Laptop na studia

Recepta na efektywniejszą pracę i naukę


Z jednej strony można usłyszeć, że studia to najlepszy okres w życiu, z drugiej strony słyszy się też, że czas studiów to prawdziwa szkoła przetrwania. Co zrobić, by zachować z tych 3, 5, czy więcej lat jak najmilsze wspomnienia? Na to pytanie studenci muszą znaleźć odpowiedź sami. Trudne do podważenia będzie jednak to, że laptop na studia dobrany odpowiednio do specyficznych potrzeb studenta sprawi, że jego nauka i praca staną się zdecydowanie mniej obciążające. Zazwyczaj to student musi spełniać wymagania swoich wykładowców, lecz w tym przypadku, to on może, a wręcz powinien, mieć konkretne oczekiwania względem swojego przenośnego komputera, jakie?

Mobilność jest najważniejsza


Wielu studentów nie mieszka na stałe w mieście, w którym studiują. W ciągu roku akademickiego przynajmniej kilka razy pokonują niemałe odległości między akademikiem lub wynajmowanym mieszkaniem, a rodzinnym domem. Na samym uniwersytecie studenci także znajdują się w nieustannym ruchu, a to od sali do sali, a to od wydziału do wydziału, czy od instytutu do instytutu. Potem nierzadko długi powrót do mieszkania po całym dniu na uczelni… I już wiemy, że laptop na studia musi być na tyle lekki i wytrzymały, aby znieść trudy życia w około 9-10-miesięcznym rozdarciu między domem, uniwersytetem i mieszkaniem. Jest to pierwszy i najłatwiejszy do spełnienia warunek, który nie podwyższy znacząco ceny szukanego przez nas urządzenia. Zanim przejdziemy do następnych wymagań, które powinien spełnić laptop dla studenta, rozwińmy wątek lekkości i wytrzymałości. Waga przenośnego komputera, z którego będzie korzystała osoba ucząca się raczej nie powinna przekraczać 2 kilogramów. W połączeniu z kompaktowymi wymiarami solidnej obudowy wykonanej z dobrej jakości materiałów, student zyska idealny laptop na studia, który będzie mógł bez problemu przenosić w torbie lub plecaku, nie obawiając się, bólu pleców, czy ramienia po całodziennym noszeniu ich na ramieniu. Najlżejsze będą oczywiście niewielkie laptopy 2w1, które będzie można wykorzystać zarówno jako tablet, jak i przenośny komputer. Będzie się z nich wygodnie korzystać na zajęciach, a w dodatku pozwolą nawet na 12 godzin pracy na zasilaniu akumulatorowym, tak jak np. ważący zaledwie 1 kilogram, 10,1-calowy Asus Transformer Book T100HA-FU006T z odłączaną klawiaturą. Grubość jego wykończonej aluminium obudowy wynosi zaledwie 8,4 mm, a wysokość – 18,5 mm. W tej niezwykle kompaktowej konstrukcji znajdziemy m.in. czterordzeniowy procesor Intel Atom x5 i szybki dysk 64 GB eMMC, które zapewnią błyskawiczny start systemu i aplikacji. W dodatku jest już na nim zainstalowany oryginalny system operacyjny Windows 10 z dawno niewidzianym menu Start i absolutną nowością – osobistą asystentką o imieniu Cortana.
Notebook HP Pavilion x360

Większa wydajność i więcej trybów


Może być też tak, że ekran o przekątnej 10,1 cala, tak samo jak procesor Intel z rodziny Atom, czy dysk o pojemności zaledwie 64 GB, to dla nas za mało. Laptop na studia nie służy w końcu wyłącznie do nauki. Każdy student chce komfortowo surfować po Internecie, obejrzeć ulubiony film, nadgonić po sesji zaległe odcinki nieco zaniedbanych przez niego hitowych seriali, czy rozkręcić imprezę, puszczając muzykę ze swojego laptopa. W takim przypadku potrzebny nam jest nieco większy, wydajniejszy przenośny komputer z dobrym systemem audio, taki jak np. 13,3-calowy HP Pavilion x360 13-a211nw. Procesor Intel Core i5-5200U 2.2 GHz (3.0 GHz Turbo Boost) w połączeniu z 4 GB RAM i dyskiem SSD 128 GB zapewnią wydajność, która nie tylko wystarczy przeciętnemu studentowi, ale także będzie w stanie go pozytywnie zaskoczyć. Rozrywkowy potencjał tego przenośnego komputera wzrasta jeszcze bardziej dzięki systemowi Beats Audio z dwoma głośnikami, które zapewnią głęboki, kontrolowany bas i prawdziwe bogactwo wrażeń dźwiękowych z najwyższej półki. Ponieważ w życiu studenta, tak samo jak w życiu każdego człowieka, musi panować harmonia, wróćmy do tego, że laptop na studia ma służyć również do pracy. HP Pavilion x360 13-a211nw posiada zapewniający godną pozazdroszczenia elastyczność zawias 360 stopni, dzięki któremu możemy przekształcić nasz przenośny komputer z tradycyjnego laptopa w tablet lub korzystać z niego w trybie podstawy, czy podparcia. Każdy z tych trybów przyda się w najróżniejszych sytuacjach, które spotykają nas każdego dnia, stawiając przed nami kolejne wyzwania.

Notebook ACER Aspire V Nitro

Walcz ze stresem… i zombie (?)


Studia to też często dużo stresu związanego z kolokwiami, sesją, pracą dyplomową i różnego rodzaju formalnościami, a nic nie odstresowuje tak skutecznie, jak gry. Aby cieszyć się komfortową rozgrywką i docenić piękno przedstawionej w niej grafiki, potrzebny jest jednak odpowiednio wydajny sprzęt. Laptop dla studenta, którego hobby jest elektroniczna rozrywka powinien posiadać dedykowaną kartę graficzną i równie wydajne pozostałe podzespoły. Laptop dla studenta – gracza to np. Acer Aspire V Nitro VN7-571G. Do super wydajnych podzespołów z pewnością można zaliczyć procesor Intel Core i7-5500U 2.4 GHz (3 GHz Turbo), który w połączeniu z 8 GB pamięci operacyjnej DDR3 i kartą graficzną nVidia GeForce 940M pozwoli zagrać na niskich i średnich ustawieniach w takie gry, jak Wiedźmin 3, GTA V, Battlefield Hardline, Far Cry 4, czy Call of Duty: Advanced Warfare. Nie tylko gracze docenią także aż 256 GB dysk SSD, zapobiegającą odblaskom i śladom palców matową powłokę Comfy View na 15,6-calowym ekranie HD, czy aż cztery wbudowane głośniki z systemem dźwięku przestrzennego Dolby® Digital Plus Home Theater. Podświetlana klawiatura, która tylko dopełnia nowoczesny, stylowy wygląd tego przenośnego komputera przyda się zarówno podczas nocnego pisania pracy, jak i podczas nocnego grania, przedłużającego się o kolejne godziny z powodu tzw. syndromu jeszcze jednego poziomu. Acer Aspire V Nitro VN7-571G to po prostu kompletny laptop na studia, którego doceni każdy student, nie tylko gracz.

Mobilna pomoc naukowa


Choć studia czasami są stresujące, a studenci mają niekiedy serdecznie dość wyczerpującej nauki do kolejnych kolokwiów, egzaminów, czy załatwiania nikomu do niczego niepotrzebnych formalności, to jednak zdecydowanie jest to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. W trudnych chwilach studenci mogą liczyć na swoje rodziny, partnerów, przyjaciół i znajomych. W codziennych obowiązkach i wyzwaniach jeszcze jedną, bardzo przydatną pomocą może być także laptop na studia dopasowany do indywidualnych potrzeb studenta. Czy będzie to mobilny laptop 2w1, multimedialny laptop konwertowalny, czy super wydajny noteebok – to już zależy wyłącznie od młodego człowieka.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel