Make every day Earth Day 22 kwietniaTegoroczny Światowy Dzień Ziemi obchodzimy pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Dla sympatyków Dnia Ziemi ochrona środowiska i klimatu to nie tylko kwestia polityki. My również uważamy, że wszyscy musimy włączyć się w zrównoważony rozwój - zarówno w kształtowaniu gospodarki, jak i stylu życia.

MediaMarkt w całej Europie podejmuje konkretne działania, mające na celu ochronę naszej planety i jej zasobów naturalnych - oto niektóre z nich:


Emisja CO2


Udało nam się już zmniejszyć naszą emisję CO2 o 76%!

W naszych sklepach zwracamy uwagę na efektywność energetyczną i szukamy najlepszych rozwiązań, aby minimalizować zużycie zasobów, budujemy zrównoważoną ofertę produktów i usług. Podejmujemy działania, które będą ograniczać negatywne skutki naszej działalności i wzmacniać jej pozytywny wpływ na środowisko.


Emisja CO2


Zielona energia 


Aż 79 % wykorzystywanej przez nas energii pochodzi ze źródeł odnawialnych! Zielona energia elektryczna wytwarzana jest z odnawialnych źródeł energii, takich jak woda, wiatr i słońce i nie jest pozyskiwana z kopalnych lub jądrowych źródeł energii. W ten sposób możemy przyczynić się do transformacji energetycznej i bardziej ekologicznego wytwarzania energii elektrycznej.


Zielona energia


Naprawy sprzętów 


W ramach oferowanych w naszych sklepach usług naprawiamy również uszkodzone urządzenia, żeby przedłużyć ich życie. W całej Europie, na zlecenie klientów, naprawiliśmy już 2,9 miliona urządzeń. Jest to korzystne dla środowiska, ponieważ większość zasobów nie jest wykorzystywana podczas użytkowania produktu, ale podczas jego wytwarzania. Możliwie najdłuższa żywotność urządzeń pozwala zatem zaoszczędzić wiele cennych surowców, energii, chroni klimat i zapobiega powstawaniu elektroodpadów.


Recykling


Recykling elektrośmieci


Elektroodpady to zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne oraz sprzęt oświetleniowy (np. świetlówki, żarówki energooszczędne). Za wyrzucenie urządzenia w miejscu do tego nieprzeznaczonym grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 złotych.


Pamiętaj, że w każdym sklepie MediaMarkt możesz bezpłatnie oddać zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, zgodne z asortymentem sklepu, bez względu na ich wymiary.


W przypadku zakupu nowego sprzętu z dostawą do domu możesz zamówić bezpłatny odbiór swojego zużytego urządzenia tego samego rodzaju i pełniącego takie same funkcje, jak nowo zakupiony sprzęt. Wystarczy zgłosić odbiór zużytego sprzętu korzystając z internetowego formularza na stronie: mediamarkt.decydujesz.pl


Oddając zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w sklepach MediaMarkt masz pewność, że trafi on do wyspecjalizowanego zakładu przetwarzania, gdzie zostanie poddany procesom odzysku i recyklingu w sposób bezpieczny dla środowiska.


W ten sposób chronisz środowisko i jego zasoby naturalne.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel