Znaleziono w kategoriach (1)
Okapy wyspowe
Powrót
Sortuj według
Popularność
20 produktów
  • Wydajność w trybie intensywnym [m3/h]: 700
  • Maksymalna wydajność [m3/h]: 545
  • Maksymalny poziom hałasu w trybie normalnym [dB]: 66
  • Ilość prędkości: 3 + tryb intensywny
1399
,-
1569
Taniej o 170
Dostępny
Wysyłamy w 24h
Min. cena w zł z 30 dni przed obniżką:
1569
,-
1399
,-
1569
Taniej o 170
Dostępny
Wysyłamy w 24h

Wyświetlono 0 z 0 produktów.

Pokaż więcej produktów

Okapy wyspowe – bo liczy się design i funkcjonalność


Okapy wyspowe Faber, Bosh czy Amica, zmienią nie do poznania każdą kuchenną wyspę, dbając jednocześnie o jej idealną czystość. Gdy przygotowujesz jedzenie (gotujesz, pieczesz czy smażysz), wokół rozprzestrzeniają się maleńkie drobinki tłuszczu, pojawia się nadmiar wilgoci oraz różnego rodzaju (nie zawsze przyjemne) zapachy, które mogą opanować cały dom lub mieszkanie zanim zdążysz się obejrzeć. Okapy wyspowe z łatwością wchłaniają wszystkie z tych niepożądanych rzeczy. Będą także fantastycznym, stylowym uzupełnieniem każdej nowoczesnej przestrzeni kuchennej. Montuje się na suficie, tuż nad kuchenną wyspą. Dużą zaletą okapów wyspowych - będących w opozycji do popularnych wyciągów - jest brak konieczności odprowadzania powietrza na zewnątrz. Masz więc pełną dowolność w projektowaniu kuchni i wyborze odpowiedniego miejsca dla wyspy, płyty grzewczej i okapu. To także dobra wiadomość dla mieszkańców bloku, którzy zazwyczaj nie dysponują oddzielnym kanałem wentylacyjnym tylko dla swojego mieszkania.


Nowoczesne okapy wyspowe – który wybrać?


Mnogość funkcji w przypadku okapów wyspowych jest ogromna. Wybór nie będzie jednak trudny, gdy poznasz kilka najważniejszych parametrów, które warto rozważyć przed kupnem sprzętu.


 Poziom hałasu, który wyrażany jest w decybelach (dB). W pełni akceptowalna wartość to około 50-60 dB. Pozwala to na swobodną rozmowę z gośćmi i domownikami.


 Wydajność mierzona jest w metrach sześciennych na godzinę (m3/h). Im większa liczba, tym lepiej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wraz z wydajnością wzrasta najczęściej także głośność urządzenia. Im wyższy sufit (okap wyspowy będzie znajdował się wyżej), tym większa powinna być wydajność sprzętu. Należy także pamiętać, że wydajność okapu zależy też od jego dopasowania do rozmiarów płyty grzewczej. Szacuje się, że okap wyspowy powinien być o kilka centymetrów szerszy i dłuższy od powierzchni płyty. Im wyżej okap będzie zamontowany, tym większą różnicę na korzyść w rozmiarze (na korzyść okapu) należy uwzględnić.


Design – współczesne okapy wyspowe są małymi dziełami sztuki. Warto zadbać o to, by ich wygląd korespondował z wystrojem kuchni i całego domu. Ilość kształtów, kolorów i materiałów, z jakich tworzone są okapy, jest tak duża, że z pewnością wybierzesz coś idealnego do swojego mieszkania czy domu.


Co bardzo istotne – zarówno dla prawidłowego działania urządzenia, jak i zdrowia domowników – pamiętaj o prawidłowej eksploatacji okapu. Urządzenie filtruje powietrze za pomocą filtra węglowego, który aktywnie pochłania nieprzyjemne zapachy. Znajduje się on tuż za filtrem tłuszczowym, który zbiera większość wilgoci i oparów o nieprzyjemnym zapachu. Wymiana filtrów jest kluczowa. Zmiany dokonuj w zalecanych przez producenta cyklach. Informacje na ten temat znajdują się w instrukcji urządzenia.


Okapy kuchenne wyspowe w MediaMarkt


W MediaMarkt zgromadziliśmy pokaźną ofertę okapów wyspowych. Chcemy, by nasi klienci mogli bez skrępowania wybierać spośród modeli najsolidniejszych producentów na rynku. Zawsze w najlepszych cenach, a nierzadko również w promocjach. Jeśli podczas remontu lub urządzania nowego lokum brakuje Ci czasu, zamów okap z darmową dostawą do domu. Sprzęt możesz również odebrać w jednym z naszych salonów stacjonarnych – nawet 29 minut po złożeniu zamówienia!