Mikrofalówka z piekarnikiem, czym się kierować wybierając produkt dla siebie?

Tak wiele możliwości w jednej mikrofali


Jeżeli szukamy do naszej kuchni sprzętu AGD, który przyspieszy przyrządzanie potraw, a przy okazji będzie wielofunkcyjny i prosty w utrzymaniu czystości, to mikrofalówka z piekarnikiem będzie strzałem w dziesiątkę. Mikrofale szybko ogrzeją znajdujące się w środku, przygotowywane danie. Rozchodzące się po nim ciepło powstaje w wyniku uderzania o siebie cząsteczek wody. Kuchenki mikrofalowe potrafią rozmrażać, podgrzewać, grillować, gotować na parze, a nawet przygotować pizzę. Jeszcze jedną ciekawą funkcją jest termoobieg. Pozwala on na równomierne rozprowadzenie ciepła po komorze. Zamienia zwykłe mikrofale w mini piekarniki, w których można piec ciasta. Nie wierzmy w nieprawdziwe informacje o szkodliwości mikrofalówek. Specjalna siatka na szybie drzwiczek skutecznie przeciwdziała przenikaniu fal. Która mikrofalówka z piekarnikiem jest szczególnie warta uwagi?

Na to warto zwrócić uwagę…


Zanim zdecydujemy się na konkretny model, zastanówmy się, czy do naszej kuchni lepiej będzie pasowała mikrofalówka wolnostojąca, czy mikrofalówka do zabudowy. Jeżeli liczy się dla nas każdy detal i jednolity design kuchni, wybierzmy taki model, który jest przeznaczony do zabudowy. Zdecydowanie częściej musimy jednak postawić na uniwersalność oraz wygodę użytkowania i dlatego wybieramy mikrofalówki wolnostojące. Do niewielkiej kuchni użytkowanej przez małą rodzinę, parę lub singli warto wybrać mikrofalówkę o mniejszej pojemności. W innym przypadku lub wtedy, gdy interesuje nas mikrofalówka z piekarnikiem, zdecydowanie lepiej będzie wybrać model o pojemności około 30-40 litrów. Na komfort tego, jak obsługuje się kuchenki mikrofalowe ogromny wpływ ma rodzaj sterowania. Nie oczekujmy zbyt wiele od mechanicznej obsługi. Moc i czas działania mikrofalówki będziemy musieli niestety ustawić sami. Zdecydowanie lepsze są elektroniczne systemy sterowania. Na panelu sterującym wybierzemy odpowiednią funkcję oraz rodzaj i wagę potrawy, a czas i moc zostaną ustawione automatycznie. Dla najlepszych, najbardziej zaawansowanych modeli zarezerwowana jest automatyka wagowa. To specjalne czujniki sprawdzają wagę dania i dobierają do niego właściwy czas i moc grzania. Wybierając produkt dla siebie warto również kierować się mocą i liczbą funkcji interesującej nas mikrofalówki. Co potrafią kuchenki mikrofalowe z różnych przedziałów cenowych?

Whirlpool JT 479 WH


Whirlpool JT 479 WH ma pojemność aż 33 litry. Mikrofalówka ma moc 1000 W, a jej piekarnik 1200 W. Elektroniczne sterowanie i wyświetlacz, funkcja Crisp, Jet Defrost, Jet Stream, 100 wbudowanych przepisów oraz technologia 6-ty zmysł i system emisji mikrofal 3D zamienią przygotowywanie ulubionych dań w proste i szybkie zadanie. Crisp to opatentowane rozwiązanie firmy Whirlpool, które umożliwia idealne upieczenie chrupiących potraw nawet bez użycia oleju. O środek dania dbają mikrofale, o przyrumienienie jego wierzchu – grill, a o przypieczenie spodu – specjalny talerz nagrzewający się do bardzo wysokiej temperatury. Jet Defrost ogranicza się wyłącznie do szybkiego rozmrażania potraw. O wiele bardziej interesujący jest Jet Stream. To system wymuszonego obiegu powietrza, który składa się z wentylatora i 4 dodatkowych otworów w narożnikach tylnej ścianki. Efektem jest nie tylko szybkie nagrzewanie, ale także apetyczny wygląd i doskonałych smak przygotowanych potraw w rekordowo krótkim czasie. Technologia 6-ty zmysł automatycznie dobiera i dostosowuje poziom poboru energii, a opatentowany system emisji mikrofal 3D gwarantuje równomierne gotowanie dzięki przestrzennej emisji fal.

Kuchenka mikrofalowa SAMSUNG MC28H5015AK

Samsung MC28H5015AK


Samsung MC28H5015AK ma pojemność 28 litrów. Moc grilla wynosi 1500 W, a moc termoobiegu jest równa 2100 W. Dania z mikrofalówki koreańskiego producenta zawsze będą perfekcyjnie przygotowane, tj. odpowiednio wilgotne i smaczne. Zapewni to m.in. 15 wstępnie zaprogramowanych trybów gotowania. Kuchnia mikrofalowa Samsung MC28H5015AK daje szansę na wykorzystanie każdego centymetra z 52 cm szerokości i 48 cm głębokości. Jeżeli chcemy zmieścić w środku duże naczynia, zawsze możemy wyłączyć funkcję obrotowego talerza. Samsung MC28H5015AK ma gładkie, odporne na zarysowania, łatwe w czyszczeniu, antybakteryjnie ceramiczne wnętrze. Pochłaniacz zapachu zneutralizuje wszystkie nieświeże zapachy, które mogłyby zepsuć świeży smak przygotowywanych potraw. Samsung MC28H5015AK będzie dobrym wyborem również wtedy, gdy zależy nam na comiesięcznych oszczędnościach. Niższe opłaty za energię elektryczną będą skutkiem wyboru trybu ECO, który znacząco zmniejsza zużycie prądu. Swoistą ciekawostką jest możliwość przyrządzenia domowej roboty ciasta drożdżowego lub jogurtu dzięki funkcji fermentacji w odpowiedniej temperaturze.

Zelmer ZMW3131W, Electrolux EMS 21400S, Amica AMSF 20E1S


Zelmer ZMW3131W może pochwalić się mocą 1250 W (mikrofala) i 1000 W (grill) oraz pojemnością 23 litry. Czas przygotowywania potraw może być dostosowany do wielkości i rodzaju dania przez osiem automatycznych programów. Możemy ustawić go też sami dzięki minutnikowi. Zelmer ZMW3131W, tak samo jak inne dobre kuchenki mikrofalowe, posiada również blokadę rodzicielską, która ograniczy ryzyko przypadkowego włączenia urządzenia przez dzieci. Jeszcze bardziej kompaktowy jest Electrolux EMS 21400S. Jego pojemność wynosi zaledwie 21 litrów, ale nie przeszkadza to w wydajnym odmrażaniu, podgrzewaniu, grillowaniu i gotowaniu. Cyfrowy wyświetlacz LED będzie na bieżąco informował nas o kolejnych etapach wybranego programu gotowania. W połączeniu z pokrętłami i przyciskami sterowania zapewni on wyjątkowo przyjazną obsługę. 20-litrowa kuchenka mikrofalowa Amica AMSF 20E1S o mocy 700 W jest najmniejszym i najtańszym modelem na tle ww. urządzeń, ale mimo to oferuje szereg zaawansowanych funkcji takich jak przestrzenna emisja fal, rozmrażanie czasowe i wagowe oraz funkcja szybkiego startu i sterowanie elektroniczne.

Szybkie, proste i bezpiecznie przygotowywanie potraw


Kuchenki mikrofalowe umożliwia bardzo szybkie przygotowanie jedzenia. Rozmrażanie, podgrzewanie, grillowanie, gotowanie na parze, pieczenie… Ale czy mikrofalówka z piekarnikiem pomoże nam przyrządzić w pełni wartościowe posiłki? Naturalnie – przygotowane w niej dania nie stracą niczego ze swoich właściwości. Musimy tylko pamiętać o tym, aby potrawy przygotowywać np. w żaroodpornych lub ceramicznych naczyniach, czy plastikowych pojemnikach. Ponadto powinny być one zawsze otwarte, a drzwiczki kuchenki należy koniecznie utrzymywać w czystości po to, aby były one całkowicie szczelne. Jeżeli dostosujemy się do tych zaleceń, to wybrana przez nas kuchenka mikrofalowa pomoże nam w prosty i szybki oraz przede wszystkim bezpieczny sposób przygotować smaczne i zdrowe dania.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]