w wysokich rozdzielczościach i ustawieniach graficznych, laptopy dla graczy zaoferują nam także skuteczny układ chłodzenia, nierzadko świetny obraz i żywy, realistyczny dźwięk oraz duży komfort pracy dzięki wygodnym, wytrzymałym i podświetlanym klawiaturom. Dzięki jego niewielkiej wadze i kompaktowym rozmiarom, laptop gamingowy możemy mieć zawsze przy sobie, a tym samym grać i pracować, w dowolnie wybranych przez nas proporcjach, kiedy tylko mamy na to ochotę.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() {