Media Markt w Przemyślu odkrywa dzieciom technologię

Co robić, aby dbać o zdrowie? Gdzie szukać pomocy w razie wypadku? Jak utrwalać na zdjęciach wyjątkowe chwile? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści Media Markt w Przemyślu podczas cyklu spotkań dla najmłodszych „Odkryj dziecku technologię!”. Do końca października w warsztatach edukacyjnych weźmie udział ponad 500 maluchów. 

„Odkryj dziecku technologię!” to autorski program edukacyjny Media Markt, w ramach którego przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych poprzez zabawę poznają świat nowych technologii. Interaktywne lekcje odbywają się według trzech różnych scenariuszy, dostosowanych do możliwości poznawczych najmłodszych -  „Zdrowie”, „Bezpieczeństwo” oraz „Świat w obiektywie”. Podczas każdej z nich, sklep Media Markt w Przemyślu zamienia się w labirynt pełen niespodzianek, a dzieci poruszające się tropem ukrytych wskazówek, rozwiązując zagadki, uczestnicząc w ciekawej dyskusji ze specjalistami w danej dziecinie, poszerzają wiedzę o otaczającym świecie i odkrywają korzyści wynikające z zastosowania technologii w codziennym życiu.

Umysł dzieci jest zadziwiająco chłonny, a maluchy szybko zaczynają przejawiać zainteresowanie nowymi technologiami. Często jeszcze zanim nauczą się poprawnie mówić, potrafią wykonać proste czynności na tablecie czy smartfonie. Przy pomocy programu edukacyjnego „Odkryj dziecku technologię!” chcemy rozwijać w dzieciach naturalną potrzebę poznawania świata, a przy okazji przekazać wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa i zdrowia. Rozpoczynając taką edukację już na poziomie przedszkola, czy szkoły podstawowej mamy szansę wychować mądrych i odpowiedzialnych społecznie młodych ludzi – wytłumaczył ideę akcji Tomasz Zając, Dyrektor Media Markt w Przemyślu.

Tematykę bezpłatnych warsztatów wybierają opiekunowie wspólnie z dziećmi, zgłaszając zainteresowanie udziałem w warsztatach:
  •  „Zdrowie” – w trakcie lekcji dzieci dowiedzą się co należy robić, by zachować zdrowie i jak mogą im w tym pomóc nowe technologie, a także nauczą się odróżniać dobre zachowania od szkodliwych nawyków. Gościem specjalnym spotkania będzie pielęgniarka, która wytłumaczy dzieciom, jak prawidłowo dbać o higienę i zęby.
  • „Bezpieczeństwo” – podczas warsztatów związanych z bezpieczeństwem ratownicy medyczni wytłumaczą najmłodszym co należy zrobić w razie wypadku.  Dzieci zapoznają się także z podstawowymi numerami alarmowymi i nauczą się właściwie przekazywać informacje o nagłym zdarzeniu opiekunom lub lekarzowi.

  • „Świat w obiektywie” – to spotkanie rozwijające pasję fotograficzną i umiejętność obserwowania świata. Pod okiem profesjonalnego fotografa mali odkrywcy wypróbują różne aparaty oraz dowiedzą się, jakimi zasadami należy się kierować, aby robić piękne zdjęcia.

Program edukacyjny Media Markt „Odkryj dziecku technologię!” od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem szkół i przedszkoli. W ramach pierwszej edycji programu, do końca października w lekcjach organizowanych przez sklep w Przemyślu weźmie udział łącznie ponad 500 dzieci. 

Relacja z warsztatów: https://youtu.be/RVCq4olMd2Q

powrót