Montaż zmywarki do zabudowy

Zmywarka do zabudowy
W zmywarkach do zabudowy górną płytę urządzenia można zdjąć (urządzenie uniwersalne – wolnostojące lub przeznaczone do zabudowy) lub nie jest ona w ogóle dostarczana przez producenta (urządzenie przeznaczone wyłącznie do zabudowy). Ze względu na odpowiednią wysokość urządzenie można łatwo wsunąć pod blat kuchenny i umieścić je między standardowymi szafkami stojącymi w kuchni. Niektóre zmywarki do zabudowy mają regulowane nóżki, które umożliwiają dopasowanie wysokości do blatu kuchennego. Praktycznie wszystkie modele zmywarek są dostępne w wersji do zabudowy, która jest zwykle nieznacznie droższa od wersji wolnostojącej.
Zmywarka do zabudowy
Rozróżnia się trzy warianty zmywarek do zabudowy: umożliwiające montaż frontu dekoracyjnego, częściowo zintegrowane i w pełni zintegrowane.

Zmywarki umożliwiające montaż frontu dekoracyjnego
Do drzwi tych modeli, które z reguły są w kolorze aluminium, można pod panelem sterującym przymocować front dekoracyjny o grubości kilku milimetrów oferowany zwykle przez producenta mebli kuchennych.

Zmywarki częściowo zintegrowane
Zmywarki częściowo zintegrowane są również przeznaczone do zabudowy i umożliwiają połączenie drzwi urządzenia z frontem dopasowanym optycznie do frontu pozostałych mebli kuchennych. Jedynym widocznym elementem zmywarki jest panel sterujący w górnej części drzwi. Ten typ urządzenia można również z powodzeniem zamontować w słupie pionowym na wygodnej wysokości.
Zmywarka
Zmywarki w pełni zintegrowane
Te urządzenia są perfekcyjne dopasowane optycznie do wystroju kuchni, ponieważ panel sterowania nie znajduje się z przodu, lecz jest całkowicie zakryty. Front może więc zasłaniać całe drzwi urządzenia, które z zewnątrz wygląda tak samo jak szafka stojąca. Tego rodzaju zmywarki są obsługiwane za pomocą panelu umieszczonego w górnej krawędzi drzwiczek, który staje się widoczny dopiero po ich otworzeniu. Ten typ urządzeń również umożliwia montaż na ergonomicznej wysokości.

powrót

pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]