Media Markt dla Szlachetnej Paczki

Sklepy Media Markt wspólnie z markami ActiveJet i Actis, rozpoczęły zbiórkę zużytych tuszów i tonerów w ramach programu ekologicznego Active Eco. Działania mają na celu wsparcie akcji społecznej „Szlachetna Paczka”, w ramach której prywatni darczyńcy pomagają osobom żyjącym w niezawinionej biedzie.

 

Od lutego 2014 r. w sklepach Media Markt do recyklingu przyjmowane są wyeksploatowane tonery i tusze urządzeń drukujących wszystkich producentów. We wszystkich marketach sieci, w Punktach Obsługi Klienta, zostały w tym celu ustawione specjalnie oznakowane pojemniki, których dostarczeniem, a później odbiorem zajmuje się firma ACTION S.A. - producent materiałów eksploatacyjnych do drukarek marki ActiveJet i Actis.

 

Zbiórka w sklepach Media Markt ma na celu wsparcie ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”, która opiera się na idei przekazywania bezpośredniej pomocy potrzebującym i ich rodzinom. Dochód uzyskany ze zbiórki tuszów i tonerów w marketach zostanie w całości przekazany na rzecz organizatora akcji - Stowarzyszenia Wiosna.

 

W 2013 roku wolontariusze dostarczyli pomoc do 17 684 potrzebujących rodzin, czyli do około 70 000 osób. Paczki przygotowało 530 500 osób (średnio 30 osób pomagało jednej rodzinie). W tej edycji Paczka zjednoczyła 617 000 osób - darczyńców, wolontariuszy, dobroczyńców, członków rodzin w potrzebie. To już ponad 1,5% Polaków.

 

Średnia wartość paczki dla jednej rodziny zadeklarowana przez darczyńców to 1873 zł. Łączna wartość pomocy przekazanej rodzinom przez darczyńców sięga 33 125 005 zł.

 
 

powrót

pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]