Micro SIM

Od karty mini SIM do micro SIM
Urządzenia z wbudowanym modemem komórkowym (telefony komórkowe, smartfony, modemy USB i inne) rejestrują się w sieci komórkowej za pomocą ważnej karty SIM („Subscriber Identify Module”) służącej do identyfikowania użytkownika.
Pierwotna karta SIM miała takie same wymiary jak karta płatnicza (ok. 86 x 54 mm). W telefonach komórkowych już od dłuższego czasu stosowany jest jednak format mini SIM o wymiarach karty 25 x 15 mm, określany potocznie jako „karta SIM”.

Wraz z urządzeniami iPad i iPhone 4 firma Apple wprowadziła kartę micro SIM. Karta micro SIM ma wymiary 15 x 12 mm, jest więc znacznie mniejsza od karty mini SIM. Funkcje i wydajność są jednak identyczne, ponieważ nie zmieniono zastosowanych układów. Zaletą karty micro SIM w porównaniu do standardowej karty SIM jest więc oszczędność miejsca, którego w urządzeniach przenośnych jest zawsze za mało.

powrót

pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]