Lodówka do 1000 zł – ranking najlepszych produktów

Interesuje Cię lodówka do 1000 zł? Gdy mamy ograniczony budżet na zakup chłodziarki, należy wybierać rozważnie. Nawet za niewielkie pieniądze da się jednak kupić nowoczesny, funkcjonalny sprzęt. Zobacz modele, które polecamy.


Lodówka to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdej kuchni. Zwłaszcza dziś, gdy ze względu na ocieplenie klimatu prawdziwe zimy występują coraz rzadziej i trwają coraz krócej, więc trudno już w chłodniejszych miesiącach przechowywać nadmiar żywności na balkonie. Jeśli szukacie niedrogiej chłodziarki, mamy w artykule kilka ciekawych propozycji. W cenie do 1000 zł znaleźliśmy zarówno klasyczne lodówki jednodrzwiowe, jak również lodówki z zamrażalnikiem.


Ile kosztuje Cię stara lodówka?


Korzystanie z przestarzałej lodówki nie jest dziś żadną oszczędnością. Wręcz przeciwnie! Taki wybór może nas narazić na duże straty, które będziemy odczuwać co miesiąc. Przede wszystkim sprzęt AGD starej generacji zużywa znacznie więcej energii niż nowoczesne lodówki. Przestarzałe modele, oprócz generowania większych kosztów, mniej efektywnie spełniają swoją podstawową funkcję – zachowywania świeżości produktów jak najdłużej. Dlatego może się zdarzyć, że mimo posiadania działającej lodówki będziemy zmuszeni wyrzucać szybko psujące się owoce i warzywa, zanim zdążymy coś z nich przyrządzić. Dlatego inwestycja w nową lodówkę to zawsze dobry pomysł, nawet gdy dysponujemy ograniczonym budżetem.Lodówki do 1000 zł – najważniejsze cechy


Jeśli podjęliśmy już decyzję o zakupie nowej, energooszczędnej lodówki, która dobrze chłodzi, czas zastanowić się nad konkretnym modelem. Co wziąć pod uwagę, szukając idealnej propozycji? Poniżej wymieniamy najistotniejsze parametry.


  • Pojemność – czyli jak dużo produktów zmieści się w środku. To, jak dużej lodówki potrzebujemy zależy od kilku czynników. Oczywiście, ważne jest, ile faktycznie trzymamy w domu produktów spożywczych wymagających chłodzenia. Zazwyczaj potrzeby kilkuosobowej rodziny są większe niż pary albo singla.

Drugim elementem wpływającym na decyzję w tej kwestii są możliwości aranżacyjne w kuchni. W małych kuchniach, na ograniczonej przestrzeni, często stawia się na niskie lodówki mieszczące się pod blatem. Żeby pozwolić sobie na pełnowymiarową lodówkę potrzeba trochę więcej miejsca. Zanim zaczniemy zastanawiać się nad zakupem, powinniśmy dokonać odpowiednich pomiarów. Jeśli lodówka stoi koło mebli, dobrze jest spojrzeć na jej szerokość. Jeśli nad lodówką ma być wisząca szafka, także wysokość sprzętu może mieć niebagatelne znaczenie.

Dobrze jest także dokładnie przeczytać wartości liczbowe. Zazwyczaj producent podaje trzy liczby – pojemność całkowitą, pojemność chłodziarki i pojemność zamrażalnika. Proporcje między tymi wartościami mogą być różne i warto to sobie przeanalizować. Jeśli jemy dużo mrożonych dań lub mrozimy chleb czy mięso na później, to pojemność zamrażalnika powinna być większa. Jeśli tylko sporadycznie w komorze chłodzącej trzymamy lody, to korzystniej będzie wybierać model z dużą chłodziarką i małym zamrażalnikiem.


  • Umiejscowienie chłodziarki i zamrażalnika – najczęściej w chłodziarkach zamrażalnik znajduje się na dole, niemniej są modele, gdzie jest odwrotnie. Zamrażalnik wysoko, a chłodziarka niżej to dla niektórych osób lepsza opcja – da się znaleźć propozycje lodówek spełniających te kryteria.


  • Klasa energetyczna – określa, ile prądu zużywa chłodziarka. To bardzo istotne, ponieważ jest sprzętem działającym praktycznie cały czas, więc na opłaty za energię wpływa w o wiele większym stopniu niż inne urządzenia włączane praktycznie na chwilę. Wybrany model powinien mieć klasę energetyczną przynajmniej A+.


  • Wygląd, kolor obudowy – jeśli decydujemy się na lodówkę wolnostojącą, a nie w zabudowie, powinniśmy mieć pewność, że będzie pasować do mebli i innych sprzętów. Bardzo długo standardem były białe lodówki. Wciąż są popularne, niemniej jednak coraz częściej pojawiają się także lodówki srebrne i w kolorach szarości. Warto zwracać uwagę na to, żeby powierzchnia była pozbawiona zarysować i łatwa do czyszczenia.


  • Funkcje – wszystkie lodówki do 1000 zł potrafią mniej więcej to samo – chłodzić produkty spożywcze. Mogą jednak różnić się efektywnością w kwestii zamrażania czy utrzymywania niskiej temperatury w przypadku awarii zasilania.


Lodówka do 1000 zł – ranking modeli

Ranking lodówek do 1000 zł


W oparciu o wymienione kryteria zebraliśmy najciekawsze modele lodówek w cenie poniżej 1000 zł. Uwzględniamy w rankingu zarówno małe lodówki pod blat, jak również większe – w tym rodzinne modele dla bardziej wymagających.


Lodówka BEKO TS190330N 

To dobra i niedroga lodówka do małego mieszkania, na przykład kawalerki. Ma tylko 80 cm wysokości, dzięki czemu zmieści się pod blatem. Roczne zużycie energii wynosi dla tego modelu 112 kWh, co oznacza, że posiada klasę energetyczną A+. Chłodziarka pomieści 45 litrów. Sprzęt jest także dość cichy – 36 dB to maksymalny hałas emitowany przez urządzenie.


Lodówka AMICA FD2325.3 

Produkt od polskiej firmy. W tym modelu chłodziarka mieści 98 litrów, zamrażarka 40 litrów. Jest to przy tym stosunkowo wąski model – szerokość wynosi ciut ponad 47 centymetrów. Produkty umieścimy na 3 półkach, w drzwiach albo w specjalnym pojemniku na warzywa i owoce. Klasa energetyczna to A+.


Lodówka MPM 244-KB-08/A 

Bardzo dobrze oceniana lodówka o standardowym rozmiarze. Jej szerokość to 60 cm czyli tyle ile przeciętna szafka kuchenna. Ma przy tym 142 cm wysokości. Przy tych wymiarach, mieści 163 litry żywności w chłodziarce oraz 63 w zamrażarce. Sprzęt bardzo skutecznie chłodzi. Nawet po odcięciu zasilania, może utrzymać niską temperaturę nawet przez 17 godzin.


Lodówka BEKO RDSA240K30XPN 

To model z dużą chłodziarką (177 litrów) i niewielkim zamrażalnikiem (40 litrów). Maksymalny hałas, jaki generuje, to 38 decybeli. Jest energooszczędna, co potwierdza klasa A+, do oświetlenia wnętrza wykorzystuje lampy LED. Na pewno zwraca uwagę ciekawy kolor inox, który jest alternatywą dla najczęściej spotykanych lodówek z biała obudową.


Lodówka AMICA FK2415.3UX

Ostatnia lodówka do 1000 zł w naszym rankingu jest dla tych, którzy lubią dużą zamrażać. 146 litrów w chłodziarce i aż 84 litry w zamrażarce to propozycja od firmy z okolic Poznania. Lodówka Amica jest funkcjonalna i elastyczna. Można dowolnie zmieniać wysokość półek, a także kierunek otwierania drzwi. Sprzęt pracuje cicho i nie zużywa dużo energii. Modny kolor inox sprawia, że będzie pasować do niejednej nowoczesnej kuchni.


Jak wiadomo, lodówka powinna być dopasowana do konkretnych potrzeb. Inne wymagania będą miały osoby głównie jadające na mieście, a inne rodziny często gotujące w domu czy miłośnicy pieczenia (i przechowywania!) ciast.


Nawet mając 1000 zł, można przebierać w wielu rozsądnych ofertach od kilku różnych producentów. Mamy nadzieję, że w rankingu udało Wam się znaleźć coś odpowiedniego. A jeśli nadal się zastanawiasz – zobacz nasz uniwersalny poradnik na temat zakupu lodówek lub artykuł o różnicach pomiędzy lodówką wolnostojącą a taką do zabudowy.


Zobacz więcej

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Zapowiadane podwyżki cen prądu zmuszą do poszukiwania oszczędności. Warto sobie uświadomić, ile prądu zużywa lodówka. Być może te obliczenia przybliżą nas do decyzji o szybszym zakupie prawdziwie energooszczędnego urządzenia.
Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Szczegółowe informacje o tym, jak rozmrozić lodówkę, prezentujemy w poniższym poradniku!
Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się na zakupem nowej lodówki no frost? Zobacz jaką wybrać.
Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Zastanawiasz się, jaką zamrażarkę kupić? Nasz poradnik na pewno Ci się przyda! 
No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

Wszystkie nowoczesne lodówki wyposażone są w system No Frost. Na czym polega jego działanie i czy różni się w zależności od modelu? Zobacz najważniejsze informacje na temat No Frost.
Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Zastanawiasz się, jak i czym umyć lodówkę? Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić to dobrze i bez wielkiego wysiłku, polecamy nasz poradnik!
Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna?

Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna?

Jaka jest najlepsza lodówka turystyczna? Jaki model wybrać? Poniżej znajdziesz ranking z polecanymi modelami!
Czy lodówka może stać obok piekarnika? To dobre rozwiązanie?

Czy lodówka może stać obok piekarnika? To dobre rozwiązanie?

Zastanawiasz się, czy lodówka może stać obok piekarnika? Jeśli nie masz pewności, spieszymy z wyjaśnieniem.
Jaką lodówkę od Samsunga wybrać?

Jaką lodówkę od Samsunga wybrać?

Stając więc przed wyborem modelu lodówki, który ma służyć nam przez lata, zwróćmy uwagę na jakość sprzętu, na którego zakup się zdecydujemy.
Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok

Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok

Kupując lodówkę, chcemy mieć pewność, że będzie niezawodna i z powodzeniem posłuży nam przez wiele lat. Polecane lodówki, które prezentujemy w tym rankingu niezawodności, to dobra inwestycja. Zobacz, jaką wybrać.

powrót