Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Lecznicze lampy na podczerwień – czy warto z nich korzystać?

Dolegliwości związane z bólem występują powszechnie. Nieprzypadkowo jesteśmy społeczeństwem, które dosłownie bije rekordy w kwestii stosowania leków przeciwbólowych. Jednak nie zawsze tabletka jest najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim, przyjmowanie dużej ilości tabletek może być szkodliwe dla żołądka i wątroby. Poza tym, z czasem organizm się uodparnia i w konsekwencji musimy przyjmować więcej leków – na przykład 3 zamiast 2 tabletek. Warto wiedzieć, że są inne sposoby łagodzenie bólu. Jednym z nich jest wykorzystanie podczerwieni, a konkretnie specjalnych lamp, które opisujemy w tym artykule.


Jak działa lampa na podczerwień?

Często ból jest wynikiem przeciążenia mięśni, urazów i zmian zwyrodnieniowych.  Można go skutecznie łagodzić poprzez ogrzewanie lub schładzanie bolesnych miejsc. Schładzanie prowadzi do skurczu naczyń, który koi stan zapalny, przez co zmniejsza ból, gdyż zimno znieczula zakończenia nerwów. Ciepło natomiast rozszerza naczynia, co powoduje większy napływ krwi do tkanek. Przepływająca przez nie krew ogranicza wysięk, wypłukując związki wywołujące zapalenie, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i ustąpienia bólu. Zastosowany w lampach na podczerwień czerwony filtr rozgrzewa, powodując przekrwienie tkanek i w konsekwencji - działanie przeciwzapalnie. Terapia jest skuteczna przede wszystkim przy leczeniu reumatyzmu, ale nie tylko. Wśród innych zastosowań wymienia się leczenie chorób ucha, gardła, nosa, leczenie stłuczeń, leczenie zmian trądzikowych. Aby terapia była skuteczna należy przez pewien czas naświetlać określone miejsce.


Ile kosztuje lecznicza lampa na podczerwień?


Lampa jest prostym urządzeniem, a jej koszt raczej nie należy do wygórowanych. Cena większości modeli zawiera się w przedziale między 100 a 250 zł. Jeśli zestawimy z tą kwotą cenę leków przeciwbólowych, często branych zupełnie niepotrzebnie, to możemy dojść do wniosku że inwestycja szybko się zwróci.

Najważniejsze funkcje lampy na podczerwień


Po względem wyglądu i sposobu działania, lampy różnych producentów są bardzo podobne, a to co je różni - to raczej detale i komfort użytkowania. Każda lampa posiada regulację konta nachylenia, ale jej zakres różni się w zależności od konkretnego modelu i może być 3, 4 lub 5-stopniowa. Trochę droższe urządzenia mają także automatyczny wyłącznik, który możemy aktywować po 5, 10 lub 15 minutach pracy. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy poddawać się działaniu lampy zbyt długo. Warto także zwrócić uwagę na moc. Im jest wyższa, tym urządzenie szybciej się nagrzewa i osiąga pełną sprawność.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Stosowanie lamp na poczerwień do użytku domowego jest bezpieczne. To metoda nieinwazyjna, pod wieloma względami lepsza od wszelkich metod farmakologicznych. Jednak i tutaj są pewne ograniczenia. Nie powinny z nich korzystać kobiety w ciąży, osoby z poważnymi uszkodzeniami i niewydolnością układu krążenia, ostrymi stanami zapalnymi skóry oraz poważnymi uszkodzeniami układu naczyniowego, pokarmowego czy moczowego.

Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem!

Domowa lampa na podczerwień do uśmierzania bólu to wygodne i niedrogie rozwiązanie, które wielu osobom pomoże w codziennym życiu. Należy jednak pamiętać, że posiadanie lampy nie zwalnia nas w żadnym wypadku z regularnych wizyt u lekarza! Oprócz walki z bólem, konieczne jest także poznanie jego przyczyny, dlatego nie należy lekceważyć kontaktu ze specjalistą. Najlepiej zresztą każde użycie lampy konsultować z lekarzem, aby mieć stuprocentową pewność, że to właściwa forma terapii.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]