Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok

Kupując lodówkę, chcemy mieć pewność, że będzie niezawodna i z powodzeniem posłuży nam przez wiele lat. Mało kto planuje szybką wymianę sprzętu na inny, zwłaszcza jeśli to lodówka w zabudowie. Dlatego podczas poszukiwań odpowiedniej chłodziarki nie warto kierować się wyłącznie ceną. Lepiej szukać takich rozwiązań, które zapewnią, że urządzenie będzie przez lata działać sprawnie i bezawaryjnie. Poniżej prezentujemy ranking lodówek pod kątem niezawodności na 2021 rok.


Niezawodna lodówka – najważniejsze cechy


Zanim przejdziemy do rankingu lodówek, warto wymienić najważniejsze cechy niezawodnej lodówki. Co składa się na dobrą ocenę danego modelu i zapewnia obecność w naszym rankingu? Kluczowe będą takie elementy jak:


  • zaufany producent,
  • dobra klasa energetyczna,
  • możliwość regulacji półek, pojemników, przygródek,
  • funkcje ułatwiające zachowanie świeżości.


Tak jak w przypadku innych sprzętów AGD, zdecydowanie warto postawić na polecane lodówki od sprawdzonych producentów, cieszących się dobrą renomą. W przypadku dobrze znanych modeli łatwiej o instrukcje, pomoc techniczną i części zamienne. Dlatego lodówki wiodących producentów zdecydowanie łatwiej serwisować. Z tego powodu niektóre osoby wybierają lodówki produkowane w Polsce, niemniej jednak te z zagranicznych fabryk także nie sprawiają żadnych kłopotów.


Lodówki – ranking niezawodnościDobrze jeśli lodówka jest tania w utrzymaniu. Zwłaszcza że to taki rodzaj sprzętu, który pracuje cały czas! Z tego powodu należy zwracać uwagę na klasę energetyczną, a nawet na konkretne roczne wartości zużycia energii, które producenci chętnie podają w specyfikacji konkretnego modelu. Oprócz dobrych nawyków na obniżenie rachunków za prąd ma wpływ przede wszystkim lodówka oraz stosowane w domu żarówki.

Ważna jest także „elastyczność” lodówki. Ranking niezawodności pokazuje takie modele, które są uniwersalne i będą służyć przez lata. A to oznacza, że powinny być dostosowane do potrzeb, które się przecież z czasem zmieniają. Jeśli możemy dowolnie zmieniać wysokość półek czy rozmieszczenie innych elementów, zawsze łatwiej będzie poradzić sobie z różnymi wyzwaniami. Drobne ułatwienia sprawią, że uda się jednak zmieścić w lodówce duży tort czy pieczonego indyka.

Na koniec warto wspomnieć o konkretnych funkcjach. W końcu niezawodna lodówka to taka, która perfekcyjnie wywiązuje się ze swojego głównego zadania, jakim jest przechowywanie żywności. Im dłużej produkty w lodówce czy zamrażarce zachowują świeżość, tym lepiej. W tym celu jednak potrzebny jest szereg rozwiązań zapewniających równomierne rozchodzenie się zimnego powietrza, neutralizowanie działania bakterii czy wygodną i łatwą regulację temperatury.Lodówki – ranking niezawodności 2021


Poniżej wymieniamy nowoczesne, niezawodne lodówki na 2021 rok, które uzyskały wystarczająco wysokie oceny, aby zyskać miano prawdziwie niezawodnych. Wymieniamy sprzęt od różnych producentów, dostępny przy tym w rozsądnej cenie. Jeśli planujesz zakup nowej lodówki w 2021 roku, zdecydowanie warto rozważyć te propozycje.


1. Lodówka LG GBB72MCEFN


To urządzenie z najlepszą możliwą klasą energetyczną A+++. Zużywa rocznie niewiele prądu mimo bardzo dużych wymiarów i pojemności. 193 kWh to doskonały wynik. Łącznie w chłodziarce i zamrażarce zmieszczą się aż 384 litry produktów. Dzięki temu będzie dobrą propozycją dla licznej rodziny lub osoby, która robi duże zapasy. Sprzęt można także pochwalić za bardzo cichą pracę – tylko 36 dB sprawia, że przy włączonej lodówce można spokojnie spać, więc aneks blisko sypialni nie jest żadnym problemem. Równomierne rozchodzenie się temperatury w każdej części lodówki gwarantuje technologia Multi-Air-Flow. Mamy także kontrolę nad odpowiednim poziomem wilgotności, co zapewnia funkcja Fresh Balancer. W ten sposób można dłużej zachować świeżość warzyw i owoców. W chłodziarce mamy 4 półki, w tym 3, których wysokość można regulować w zależności od tego, co trzymamy w środku.


2. Lodówka Side by Side SAMSUNG RS68N8241B1/EF Prestige Collection


Nowoczesna, niezawodna lodówka, która sprawdzi się w dużej kuchni. Jej charakterystyczną cechą jest nowoczesna konstrukcja z cienkimi ściankami, zapewniająca dużą pojemność i dobrą izolację cieplną. Optymalna wilgotność utrzymana jest przez dwa niezależnie od siebie pracujące obiegi chłodzenia w chłodziarce i zamrażalniku. Dzięki temu nie dochodzi do mieszania się zapachów. Ciekawa jest także funkcja Power Freeze. Zapewnia ona błyskawiczne mrożenie produktów. W przypadku jej zastosowania minimalna temperatura w zamrażarce zostaje utrzymana przez 50 godzin. Dużym benefitem jest także wbudowany dystrybutor zimnej wody i kostkarka. Metalowy panel w tej lodówce działa jak akumulator zimna. Pozwala szybko wyrównać temperaturę wewnątrz urządzenia po otwarciu drzwi i dostaniu się ciepłego powietrza do środka. Dzięki temu jedzenie zachowuje świeżość i przechowywane jest w odpowiedniej temperaturze. Gdy wyjedziemy na dłużej, nie trzeba się martwić o rachunki. Na ten czas można uruchomić ekonomiczny tryb wakacyjny. Funkcja uruchomi w chłodziarce tryb mniejszego zużycia energii. Jednocześnie – utrzymana zostanie normalna praca zamrażalnika, tak, aby przechowywane w nim produkty nie uległy rozmrożeniu. Natomiast w części chłodzącej zachowa się temperatura na poziomie 16°C.


3. Lodówka BEKO BCNA306E2S


Kolejna stosunkowo niedroga i przy tym niezawodna lodówka w naszym rankingu niezawodności. Tym razem w wersji do kuchni w zabudowie. Ta lodówka z oświetleniem LED charakteryzuje się klasą energetyczną A+. Jej zalety to z pewnością antybakteryjna uszczelka, niski poziom hałasu i pełny system No Frost. Produkty najlepiej przechowywać w wyznaczonych strefach – mamy tu komorę zerową na mięso, ryby i inne szybko psujące się produkty, pojemnik na nabiał, pojemnik na owoce i warzywa oraz chromowany stojak na butelki.


4. Lodówka SAMSUNG BRB260030WW/EF


Ten produkt zebrał bardzo dużo pozytywnych opinii wśród użytkowników, co jest najlepszym dowodem na jego niezawodność. Wyróżnia go cicha praca (37 dB), klasa energetyczna A+, zastosowanie ochrony rodzicielskiej i świateł LED. Za równomierne rozprowadzanie zimnego powietrza odpowiada funkcja All-around Cooling.


Każda z wymienionych lodówek w naszym rankingu niezawodności powinna spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Polecana, niezawodna lodówka to dobra inwestycja, ponieważ w dłuższej perspektywie pozwoli obniżyć rachunki za energię, a także zdrowiej jeść. Mając sprzęt, który potrafi doskonale zachowywać świeżość, częściej będziemy decydować się na zdrowie potrawy ze świeżych produktów, a nie gotowe dania pełne konserwantów i innych niezdrowych dodatków. Mamy nadzieję, że ranking niezawodności okaże się przydatną wskazówką i wielu osobom pomoże w dokonaniu właściwego wyboru urządzenia.


Zobacz więcej

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać? Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Zapowiadane podwyżki cen prądu zmuszą do poszukiwania oszczędności. Warto sobie uświadomić, ile prądu zużywa lodówka. Być może te obliczenia przybliżą nas do decyzji o szybszym zakupie prawdziwie energooszczędnego urządzenia.

Więcej

Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić? Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Szczegółowe informacje o tym, jak rozmrozić lodówkę, prezentujemy w poniższym poradniku!

Więcej

Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać? Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się na zakupem nowej lodówki no frost? Zobacz jaką wybrać.

Więcej

Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić? Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Zastanawiasz się, jaką zamrażarkę kupić? Nasz poradnik na pewno Ci się przyda! 

Więcej

No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system? No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

Wszystkie nowoczesne lodówki wyposażone są w system No Frost. Na czym polega jego działanie i czy różni się w zależności od modelu? Zobacz najważniejsze informacje na temat No Frost.

Więcej

Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać? Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Zastanawiasz się, jak i czym umyć lodówkę? Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić to dobrze i bez wielkiego wysiłku, polecamy nasz poradnik!

Więcej

Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna? Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna?

Jaka jest najlepsza lodówka turystyczna? Jaki model wybrać? Poniżej znajdziesz ranking z polecanymi modelami!

Więcej

Czy lodówka może stać obok piekarnika? To dobre rozwiązanie? Czy lodówka może stać obok piekarnika? To dobre rozwiązanie?

Zastanawiasz się, czy lodówka może stać obok piekarnika? Jeśli nie masz pewności, spieszymy z wyjaśnieniem.

Więcej

Jaką lodówkę od Samsunga wybrać? Jaką lodówkę od Samsunga wybrać?

Stając więc przed wyborem modelu lodówki, który ma służyć nam przez lata, zwróćmy uwagę na jakość sprzętu, na którego zakup się zdecydujemy.

Więcej

Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok

Kupując lodówkę, chcemy mieć pewność, że będzie niezawodna i z powodzeniem posłuży nam przez wiele lat. Polecane lodówki, które prezentujemy w tym rankingu niezawodności, to dobra inwestycja. Zobacz, jaką wybrać.

Więcej

powrót