Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Lodówka do 1000 zł – polecane modele

Lodówka to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdej kuchni. Zwłaszcza dziś, gdy ze względu na ocieplenie klimatu, prawdziwe zimy występują coraz rzadziej i trwają coraz krócej, więc trudno już w chłodniejszych miesiącach przechowywać nadmiar żywności na balkonie. Jeśli szukacie niedrogiej chłodziarki, mamy w artykule kilka ciekawych propozycji. W cenie do 1000 zł znaleźliśmy zarówno klasyczne llodówki jednodrzwiowe, jak również lodówki z zamrażalnikiem.


Ile kosztuje Cię stara lodówka?

Korzystanie z przestarzałej lodówki nie jest dziś żadną oszczędnością. Wręcz przeciwnie! Taki wybór może nas narazić na duże straty, które będziemy odczuwać co miesiąc. Przede wszystkim, sprzęt AGD starej generacji zużywa znacznie więcej energii niż nowoczesne lodówki. Przestarzałe modele oprócz generowania większych kosztów, mniej efektywnie spełniają swoją podstawową funkcję – zachowywania świeżości produktów jak najdłużej. Dlatego może się zdarzyć, że mimo posiadania działającej lodówki, będziemy zmuszeni wyrzucać szybko psujące się owoce i warzywa, zanim zdążymy coś z nich przyrządzić. Dlatego inwestycja w nową lodówkę to zawsze dobry pomysł, nawet gdy dysponujemy ograniczonym budżetem.Polecane modele lodówek do 1000 zł:


To klasyczny model proponowany przez polskiego producenta. Na dole został umieszczony zamrażalnik o pojemności netto 63 litry. Na górze mamy chłodziarkę, gdzie pomieścimy 163 litry różnych towarów. Zamrażarka składa się z dwóch szuflad, natomiast w lodówce mamy do dyspozycji 3 półki, 2 szuflady na warzywa i owoce oraz 5 balkoników w drzwiach. Lodówka ma standardową szerokość 60 cm, a wysokość wynosi 142 cm.

Jak przystało na klasę energetyczną A+ lodówka MPM zużywa niewiele prądu - 224 kWh w ciągu roku. Inne obiektywne dane także przemawiają na korzyść tego modelu. Pozbawiona zasilania lodówka trzyma temperaturę do 17 godzin, a zdolność zamrażania to 3 kg na 24h.


Jest to propozycja chłodziarko-zamrażarki z zamrażalnikiem u góry od marki Gorenje. Szerokość jest pomniejszona i wynosi 50 cm, zaś pojemność netto to 170 l. Chłodziarka rozmrażana jest automatycznie natomiast zamrażalnik manualnie. Na drzwiach lodówki są wygodne balkoniki. Wewnątrz chłodziarki znajdują się również szklane półki oraz duży pojemnik na warzywa. Zamrażalnik o pojemności 36 litrów, posiada jedną półkę oraz balkonik na drzwiach.


To lodówka o bardzo przemyślanej konstrukcji. Przy niewielkich wymiarach zewnętrznych, zapewnia bardzo dużą pojemność. W chłodziarce zmieścimy 214 litrów produktów co przy wysokości 125 cm jest wartością naprawdę imponującą. Bardzo dobrze rozwiązana jest kwestia szuflady na świeże produkty, która ma pełną szerokość chłodziarki, dzięki czemu bez problemu zmieścimy tam wszystkie długie warzywa.To bardzo dobry przykład kompaktowej lodówki do małego biura lub niewielkiej kuchni w kawalerce. Przy swoich niewielkich rozmiarach (54 x 85 x 60 cm) sprzęt spokojnie zmieści się pod kuchennym blatem. Lodówka, jak na swoje wymiary, jest pojemna (ponad 100 litrów), a także tania w eksploatacji dzięki niskiemu zużyciu energii (klasa A++). Dużą zaletą jest także antybakteryjna uszczelka, zatrzymująca bakterie i inne drobnoustroje poza wnętrzem lodówki. Dzięki temu rozwiązaniu, stosowanemu w wielu lodówkach Beko, groźne bakterie nie dostają się do środka, a produkty w chłodziarce pozostają świeże.


Wracamy do ciekawych produktów od polskich producentów. Rodzima Amica także posiada wiele lodówek wyposażonych w powłokę antybakteryjną. Wskazany powyżej model to jeden z tych, które mieszczą się w kwocie do 1000 zł. Poza tym, warto zwrócić uwagę na półki wykonane z hartowanego szkła, które są w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia niż półki z innych materiałów. Chłodziarka dysponuje czterema takimi półkami, balkonikami w drzwiach oraz pojemnikiem na warzywa i owoce. W zamrażarce mamy 3 szuflady, które różnią się od siebie wielkością. Lodówka pracuje cicho, jest energooszczędna i posiada funkcję automatycznego odszraniania. Czy można chcieć czegoś więcej? Amica oferuje też podobny model, dodatkowo wyposażony także w dyspenser wody – to lodówka Amica FD2285.4I.Na koniec warto jeszcze wymienić specyficzną lodówkę Beko, która przy szerokości zaledwie 54 cm mierzy ponad 170 cm. Kupno takiego modelu to dobry sposób na zmieszczenie bardzo pojemnej chłodziarki w stosunkowo niewielkiej kuchni. W chłodziarce mieszczącej 175 litrów mamy specjalny pojemnik na nabiał, pojemnik na owoce i warzywa oraz balkoniki. Do tego jest jeszcze pojemna zamrażarka na 87 litrów podzielone na 3 szuflady.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]