Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
×
0 0

Montaż zmywarki do zabudowy

Zmywarka do zabudowy
W zmywarkach do zabudowy górną płytę urządzenia można zdjąć (urządzenie uniwersalne – wolnostojące lub przeznaczone do zabudowy) lub nie jest ona w ogóle dostarczana przez producenta (urządzenie przeznaczone wyłącznie do zabudowy). Ze względu na odpowiednią wysokość urządzenie można łatwo wsunąć pod blat kuchenny i umieścić je między standardowymi szafkami stojącymi w kuchni. Niektóre zmywarki do zabudowy mają regulowane nóżki, które umożliwiają dopasowanie wysokości do blatu kuchennego. Praktycznie wszystkie modele zmywarek są dostępne w wersji do zabudowy, która jest zwykle nieznacznie droższa od wersji wolnostojącej.
Zmywarka do zabudowy
Rozróżnia się trzy warianty zmywarek do zabudowy: umożliwiające montaż frontu dekoracyjnego, częściowo zintegrowane i w pełni zintegrowane.

Zmywarki umożliwiające montaż frontu dekoracyjnego
Do drzwi tych modeli, które z reguły są w kolorze aluminium, można pod panelem sterującym przymocować front dekoracyjny o grubości kilku milimetrów oferowany zwykle przez producenta mebli kuchennych.

Zmywarki częściowo zintegrowane
Zmywarki częściowo zintegrowane są również przeznaczone do zabudowy i umożliwiają połączenie drzwi urządzenia z frontem dopasowanym optycznie do frontu pozostałych mebli kuchennych. Jedynym widocznym elementem zmywarki jest panel sterujący w górnej części drzwi. Ten typ urządzenia można również z powodzeniem zamontować w słupie pionowym na wygodnej wysokości.
Zmywarka
Zmywarki w pełni zintegrowane
Te urządzenia są perfekcyjne dopasowane optycznie do wystroju kuchni, ponieważ panel sterowania nie znajduje się z przodu, lecz jest całkowicie zakryty. Front może więc zasłaniać całe drzwi urządzenia, które z zewnątrz wygląda tak samo jak szafka stojąca. Tego rodzaju zmywarki są obsługiwane za pomocą panelu umieszczonego w górnej krawędzi drzwiczek, który staje się widoczny dopiero po ich otworzeniu. Ten typ urządzeń również umożliwia montaż na ergonomicznej wysokości.

powrót

pixel