Znaleziono w kategoriach (1)
Tablety graficzne
Powrót
Popularność
20 produktów
  • Obszar roboczy [mm]: 152 x 95
  • Rozdzielczość [dpi]: 2540
  • Interfejs: Bluetooth, USB
  • Dołączone pióro: Wacom Pen 4K
Dostępny
Wysyłamy w 24h
Wysyłka jeszcze dziś z dostawą na jutro!
Dostępny
Wysyłamy w 24h
Wysyłka jeszcze dziś z dostawą na jutro!

Tablety graficzne – podstawowe narzędzie pracy grafika


Tablety graficzne to urządzenia nie tylko dla tych, którzy zawodowo zajmują się grafiką. Są one w stanie z powodzeniem zastąpić wszystkie przybory, które wcześniej służyły artystom, architektom czy designerom. To, co zostanie narysowane na tablecie, od razu znajdzie się na ekranie komputera. Wykorzystywane w tym celu piórko deklasuje najlepsze myszy laserowe i optyczne pod względem dokładności i oferowanych możliwości. Rysowanie przy pomocy piórka jest również o wiele wygodniejsze i bardziej naturalne niż ciągłe trzymanie dłoni na myszce. Tablety graficzne występują w dwóch postaciach. Pierwszą z nich jest podkładka z powierzchnią roboczą, która odzwierciedla ekran monitora, i rysikiem. Druga, bardziej naturalna dla tych, którzy przyzwyczaili się do tradycyjnych metod pracy, to interaktywny ekran piórkowy. Dzięki niemu nie musisz dzielić uwagi między tabletem graficznym a monitorem, ponieważ to, co narysujesz, od razu pojawi się pod piórkiem.


W sklepie internetowym oraz salonach stacjonarnych MediaMarkt rozlokowanych w całej Polsce znajdziesz tablety graficzne o zróżnicowanych parametrach, np. różnych powierzchniach roboczych, rozdzielczościach, dokładności piórka czy czułości nacisku. Oferujemy głównie Wacom – tablety graficzne tej marki są bowiem najbardziej rozpoznawalnym producentem tego sprzętu. Chcąc jednak oferować szeroki wybór produktów, przygotowaliśmy do wyboru również urządzania innych marek.


Tablety graficzne z ekranem – dwa rodzaje


Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń o odmiennej specyfikacji. Najprostsze tablety graficzne dla początkujących i ekspertów swoim działaniem przypominają touchpad, który jest używany w każdym laptopie. Wiernie odwzorowują ruch rysika i przenoszą go na monitor graficzny, jednak nie pozwalają na podgląd obrazu w obrębie swojej konstrukcji. Na początku przygody z używaniem takich urządzeń może to sprawiać dodatkową trudność.


Tablety do rysowania, wykorzystywane chętnie przez artystów, wyposażone są w ekran, który zachowuje się jak warstwa płótna lub papieru. Grafika powstaje na naszych oczach, bez konieczności spoglądania na dodatkowy monitor. Tablety graficzne z ekranem to coraz doskonalsze konstrukcje, które potrafią przekonać do siebie nawet najbardziej zagorzałych tradycjonalistów, którzy do tej pory pozostawali wierni szkicownikowi z zestawem ołówków. 


Najlepsze tablety graficzne tylko w MediaMarkt


W MediaMarkt wiemy, że tablety graficzne służyć mogą do różnych celów. W naszej ofercie znajduje się cały przekrój nowoczesnych modeli, które przydadzą się pasjonatom rysunku, retuszerom czy zawodowym grafikom. W naszym asortymencie posiadamy tablety graficzne Wacom, ale również  Trust czy Tracer. Urządzenia Wacom stały się już żywą legendą – są wykorzystywane przez najbardziej rozpoznawalnych artystów, grafików i fotografów oraz największe studia graficzne na całym świecie. Sukces japońskiej firmy jest efektem wielu lat solidnej pracy oraz bezkompromisowej jakości i  stosowania najlepszych rozwiązań technologicznych. Przekonaj się o tym sam! Przyjdź do MediaMarkt lub zrób zakupy online i wybierz tablet graficzny idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Oferujemy konkurencyjne ceny i częste przeceny!