Najmniej awaryjne lodówki – ranking niezawodności

2023-08-25

Jaką drukarkę do domu kupić? Ranking 2023

2023-03-03

Nie wiesz, jaką kupić drukarkę do domu? Na rynku jest wiele sprzętów do wyboru. Pierwszy kroki to dokładne określenie  potrzeb – na tej podstawie znajdziesz najlepszy model do drukowania dokumentów, ale również zdjęć czy kolorowanek dla dzieci. Zebraliśmy dla ciebie najciekawsze propozycje – urządzenia atramentowe z systemem napełniania pojemników lub wymiennymi kartridżami. Koniecznie zobacz aktualny ranking drukarek domowych!


1. miejsce: drukarka Epson EcoTank L3251

Zobacz więcej

God of War gameplay

Uber pralka

Atreus poszukuje wiedzy, dzięki której będzie mógł zrozumieć przepowiednię dotyczącą Lokiego oraz rolę, jaką ma odegrać podczas ragnaröku. Kratos musi podjąć ważną decyzję. Pozwoli, by zwyciężył w nim strach przed powtórzeniem dawnych błędów, czy uwolni się od przeszłości i stanie się ojcem, którego potrzebuje Atreus?

God of War gameplay

Mega mikser

Topór Lewiatan, Ostrza Chaosu oraz tarcza Strażnik powracają w towarzystwie szerokiej gamy nowych zdolności dla Kratosa i Atreusa. Broniąc swej rodziny przed wrogami, od których roi się w dziewięciu światach, Kratos po raz kolejny będzie musiał zrobić użytek ze śmiercionośnych umiejętności.

God of War gameplay

Super drukarka

Pomóż Kratosowi i Atreusowi znaleźć odpowiedzi i sojuszników, zwiedzając niebezpieczne, a zarazem piękne krainy pełne wrogich potworów i skandynawskich bóstw.

Jeśli interesują cię najmniej awaryjne lodówki, przyda ci się ranking niezawodnych modeli. Lodówka to długoterminowa inwestycja – powinna działać sprawnie i dyskretnie, a przy tym zużywać niewiele prądu, bo przecież jest włączona cały czas. Jaki sprzęt jest idealnym wyborem? Zobacz niezawodne lodówki, które będą działać przez wiele lat!
Najmniej awaryjne lodówki - ranking 2023


1.

Lodówka Samsung RB38T776CB1/EF

Pierwszym modelem wyróżniającym się niezawodnością jest lodówka Samsung RB38T776CB1/EF. Urządzenie ma wyjątkowo cienkie ścianki z doskonałym systemem izolacji, dzięki czemu imponuje dużą pojemnością przy niewielkich rozmiarach zewnętrznych – to technologia SpaceMax. W lodówce i zamrażarce zmieścisz łącznie 390 l produktów. Na kompresor Digital Inverter dostajesz aż 20 lat gwarancji. Silnik działa niezawodnie i cicho – tylko 35 dB to poziom hałasu, który nie jest uciążliwy. Komorę Optimal Fresh+ w tej lodówce możesz podzielić na dwie części z oddzielną regulacją. Dzięki temu ustawisz inną temperaturę do chłodzenia mięs i wędlin, a inną do warzyw. Warzywa i owoce mogę być też przechowywane w szufladzie Humidity Fresh+, która umożliwia utrzymywanie właściwego poziomu wilgotności, przedłużając świeżość. Rocznie lodówka zużywa 169 kWh, co daje jej klasę energetyczną C. To bardzo dobry wynik dla lodówki, większość modeli spoza rankingu ma klasyfikację od D do F. Obudowa z grafitowej stali prezentuje się elegancko w nowoczesnej kuchni, a dzięki zewnętrznemu wyświetlaczowi zobaczysz wszystkie parametry bez otwierania drzwi.

 • 20 lat gwarancji na kompresor
 • klasa energetyczna C
 • cicha praca
 • Humidity Fresh+
 • szybkie mrożenie


2.

Lodówka Samsung Bespoke RB38A7B5322/EF

Samsung jako firma produkująca najmniej awaryjnej lodówki ma w rankingu również drugiego przedstawiciela – model Bespoke RB38A7B5322/EF. Pod względem podstawowych parametrów przypomina poprzednika – ma takie samo zużycie energii i równie cichy silnik, a także podobną pojemność, czyli 387 l. Główne różnice tkwią jednak w designie. Front w kolorze głębokiej czerni jest całkowicie gładki (wyświetlacz znajdziesz w środku). Co więcej, łatwo zmienisz wygląd lodówki, kupując wymienny panel w innym kolorze – na przykład kremowego błękitu albo eleganckiej lawendy. Zmiana aranżacji kuchni jeszcze nigdy nie była tak prosta! Innym ciekawym wyróżnikiem jest Strefa Cool Select+. Korzystając z tej funkcji możesz standardowe tryby chłodzenia i mrożenia zamienić na podmrażanie (-1°C) lub delikatne mrożenie (-5°C). Oryginalnym rozwiązaniem jest także Metal Cooling, czyli specjalny panel tylnej ścianki urządzenia utrzymujący niską temperaturę we wnętrzu lodówki nawet wtedy, gdy ją otwierasz. Nie zabrakło tu technologii opisanych przy wcześniejszym modelu – ze SpaceMax, Optimal Fresh+, Humidity Fresh+. Są też szybkie chłodzenie i mrożenie – Power Cool i Power Freeze.

 • 20 lat gwarancji na kompresor
 • klasa energetyczna C
 • cicha praca
 • wymienny front
 • Humidity Fresh+
 • szybkie chłodzenie i mrożenie
 • wyświetlacz w środku, a nie na froncie


3.

Lodówka Beko B5RCNA406LXBW

Trzecią propozycją jest lodówka Beko B5RCNA406LXBW. Podobnie jak Samsung jest energooszczędna (zużycie 170 kWh na rok, klasa energetyczna C) i cicha (35 db). To zasługa sprężarki inwerterowej ProSmart, którą cechują duża wydajność i ponadprzeciętna wytrzymałość. Całkowita pojemność tego modelu to 355 l (106 l w zamrażarce). Jeśli chcesz przechowywać w chłodziarce warzywa i owoce, możesz liczyć na ich świeżość przez wiele dni (producent podaje, że nawet do miesiąca!). Kolejny atut, który mają te niezawodne lodówki, to funkcja EverFresh+ pomagająca sterować temperaturą i wilgotnością tak, żeby zminimalizować proces skraplania w szufladzie. Przydatna jest także technologia AeroFlow zmniejszająca wahania temperatury, dzięki czemu produkty są bardziej świeże i soczyste.

 • klasa energetyczna C
 • cicha praca
 • EverFresh+
 • szybkie mrożenie
 • brak dodatkowej gwarancji na kompresor


4.

Lodówka LG GBB62BLGGC

Na czwartym miejscu propozycja firmy LG. Ten producent daje na kompresor 10-letnią gwarancję. 20 lat gwarancji dotyczy tylko modeli z serii Signature – najbardziej wyszukanych lodówek z segmentu premium. Lodówka LG GBB62BLGGC dzięki funkcji LinearCooling niweluje wahania temperatury, co pozwala dłużej zachować świeżość produktów. Sam proces chłodzenia jest szybszy i bardziej precyzyjny dzięki zastosowaniu otworów wentylacyjnych z przodu lodówki (DoorCooling+) Przy pojemności zbliżonej do lodówki Samsung (384 l) zużywa trochę więcej energii. Pobór prądu wynoszący 215 kWh rocznie oznacza klasę energetyczną D. Satysfakcjonujący jest także niski poziom hałasu – tylko 35 dB.

 • 10 lat gwarancji na kompresor
 • cicha praca
 • DoorCooling+
 • szybkie zamrażanie
 • klasa energetyczna D


5.

Lodówka Whirlpool W7X 94T KS

Ostatnia propozycją dla szukających najmniej awaryjnej lodówki jest Whirlpool W7X 94T KS. Ta lodówka o pojemności 367 l ma wiele przydatnych funkcji – takich jak szybkie zamrażanie i szybkie chłodzenie, a także alarm wzrostu temperatury. Technologia Szósty Zmysł pozwala stale monitorować i błyskawicznie niwelować wahania temperatury wewnątrz urządzenia. Sprzęt zużywa 162 kWh, co oznacza klasę energetyczną C. Generowany hałas to zaledwie 33 dB, co czyni ją jedną z najcichszych lodówek na rynku. Front w kolorze inox z czarnym wyświetlaczem na froncie wygląda nowocześnie i zarazem elegancko.

 • bardzo cicha praca
 • szybkie chłodzenie i zamrażanie
 • brak dodatkowej gwarancji na kompresor


Jakie lodówki są najmniej awaryjne?


Szukając odpowiedzi na pytanie, jakie lodówki są najmniej awaryjne, łatwo dojść do oczywistych wniosków. Najbardziej niezawodne są z reguły te najnowocześniejsze. Za sprzęt wysokiej klasy często trzeba więcej zapłacić, ale przekłada się to nie tylko na komfort użytkowania, ale również trwałość poszczególnych elementów. Na co warto zwracać uwagę, przeglądając dostępne w sklepach lodówki?


Przede wszystkim warto spojrzeć na zastosowane mechanizmy. Najmniej awaryjne lodówki to te z silnikiem inwerterowym. Są zdecydowanie bardziej żywotne od starszych modeli z silnikami tłokowymi. Poza tym działają ciszej i zużywają mniej energii.


Wybierając lodówki z silnikiem inwerterowym, warto patrzeć także na gwarancję producenta – przede wszystkim na okres bezawaryjnej pracy kompresora. Pod tym względem wyróżnia się przede wszystkim Samsung. Koreańska firma daje aż 20 lat gwarancji na kompresory w lodówkach produkowanych od lipca 2022 r.


Co jeszcze może zepsuć się w lodówce? Na liście najczęściej pojawiających się drobnych usterek można wymienić:

 • uszkodzone uszczelki;
 • zepsute zawiasy;
 • awarię termostatu;
 • zepsucie się kostkarki do lodu;
 • pęknięcie plastikowych elementów takich jak pojemniki na jajka.


Częstotliwość występowania tych awarii można ocenić, czytając opinie o produktach czy rozmawiając z pracownikami serwisów AGD. Pamiętaj jednak o tym, że najważniejszy jest kompresor, a naprawa czy ewentualna wymiana są najbardziej kosztowne.Niezawodne lodówki – jak wybrać?


Szukając najlepszych lodówek, patrzyliśmy nie tylko na bezawaryjność, ale też funkcjonalność. W końcu to zakup na wiele lat, więc komfort codziennego użytkowania jest niezwykle ważny. Cechy najlepszych lodówek to przede wszystkim:

 • niskie zużycie energii (klasa energetyczna C lub wyższa);
 • cicha praca (33-35 dB);
 • przydatne funkcje usprawniające obieg powietrza, regulowanie wilgotności, szybsze chłodzenie produktów itd.

Każda wymieniona w rankingu lodówka ma oczywiście system No Frost, czyli jest urządzeniem bezszronowym, którego nie trzeba regularnie rozmrażać – w przeciwieństwie do lodówek starszego typu.Najmniej awaryjne lodówki – podsumowanie


Przy wyborze lodówki ranking niezawodności ma znaczenie, ale żeby sprzęt się nie zepsuł, potrzebne jest także prawidłowe jego użytkowanie. Do tego, by urządzenie działało prawidłowo, niezbędne jest pamiętanie o podstawowych zasadach związanych z instalacją i wypoziomowaniem, właściwe przewożenie lodówki, a także o kluczowych zasadach do stosowania na co dzień – na przykład, by nie wkładać do lodówki naczynia z gorącą potrawą.


Jeśli zwracasz szczególną uwagę na awaryjność lodówek, ranking pomoże ci wybrać te modele, które są najbardziej niezawodne. Chcesz wiedzieć, jakie są najmniej awaryjne lodówki 2023? Zdecyduj się na polecane propozycje z naszego zestawienia!


Przeczytaj również:

Powrót