Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Wiele osób odetchnęło z ulgą, gdy w sprzedaży pojawiły się lodówki no frost. Ranking tych produktów to zestawienie nowoczesnych modeli, które są nie tylko wygodne w użyciu, ale także ekonomiczne. Zastanawiasz się na zakupem nowej lodówki no frost? Zobacz jaką wybrać.


Co to jest no frost?


To technologia stosowana praktycznie w każdej nowoczesnej lodówce. Technologia jest odpowiedzią na wszystkie niedogodności występujące w chłodziarkach starszego typu. Kiedyś gdy ciepłe powietrze i wilgoć dostawały się do wnętrza lodówki przy każdym otwarciu drzwi, w efekcie na ściankach urządzenia odkładał się lód i szron. Żywność szybciej się psuła, lodówka działała gorzej i pobierała więcej energii, a przy tym rosnąca ściana lodu sprawiała, że na półkach brakowało miejsca. Aby uniknąć tych kłopotów, co jakiś czas trzeba było rozmrażać lodówkę. Ta czynność jednak była czasochłonna oraz wymagała całkowitego opróżnienia lodówki.


To już przeszłość! Zaawansowane technologicznie urządzenia mają odpowiedni system wentylacji, który sprawia, że lód i szron nie powstają w lodówce i nie zakłócają procesu chłodzenia i przechowywania żywności. Podsumowując, lodówki no frost to:


  • koniec problemów z rozmrażaniem,
  • niższe zużycie energii,
  • mniej zepsutych produktów.


Nie ma zatem wątpliwości, że takie rozwiązania służą użytkownikom w każdym gospodarstwie domowym. Pozostaje jednak pytanie – jaka lodówka no frost będzie odpowiednia?


Lodówki no frost – ranking najlepszych modeli


Jaką lodówkę no frost wybrać? Najważniejsze parametry


Zanim przystąpimy do wyboru odpowiedniej lodówki no frost, warto zastanowić się, czym poszczególne modele się od siebie różnią.


  • Rodzaj no frost – producenci lodówek używają własnych nazw opisujących tę samą technologię na kilka sposobów. Więc oprócz terminu no frost, możemy spotkać się także z tą samą funkcją opisaną jako total no frost czy frost free. Natomiast trochę czym innym jest system low frost. W przypadku takich urządzeń rozmrażanie może być potrzebne, natomiast, jak sama nazwa wskazuje, szronu odkłada się zdecydowanie mniej, więc ręczne odmrażanie będzie potrzebne rzadziej.


  • Pojemność – im więcej produktów przechowujemy, tym więcej potrzeba miejsca. Na oczekiwaną pojemność ma zatem wpływ liczba domowników, ale też nasze zwyczaje i nawyki żywieniowe – na przykład jak często jemy w domu albo jak często robimy duże zakupy. Gdy standardowa lodówka nie wystarcza, warto rozważyć zakup modelu typu side-by-side – te duże lodówki mają podwójne drzwi, dużą szerokość i zazwyczaj około 100 litrów więcej do dyspozycji.


  • Klasa energetyczna – kluczowy parametr decydujący o wysokości rachunków. Nie warto go lekceważyć. Lodówka jest włączona przez cały czas, więc nawet niewielka różnica może dać duże oszczędności w skali roku, a tym bardziej kilku lat. Nie tak dawno większość lodówek miała klasę energetyczną A++ albo A+++. Według nowych, bardziej rygorystycznych, norm wyznaczonych przez komisję Europejską noty są już znacznie niższe. Większość obecnie dostępnych modeli ma klasę energetyczną E. Chłodziarki oznaczone jako C albo D to bardzo energooszczędne urządzenia.


  • Położenie zamrażalnika – ten może znajdować się na górze lub na dole.


  • Kolor/design – istotny punkt dla tych, dla których estetyka ma kluczowe znaczenie. Wiadomo, że lodówka wolnostojąca powinna pasować do pozostałych sprzętów w kuchni jak mikrofalówka, kuchenka, piekarnik czy płyta grzejna. Kiedyś dostępne były praktycznie tylko lodówki z białym frontem, dziś znajdziemy coraz więcej modeli w kolorze szarym, stalowym, a nawet czarnym.


  • Dodatkowe funkcje i technologie.Lodówki no frost – ranking 2021


Lodówka SAMSUNG RB38T600EB1/EF

To dobra propozycja, jeśli szukamy lodówki z zamrażarką do 2000 zł. Warto podkreślić, że ten model pracuje bardzo cicho. Maksymalny hałas, jaki generuje kompresor, to 35 dB. Natomiast dzięki wykorzystaniu przy konstrukcji technologii Space Max ta lodówka o cienkich ściankach jest wyjątkowo pojemna, pomimo niewielkich rozmiarów zewnętrznych. Zmieści się tutaj 385 litrów – w tym 273 litrów w chłodziarce oraz 112 litrów w położonym na dole zamrażalniku. Oprócz pełnego systemu no frost zastosowana jest także technologia All-Arround-Cooling, która skutecznie rozprowadza zimne powietrza tak, aby temperatura była taka sama na wszystkich półkach.


Lodówka BOSCH KGN39MLEQ

To chłodziarko-zamrażarka w podobnej cenie. W tym modelu warto zwrócić uwagę na specjalną szufladę VitaFresh, w które owoce i warzywa dłużej zachowają świeżość i wszystkie prozdrowotne właściwości. To ciekawe urządzenie samodzielnie obniża temperaturę – i w chłodziarce, i w zamrażarce – po włożeniu nowych produktów. Dużą zaletą tego modelu jest także możliwość regulacji temperatury (osobno w chłodziarce i zamrażarce) na zewnętrznym panelu. W ten sposób nie musimy niepotrzebnie otwierać lodówki. Półki bardzo łatwo wsuniemy i wysuniemy. Co więcej, są one wykonane z nietłukącego szkła. Dla oszczędnych dobrych pomysłem będzie włączenie trybu eco – wtedy lodówka automatrycznie dostosowuje temperaturę do zawartości obniżając koszty.


Lodówka LG GBB71PZDFN

Następny produkt o ponadprzeciętnych parametrach, a przy tym dostępny w korzystnej cenie. Wcześniej chłodziarka miała przypisaną klasę energetyczną A+++, według najnowszych standardów ma całkiem niezłą notę D. Całkowita pojemność chłodziarki i zamrażarki to ponad 340 litrów, a emitowany hałas wynosi tylko 36 decybeli. Technologia DoorCooling+ sprawia, że odpowiednią temperaturę zachowują nie tylko produkty na półkach, ale również te w balkonikach na drzwiach.


Lodówka SAMSUNG RB38T776CB1/EF

Model w przedziale cenowym do 3000 zł. Jeszcze niedawno byłby oceniony na maksymalną klasę energetyczną A+++. Obecnie plasuje się jednak wciąż bardzo wysoko – według nowych klas energetycznych oceniony jest na C. W specjalnej komorze zero Optimal Fresh+, podzielonej na dwie części, będziemy przechowywać w optymalnych warunkach mięso i ryby, a także owoce i warzywa. Oprócz temperatury w chłodziarce możemy regulować także wilgotność. W ten sposób owoce się nie wysuszą i dłużej będą zdatne do spożycia. Metalowa osłona tyłu lodówki Clean Back ułatwia czyszczenie urządzenia i zmniejsza poziom emitowanego dźwięku. Dodatkowo zwiększa wytrzymałość lodówki, chroniąc przed niepożądanymi uszkodzeniami mechanicznym


Lodówka LG GSJ761MCUZ

Ostatnia lodówka no frost w naszym rankingu to przykład typu side-by-side.

Mieszcząca ponad 600 litrów produktów chłodziarka wyposażona jest w parę drzwi oraz kostarkę do lodu. Za sprawą technologii Smart ThinQ lodówka LG może połączyć się z aplikacją w smartfonie i diagnozować wszelkie problemy, aby znaleźć rozwiązania w przypadku każdej drobnej awarii.


Oczywiście alternatywą dla podanych rozwiązań może być lodówka do zabudowy no frost. Ranking skupia się na modelach wolnostojących, jednak ich odpowiedniki do kuchni w zabudowie mają praktycznie te same funkcje i właściwości. Lodówki no frost pozwalają zapomnieć o problemach związanych z przechowywaniem żywności i skupić się na gotowaniu oraz spożywaniu przysmaków.


Zobacz więcej

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać? Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Zapowiadane podwyżki cen prądu zmuszą do poszukiwania oszczędności. Warto sobie uświadomić, ile prądu zużywa lodówka. Być może te obliczenia przybliżą nas do decyzji o szybszym zakupie prawdziwie energooszczędnego urządzenia.

Więcej

Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić? Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Szczegółowe informacje o tym, jak rozmrozić lodówkę, prezentujemy w poniższym poradniku!

Więcej

Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać? Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się na zakupem nowej lodówki no frost? Zobacz jaką wybrać.

Więcej

Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić? Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Zastanawiasz się, jaką zamrażarkę kupić? Nasz poradnik na pewno Ci się przyda! 

Więcej

No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system? No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

Wszystkie nowoczesne lodówki wyposażone są w system No Frost. Na czym polega jego działanie i czy różni się w zależności od modelu? Zobacz najważniejsze informacje na temat No Frost.

Więcej

Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać? Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Zastanawiasz się, jak i czym umyć lodówkę? Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić to dobrze i bez wielkiego wysiłku, polecamy nasz poradnik!

Więcej

Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna? Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna?

Jaka jest najlepsza lodówka turystyczna? Jaki model wybrać? Poniżej znajdziesz ranking z polecanymi modelami!

Więcej

Czy lodówka może stać obok piekarnika? To dobre rozwiązanie? Czy lodówka może stać obok piekarnika? To dobre rozwiązanie?

Zastanawiasz się, czy lodówka może stać obok piekarnika? Jeśli nie masz pewności, spieszymy z wyjaśnieniem.

Więcej

Jaką lodówkę od Samsunga wybrać? Jaką lodówkę od Samsunga wybrać?

Stając więc przed wyborem modelu lodówki, który ma służyć nam przez lata, zwróćmy uwagę na jakość sprzętu, na którego zakup się zdecydujemy.

Więcej

Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok

Kupując lodówkę, chcemy mieć pewność, że będzie niezawodna i z powodzeniem posłuży nam przez wiele lat. Polecane lodówki, które prezentujemy w tym rankingu niezawodności, to dobra inwestycja. Zobacz, jaką wybrać.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]