MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Lecznicze lampy na podczerwień – czy warto z nich korzystać?

Dolegliwości związane z bólem występują powszechnie. Nieprzypadkowo jesteśmy społeczeństwem, które dosłownie bije rekordy w kwestii stosowania leków przeciwbólowych. Jednak nie zawsze tabletka jest najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim, przyjmowanie dużej ilości tabletek może być szkodliwe dla żołądka i wątroby. Poza tym, z czasem organizm się uodparnia i w konsekwencji musimy przyjmować więcej leków – na przykład 3 zamiast 2 tabletek. Warto wiedzieć, że są inne sposoby łagodzenie bólu. Jednym z nich jest wykorzystanie podczerwieni, a konkretnie specjalnych lamp, które opisujemy w tym artykule.


Jak działa lampa na podczerwień?


Często ból jest wynikiem przeciążenia mięśni, urazów i zmian zwyrodnieniowych.  Można go skutecznie łagodzić poprzez ogrzewanie lub schładzanie bolesnych miejsc. Schładzanie prowadzi do skurczu naczyń, który koi stan zapalny, przez co zmniejsza ból, gdyż zimno znieczula zakończenia nerwów. Ciepło natomiast rozszerza naczynia, co powoduje większy napływ krwi do tkanek. Przepływająca przez nie krew ogranicza wysięk, wypłukując związki wywołujące zapalenie, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i ustąpienia bólu. Zastosowany w lampach na podczerwień czerwony filtr rozgrzewa, powodując przekrwienie tkanek i w konsekwencji - działanie przeciwzapalnie. Terapia jest skuteczna przede wszystkim przy leczeniu reumatyzmu, ale nie tylko. Wśród innych zastosowań wymienia się leczenie chorób ucha, gardła, nosa, leczenie stłuczeń, leczenie zmian trądzikowych. Aby terapia była skuteczna należy przez pewien czas naświetlać określone miejsce.


Lampa na podczerwień i jej zastosowanie

Ile kosztuje lecznicza lampa na podczerwień?


Lampa jest prostym urządzeniem, a jej koszt raczej nie należy do wygórowanych. Cena większości modeli zawiera się w przedziale między 100 a 250 zł. Jeśli zestawimy z tą kwotą cenę leków przeciwbólowych, często branych zupełnie niepotrzebnie, to możemy dojść do wniosku że inwestycja szybko się zwróci.


Najważniejsze funkcje lampy na podczerwień


Po względem wyglądu i sposobu działania, lampy różnych producentów są bardzo podobne, a to co je różni - to raczej detale i komfort użytkowania. Każda lampa posiada regulację konta nachylenia, ale jej zakres różni się w zależności od konkretnego modelu i może być 3, 4 lub 5-stopniowa. Trochę droższe urządzenia mają także automatyczny wyłącznik, który możemy aktywować po 5, 10 lub 15 minutach pracy. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy poddawać się działaniu lampy zbyt długo. Warto także zwrócić uwagę na moc. Im jest wyższa, tym urządzenie szybciej się nagrzewa i osiąga pełną sprawność.

Czy są jakieś przeciwwskazania?


Stosowanie lamp na poczerwień do użytku domowego jest bezpieczne. To metoda nieinwazyjna, pod wieloma względami lepsza od wszelkich metod farmakologicznych. Jednak i tutaj są pewne ograniczenia. Nie powinny z nich korzystać kobiety w ciąży, osoby z poważnymi uszkodzeniami i niewydolnością układu krążenia, ostrymi stanami zapalnymi skóry oraz poważnymi uszkodzeniami układu naczyniowego, pokarmowego czy moczowego.


Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem!


Domowa lampa na podczerwień do uśmierzania bólu to wygodne i niedrogie rozwiązanie, które wielu osobom pomoże w codziennym życiu. Należy jednak pamiętać, że posiadanie lampy nie zwalnia nas w żadnym wypadku z regularnych wizyt u lekarza! Oprócz walki z bólem, konieczne jest także poznanie jego przyczyny, dlatego nie należy lekceważyć kontaktu ze specjalistą. Najlepiej zresztą każde użycie lampy konsultować z lekarzem, aby mieć stuprocentową pewność, że to właściwa forma terapii.


Przeczytaj więcej

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak jej używać?

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak jej używać?

Jak używać szczoteczki do twarzy i który model wybrać – wyjaśniamy w tym artykule.
Jak odkamienić czajnik – octem i nie tylko? Porady krok po kroku

Jak odkamienić czajnik – octem i nie tylko? Porady krok po kroku

Czyszczenie i odkamienianie czajnika jest niezwykle istotne Jakość wody wpływa w końcu nie tylko na smak kawy czy herbaty, ale też na nasze zdrowie. Nawet najlepsza mieszanka nie będzie miała odpowiednich walorów smakowych, jeśli woda będzie zanieczyszczona. Największy wróg czajników to właśnie osadzający się kamień. Jak usunąć kamień z czajnika? Pokazujemy skuteczne sposoby.
Jak i czym wyczyścić żelazko – przypalone albo z kamienia?

Jak i czym wyczyścić żelazko – przypalone albo z kamienia?

Osad może przeszkadzać w prawidłowym prasowaniu ubrań, a nawet je brudzić. Czym i jak wyczyścić żelazko? Prezentujemy najskuteczniejsze metody.
Jak wyczyścić maszynkę do golenia?

Jak wyczyścić maszynkę do golenia?

Utrzymanie golarki (zarówno takiej z trymerem, jak i bez) w czystości zapewni jej długie i niezawodne działanie. Jak czyścić elektryczną maszynkę do golenia, żeby służyła nam jak najdłużej? Zobacz nasz poradnik.
Leasing na sprzęt RTV/AGD – co warto wiedzieć?

Leasing na sprzęt RTV/AGD – co warto wiedzieć?

Leasing to popularna forma pozyskiwania niezbędnych narzędzi do pracy w wielu firmach. Jest szczególnie popularna w branży samochodowej, ale nie tylko. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się wziąć w leasing także sprzęt elektroniczny.  
Czy warto kupić lokówko-suszarkę?

Czy warto kupić lokówko-suszarkę?

Łączenie dwóch i więcej funkcji w jednym urządzeniu to popularny trend. Na rynku wciąż dużą popularnością cieszą się hybrydy tabletów i laptopów czy pralko-suszarki do ubrań. Nie inaczej wygląda sprawa z urządzeniami do pielęgnacji i modelowania włosów. Suszarka oraz lokówka w jednym – czy to może się sprawdzić? 
Jakie gadżety elektroniczne zabrać na narty?

Jakie gadżety elektroniczne zabrać na narty?

Co może się przydać podczas wyjazdu na narty? Zobacz nasz poradnik, zanim zaczniesz kompletować sprzęt na zimowy wyjazd w góry!
Suszarki z jonizacją - jak jonizacja pomaga w zachowaniu idealnej fryzury?

Suszarki z jonizacją - jak jonizacja pomaga w zachowaniu idealnej fryzury?

Czy suszarka z jonizacją to dobry pomysł? Odpowiadamy w tym artykule i wskazujemy konkretne modele suszarek, którym warto się przyjrzeć.
Jak szybko znaleźć idealne prezenty gwiazdkowe dla całej rodziny?

Jak szybko znaleźć idealne prezenty gwiazdkowe dla całej rodziny?

Prezenty pod choinką to ten element świąt, na który dzieci czekają z wypiekami na twarzy. Trafione upominki dają dużą radość zarówno obdarowanemu, jak i temu, kto obdarowuje. Często jednak nie jest to takie proste. Znalezienie idealnego prezentu gwiazdkowego wymaga często dużo czasu i determinacji. Co zrobić, aby ułatwić sobie życie i nie stresować się prezentami tuż przed pierwszą gwiazdką? Mamy na to swoje sprawdzone sposoby. Przeczytaj nasz poradnik!
Prezent gwiazdkowy do 100 zł – poznaj nasze propozycje

Prezent gwiazdkowy do 100 zł – poznaj nasze propozycje

Trafione upominki od Mikołaja, które sprawią radość, wcale nie muszą być kosztowne. Oto idealne i niedrogie prezenty (do 100 zł), które można znaleźć pod choinką.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]