Jaki grzejnik olejowy wybrać?

2023-08-31

Jaką drukarkę do domu kupić? Ranking 2023

2023-03-03

Nie wiesz, jaką kupić drukarkę do domu? Na rynku jest wiele sprzętów do wyboru. Pierwszy kroki to dokładne określenie  potrzeb – na tej podstawie znajdziesz najlepszy model do drukowania dokumentów, ale również zdjęć czy kolorowanek dla dzieci. Zebraliśmy dla ciebie najciekawsze propozycje – urządzenia atramentowe z systemem napełniania pojemników lub wymiennymi kartridżami. Koniecznie zobacz aktualny ranking drukarek domowych!


1. miejsce: drukarka Epson EcoTank L3251

Zobacz więcej

God of War gameplay

Uber pralka

Atreus poszukuje wiedzy, dzięki której będzie mógł zrozumieć przepowiednię dotyczącą Lokiego oraz rolę, jaką ma odegrać podczas ragnaröku. Kratos musi podjąć ważną decyzję. Pozwoli, by zwyciężył w nim strach przed powtórzeniem dawnych błędów, czy uwolni się od przeszłości i stanie się ojcem, którego potrzebuje Atreus?

God of War gameplay

Mega mikser

Topór Lewiatan, Ostrza Chaosu oraz tarcza Strażnik powracają w towarzystwie szerokiej gamy nowych zdolności dla Kratosa i Atreusa. Broniąc swej rodziny przed wrogami, od których roi się w dziewięciu światach, Kratos po raz kolejny będzie musiał zrobić użytek ze śmiercionośnych umiejętności.

God of War gameplay

Super drukarka

Pomóż Kratosowi i Atreusowi znaleźć odpowiedzi i sojuszników, zwiedzając niebezpieczne, a zarazem piękne krainy pełne wrogich potworów i skandynawskich bóstw.

Poznaj najlepszy sposób na podniesienie temperatury w pomieszczeniu i przeczytaj ranking grzejników olejowych. Wśród wszystkich rodzajów grzejników elektrycznych właśnie ten typ uchodzi za najskuteczniejszy. Nagrzany do odpowiedniej temperatury, długo utrzymuje ciepło, również po wyłączeniu zasilania. Chcesz się dowiedzieć, jaki grzejnik olejowy wybrać? Zobacz listę polecanych modeli!
Jak wybrać grzejnik olejowy?


1.

Grzejnik olejowy Blaupunkt HOR811

Cechą wyróżniającą grzejnik olejowy Blaupunkt HOR811 jest moduł Wi-Fi. Urządzenie łatwo połączysz ze swoim smartfonem, by za pomocą aplikacji Tuya Smart sterować wszystkimi ustawieniami. W ten sposób uruchomisz zdalnie sprzęt albo ustawisz harmonogram jego pracy. Model da się także obsługiwać za pomocą pilota. Do wyboru są trzy poziomy mocy grzania. Jest też tryb ekologiczny, który dopasowuje siłę grzania do temperatury otoczenia. To idealne rozwiązanie, jeśli dogrzewasz pomieszczenie w nocy. Informacje o trybie pracy i temperaturze odczytasz z wyraźnego wyświetlacza LCD. Sprzęt ma moc 2500 W, co umożliwia skuteczne ogrzewanie pomieszczeń nawet o powierzchni do 25 m². Warto zwrócić uwagę na przemyślaną konstrukcję. Dodatkowe płyty boczne akumulujące ciepło oraz tunele powietrzne znajdujące się pomiędzy żeberkami pomagają w szybkim osiągnięciu i utrzymaniu pożądanej temperatury. Za model, który wygrywa nasz ranking grzejników olejowych, trzeba zapłacić około 700 zł.

 • moduł Wi-Fi i aplikacja mobilna
 • duża moc
 • tryb ekologiczny
 • wyświetlacz LCD
 • wysoka cena


2.

Grzejnik olejowy HB OFR2901T

Gdybyśmy brali pod uwagę wyłącznie moc, ten model by wygrał ranking grzejników olejowych. Urządzenie grzeje z maksymalną mocą 2900 W. Grzejnik olejowy HB OFR2901T składa się z 11 żeber, ma trzy poziomy grzania i płynną regulację temperatury za pomocą pokrętła. Ciekawą funkcją jest Turbo, która zwiększa zasięg dystrybucji ogrzanego powietrza. Atrakcyjna cena – niewiele ponad 400 zł!

 • duża moc
 • funkcja Turbo
 • niska cena
 • wyłącznie sterowanie manualne


3.

Grzejnik olejowy HB OFR2003

Zastanawiasz się, jaki grzejnik olejowy sprawdzi się w małym pokoju? Może cię zainteresuje HB OFR2003, czyli mniejsza i tańsza wersja modelu z miejsca drugiego. Zamiast 11 jest dziewięć żeber, a maksymalna moc wynosi 2000 W. To sprawia, że grzejnik jest tańszy w eksploatacji, a w wielu przypadkach całkowicie wystarczy do dogrzania pomieszczenia. W zależności od tego, jaka jest temperatura za oknem, możesz ustawić jeden z trzech poziomów mocy – 800, 1200 lub 2000 W.

 • kompaktowy rozmiar
 • niska cena


4.

Grzejnik olejowy Sencor SOH 3209WH

Kompaktowy grzejnik Sencor SOH 3209WH zajmuje niewiele miejsca i łatwo możesz go przesuwać między pomieszczeniami. Regulacja za pomocą pokręteł umożliwia wybranie jednego z trzech poziomów mocy grzania (800 W, 1200 W, 2000 W) oraz płynną regulację temperatury. Opisany model składający się z dziewięciu żeber jest rozwiązaniem ekonomicznym – wygeneruje niższe rachunki za prąd niż grzejniki o większej mocy.

 • kompaktowy rozmiar


5.

Grzejnik olejowy Sencor SOH 3309BK

Następna propozycja tej samej firmy. Jeśli myśląc o tym, jaki grzejnik olejowy wybrać, bierzesz pod uwagę także kolorystykę, ten model może przypaść ci do gustu. Sencor SOH 3309BK w przeciwieństwie do większości standardowych grzejników ma czarną obudowę – świetnie pasuje do eleganckich wnętrz. Parametry techniczne identyczne jak urządzenia z miejsca czwartego.

 • kompaktowy rozmiar
 • oryginalna kolorystykaGrzejnik olejowy – co to jest i jak działa?


Znasz już ranking grzejników olejowych. Warto wiedzieć, w jaki sposób działa taki sprzęt i czym różni się od innych grzejników


Grzejniki olejowe to urządzenia elektryczne, które dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie centralne ogrzewanie nie zapewnia odpowiedniej temperatury. Przydają się także jesienią i wiosną, kiedy kaloryfery są zimne. Stanowią również częsty wybór na działkę lub do domków letniskowych. 


Grzejnik wypełniony jest olejem, który się nagrzewa i oddaje ciepło metalowej obudowie. Na osiągnięcie wysokiej temperatury trzeba poczekać, ale nawet po wyłączeniu zasilania urządzenie długo utrzymuje ciepło. Grzejniki olejowe są ciężkie, lecz łatwo je przestawiać – wyposażone są w kółka. W dużych pomieszczeniach działają bardziej efektywnie niż grzejniki ceramiczne o niewielkiej mocy lub grzejniki konwektorowe
Jaki grzejnik olejowy wybrać? Najważniejsze parametry


Niezależnie od tego, jaki grzejnik olejowy wybierzesz, możesz mieć pewność, że urządzenie będzie działać w bezpieczny sposób. Każdy sprzęt ma szereg 

 • zabezpieczenie przed przegrzaniem;
 • automatyczne wyłączenie w przypadku przewrócenia.

Na jakie cechy należy zwrócić uwagę?

 • Wielkość i moc – im większy grzejnik olejowy, tym więcej mocy potrzeba, żeby osiągnąć odpowiednią temperaturę w krótkim czasie. Duża powierzchnia grzewcza jest atutem także po wyłączeniu zasilania. Urządzenie długo  utrzymuje temperaturę, nie zużywając przy tym prądu! Korzystając z grzejnika olejowego o wysokiej mocy maksymalnej wcale nie musisz płacić przyprawiających o zawrót głowy rachunków za energię. Wystarczy umiejętnie korzystać z regulacji. 
 • Sterowanie – modyfikowanie poziomu mocy i temperatury grzania powinno być łatwe i intuicyjne. Standardem jest używanie pokręteł. Są także bardziej nowoczesne rozwiązania, jak sterowanie za pomocą pilota, a nawet aplikacji mobilnej.
 • Konstrukcja i wygląd – większość grzejników olejowych przypomina wyglądem tradycyjny kaloryfer z charakterystycznymi żeberkami. Czasami jednak producenci decydują się na bardziej kreatywne rozwiązania, dodając elementy pomiędzy żebrami. Zwróć też uwagę na kolorystykę. Chociaż dominują białe modele, da się znaleźć także inne urządzenia. 


Jaki grzejnik olejowy? Podsumowanie


Przy zakupie grzejnika najważniejsze jest dopasowanie mocy i wielkości do metrażu pomieszczenia, w którym chcesz zwiększyć temperaturę. W następnej kolejności należy zwrócić uwagę na wygodę użytkowania i koszty – zarówno zakupu, jak i eksploatacji. Chcąc ograniczyć rachunki, warto szukać modeli ze zdalnym sterowaniem czy trybem ekologicznym.


Przeczytaj również:

Powrót