Zmywarka do zabudowy 45 cm – ranking

2023-07-28

Jaką drukarkę do domu kupić? Ranking 2023

2023-03-03

Nie wiesz, jaką kupić drukarkę do domu? Na rynku jest wiele sprzętów do wyboru. Pierwszy kroki to dokładne określenie  potrzeb – na tej podstawie znajdziesz najlepszy model do drukowania dokumentów, ale również zdjęć czy kolorowanek dla dzieci. Zebraliśmy dla ciebie najciekawsze propozycje – urządzenia atramentowe z systemem napełniania pojemników lub wymiennymi kartridżami. Koniecznie zobacz aktualny ranking drukarek domowych!


1. miejsce: drukarka Epson EcoTank L3251

Zobacz więcej

God of War gameplay

Uber pralka

Atreus poszukuje wiedzy, dzięki której będzie mógł zrozumieć przepowiednię dotyczącą Lokiego oraz rolę, jaką ma odegrać podczas ragnaröku. Kratos musi podjąć ważną decyzję. Pozwoli, by zwyciężył w nim strach przed powtórzeniem dawnych błędów, czy uwolni się od przeszłości i stanie się ojcem, którego potrzebuje Atreus?

God of War gameplay

Mega mikser

Topór Lewiatan, Ostrza Chaosu oraz tarcza Strażnik powracają w towarzystwie szerokiej gamy nowych zdolności dla Kratosa i Atreusa. Broniąc swej rodziny przed wrogami, od których roi się w dziewięciu światach, Kratos po raz kolejny będzie musiał zrobić użytek ze śmiercionośnych umiejętności.

God of War gameplay

Super drukarka

Pomóż Kratosowi i Atreusowi znaleźć odpowiedzi i sojuszników, zwiedzając niebezpieczne, a zarazem piękne krainy pełne wrogich potworów i skandynawskich bóstw.

W nowoczesnych kuchniach o niewielkiej powierzchni najlepiej sprawdzi się zmywarka do zabudowy 45 cm – ranking tych sprzętów znajdziesz w artykule. Jeśli urządzasz mieszkanie lub planujesz gruntowny remont i wymianę sprzętów AGD, lista polecanych urządzeń będzie pomocna. Jaka mała zmywarka do zabudowy będzie najlepsza? Zobacz ranking i zdecyduj sam!
Zmywarka do zabudowy 45 cm - ranking


1.

Zmywarka Amica DIM44C6TBOiD

Za tym modelem przemawia energooszczędność. Zmywarka Amica DIM44C6TBOiD ma klasę energetyczną C. Zużywa na jeden cykl tylko 8 l wody, a pobór energii na 100 cykli to 59 kWh. W środku mieści się 10 kompletów naczyń. Jeśli ciągle nie wiesz, czy to właściwa inwestycja, przyjrzyj się funkcjom tego urządzenia – zmywarka Amica wyróżnia się kilkoma ciekawymi udogodnieniami. Dokładniejsze suszenie naczyń jest zasługą technologii Open Dry. Po zakończeniu programu drzwi są automatycznie uchylane, dzięki czemu wilgotne elementy szybko doschną w naturalny sposób – bez potrzeby wycierania. Dobrym rozwiązaniem jest również automatyczny program czyszczący. Co 20 cykli pojawi się przypomnienie, żeby go uruchomić. Spodoba ci się także funkcja Add+ – w trakcie trwania cyklu możesz dokładać dodatkowe naczynia. Migająca niebieska dioda BlueDot+ poinformuje, kiedy jest na to odpowiedni moment. Niewielka taca na sztućce w górnej części zmywarki jest przesuwana, by łatwiej pomieścić duże naczynia, jak garnki czy brytfanny.2.

Zmywarka Bosch SPV4EMX16E

Zmywarka Bosch SPV4EMX16E do jednego cyklu potrzebuje 9,5 l wody. Zużycie energii na 100 cykli to natomiast 67 kWh, co sprawia, że na etykiecie energetycznej widnieje litera D. Mimo że generuje trochę większe koszty niż inne zmywarki w rankingu, warto wyróżnić ten model ze względu na nowoczesne funkcje. Za tym sprzętem przemawia np. możliwość zdalnej obsługi z dowolnego miejsca przez aplikację Home Connect. Podobnie jak w zmywarce Amica także tutaj jest funkcja automatycznego otwierania drzwi po zakończonym programie. Ciekawy pomysł to możliwość podzielenia zmywarki na niezależne strefy. W wybranym miejscu możesz czyścić z większą intensywnością (wyższymi ciśnieniem i temperaturą wody), by skuteczniej pozbywać się tłuszczu i zabrudzeń. W ten sposób łatwiej domyjesz np. garnki i patelnie. Wiele osób doceni także funkcję Silence on demand, czyli czasowe wyciszenie trwającego programu (do 30 minut). To może się przydać, gdy uczestniczysz w spotkaniu online z włączonym mikrofonem. Zmywarka Bosch SPV4EMX16E pomieści 10 kompletów naczyń. Sztućce i inne akcesoria włożysz nie do kosza, tylko do specjalnej szuflady.3.

Zmywarka Beko BDIS38041Q

Pod względem kosztu eksploatacji praktycznie dorównuje zmywarce firmy Amica. Zużycie wody na jeden cykl wynosi tylko 8,9 l, a na 100 cykli zmywania potrzeba 59 kWh energii. Dlatego zmywarka Beko BDIS38041Q, drugi model w rankingu z klasą energetyczną C, jest najlepszym wyborem dla oszczędnych. Na plus przemawiają automatycznie otwierające się drzwi po zakończeniu cyklu. W środku mieści się 10 kompletów naczyń. Sztućce i inne przybory kuchenne włożysz do górnej szuflady – to wygodne rozwiązanie. Skąd jednak niższa pozycja w zestawieniu? Brak tutaj istotnych wyróżników.4.

Zmywarka Whirlpool WSIP4O33PFE

Pod względem parametrów przypomina opisany wcześniej model firmy Bosch. Zmywarka Whirlpool WSIP4O33PFE również na każde 100 cykli zużywa 67 kWh, a ilość wody potrzebnej na jedno zmywanie to 9 l – czyli klasa energetyczna D. Można jednak ograniczyć koszty eksploatacji, zmywając tylko naczynia zgromadzone w jednej, wybranej strefie. W środku mieści się 10 kompletów naczyń. Utrzymanie zmywarki w czystości jest łatwiejsze dzięki automatycznemu systemowi czyszczącemu.5.

Zmywarka Candy CDIH 2T1145

Ranking zamyka zmywarka Candy CDIH 2T1145. Ze wszystkich opisanych modeli jest najbardziej pojemna, bo mieści nie 10, a 11 kompletów naczyń. Zużywa przy tym niewiele wody (tylko 9 l!). Mankamentem jest za to wyraźnie większy pobór prądu od pozostałych – 80 kWh na 100 cykli, stąd klasa energetyczna E. Brakuje tu również automatycznego otwierania drzwi po zakończeniu programu. Wybierz ten model, jeśli priorytetem jest duża pojemność. A jeśli zależy ci także na szybkim czasie zmywania, docenisz funkcję Zoom, dzięki której dokładnie umycie wszystkich naczyń zajmie tylko 39 minut.Dla kogo zmywarka w zabudowie 45 cm?


Trudno dziś sobie wyobrazić dobrze urządzoną kuchnię bez zmywarki do naczyń. W zależności od konkretnych potrzeb można zdecydować się na większe modele o szerokości 60 cm lub mniejsze, mierzące 45 cm. Ponadto należy określić, czy szukasz sprzętu wolnostojącego, czy zmywarki do zabudowy. Więcej informacji o różnych rodzajach urządzeń i najważniejszych różnicach między nimi znajdziesz w artykule: Jak wybrać zmywarkę?


Nasz poradnik przeznaczony jest dla osób, które chcą kupić zmywarkę do zabudowy 45 cm. To właściwy wybór, jeśli zależy ci na estetycznym wnętrzu, a duża pojemność urządzenia nie jest dla ciebie priorytetem. Model o tych rozmiarach zmieści się nawet w kompaktowej kuchni. To również rozsądny zakup dla osób, które często jadają na mieście i nie potrzebują pełnowymiarowej zmywarki. Dlaczego warto zdecydować się na sprzęt w zabudowie, a nie wolnostojący? Oprócz spójnie prezentującego się wnętrza atutem tego rozwiązania jest lepsze tłumienie dźwięku podczas pracy. Jedynym mankamentem jest montaż zmywarki do zabudowy, który wymaga więcej zaangażowania niż przy standardowym modelu. Nie jest to jednak znaczącą przeszkodą, skoro i tak inwestujesz niemałe środki w stworzenie nowoczesnej, funkcjonalnej kuchni.Jaka zmywarka do zabudowy 45 cm? Najważniejsze cechy


Liczba dostępnych zmywarek do zabudowy jest bardzo duża. Żeby z szerokiej oferty wybrać najlepsze okazje, trzeba przyjrzeć się konkretnym parametrom. Co jest najistotniejsze przy zakupie sprzętu?

  • Klasa energetyczna – im częściej będziesz uruchamiać zmywarkę, tym łatwiej dostrzeżesz wpływ klasy energetycznej na wysokość rachunków. Dlatego przed zakupem urządzenia w pierwszej kolejności należy uwzględnić właśnie ten element. Na etykiecie energetycznej, oprócz litery od A do G, wskazuje się także konkretne wartości – zużycie wody na jeden cykl zmywania i energii w kilowatach (kWh) na 100 cykli. Odkąd klasy energetyczne stały się bardziej rygorystyczne, większość sprzętów ma notę w zakresie od C do F. Urządzenia z klasą energetyczną A lub B są wielką rzadkością.
  • Pojemność – mimo niemal tych samych rozmiarów, zmywarki o szerokości 45 cm różnią się pojemnością. W środku zmieści się od 9 do 11 kompletów naczyń. Jako komplet należy rozumieć duży i mały talerz płaski, talerz głęboki, nóż, widelec, łyżkę, łyżeczkę, szklankę, kieliszek oraz filiżankę.
  • Funkcje i programy – od wielu lat standardem jest tryb zmywania z połową załadunku czy funkcja opóźnionego startu. Szukając wyróżników, należy zwracać uwagę na inne, bardziej innowacyjne rozwiązania – np. ułatwienie dokładania naczyń w trakcie zmywania.


Najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca – podsumowanie


Wiesz już, jaka jest najlepsza zmywarka 45 cm do zabudowy? Każdy z opisanych modeli wyróżnia się na pozytywnie na tle innych. Przedstawione zmywarki są tanie w eksploatacji, proste w obsłudze i dobrze oceniane przez użytkowników. Którą finalnie wybierzesz? Aby podjąć trafną decyzję, określ, jakie funkcje są ci najbardziej potrzebne!


Przeczytaj również inne nasze rankingi:

Powrót