Lodówka do 1200 zł – jaka będzie najlepsza? Ranking 2021

Interesuje Cię lodówka do 1200 zł? Nawet przy ograniczonym budżecie warto starannie dobierać sprzęt AGD. W końcu mowa o urządzeniu, z którego będziemy korzystać codziennie, a wybór będzie miał wpływ nie tylko na komfort, ale także wysokość rachunków z prąd.


Lodówki side by side albo nowoczesne sprzęty w zabudowie to często niespełnione marzenie. Mając ograniczoną przestrzeń w kuchni, najczęściej decydujemy się na lodówkę z zamrażarką w jednym urządzeniu, zamiast oddzielnie kupować jedno i drugie. W poniższym artykule przyglądamy się najlepszych lodówkom do 1200 złotych. Zobacz ranking z tanimi lodówkami z zamrażalnikiem, na które warto postawić, urządzając swoją kuchnię.Jaka dobra lodówka do 1200 zł? Oto na co zwracać uwagę


Lodówka to jeden z najważniejszych domowych sprzętów AGD. Jest też jednym z nielicznych, które działają praktycznie non stop. Dlatego szukając idealnego modelu dla siebie, należy spojrzeć oczywiście na klasę energetyczną, co przekłada się na zużycie prądu i wysokość rachunków. Do niedawna zdecydowana większość nowoczesnych lodówek była oznaczona klasą A+, lub A++. W 2021 na wniosek Komisji Europejskiej weszły w życie nowe oznaczenia klas od A do G, gdzie dawne A+ jest obecnie oznaczane jako F. Warto brać to pod uwagę, porównując rożne modele – we wszystkich specyfikacjach sprzedawcy posługują się już nowymi wytycznymi.


Dobrze jest pogodzić niskie zużycie energii z dużą pojemnością. Szczególnie jeśli planujemy przechowywanie żywności dla kilku osób. Jeśli mamy dzieci i różnorodne menu, każdy litr może być na wagę złota!


Kolejnym istotnym elementem jest na pewno komfort pracy, a dokładnie – poziom hałasu, jaki generuje urządzenie. To szczególnie ważne, gdy posiadamy kuchnię z aneksem i śpiąc na kanapie, słyszymy wszystkie dźwięki dobiegające z części kuchennej, a lodówka pracuje przecież dzień i noc! Im niższy poziom hałasu tym lepiej, dlatego dobrze wybrać cichą lodówkę – producent zazwyczaj podaje konkretną wartość, wyrażoną w decybelach (dB).


Wreszcie, na koniec, należy wybrać, jakie rozmieszczenie lodówki i zamrażalnika bardziej nam odpowiada. Na rynku dominują modele z zamrażalnikiem na dole. Ale są także te z zamrażarką w górnej części.


Lodówka BEKO RCSA240K30WN


Nie zapominajmy także o estetyce. Lodówka powinna pasować do mebli i innych sprzętów w kuchni. Wśród najtańszych modeli dominują te z białą obudową, niemniej można czasem znaleźć także szare lub stalowe.


Podsumowując, jeśli interesuje nas dobra lodówka do 1200 zł, powinniśmy patrzeć na:


  • klasę energetyczną,
  • pojemność,
  • głośność,
  • umiejscowienie zamrażalnika,
  • wygląd.