MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Must have na każdych wakacjach

Wakacyjne wyjazdy wyglądają zupełnie inaczej niż kiedyś. Czasy podróżowania z namiotem, kanapkami i termosem ciepłej herbaty to już przeszłość. Nie oznacza to jednak, że nie należy przywiązywać uwagi do pakowania. Dobrze przygotowana walizka albo plecak to wciąż ważna rzecz. Jeśli wszystko, co niezbędne będzie pod ręką, unikniemy stresu i zbędnych wydatków, bo nie trzeba będzie w panice kupować nic na miejscu! O czym nie zapomnieć, gdy szykujemy się na dłuższy urlop? Przedstawiamy listę naszych propozycji.

Na wakacje autem – jak łatwo dotrzeć do celu?

Samochód to często wybierany środek lokomocji i to niekoniecznie do wyjazdów nad polskie morze czy na Mazury. Rozbudowana sieć autostrad umożliwia nam dotarcie do wielu dalszych miejsc. Autem można dotrzeć stosunkowo szybko do Chorwacji albo do Włoch i coraz częściej wybieramy ten środek lokomocji nie tylko ze względu na koszty, ale również elastyczność, więcej miejsca na bagaż i możliwość robienia postojów, kiedy tyko chcemy. Jak, pokonując tysiące kilometrów, uniknąć zabłądzenia lub złego zjazdu? Umiejętność czytania papierowych map drogowych i atlasów zanika, bo coraz częściej wierzymy mapom w wersji elektronicznej. To nie tylko łatwiejsza, ale też bezpieczniejsza metoda na znalezienie najkrótszej drogi, ponieważ mapy są na bieżąco aktualizowane. Oprócz tego, gdy korzystamy z nawigacji samochodowej, mamy zapewnione także inne udogodnienia poza samym wskazywaniem kierunku jazdy. Wielką pomocą będą na pewno powiadomienia o kontroli fotoradrowej czy asystent pasa ruchu.

Jaką nawigację samochodową warto kupić?

Dla podróżujących po Europie proponujemy dwa ciekawe modele.

Nawigacja NAVITEL MS600

To niedroga i prosta w obsłudze nawigacja z 5-calowym ekranem o proporcjach 16:9. Ma bezterminową i bezpłatną aktualizację map obejmujących Polskę, Rosję, Białoruś, Kazachstan i 46 krajów Europy.

Nawigacja GARMIN Drive 51 LMT-S EU

To nieco bardziej zaawansowane urządzenie z dodatkowymi funkcjami. Nawigacja Garmin w czasie rzeczywistym przekazuje informacje o dostępnych parkingach i ruchu drogowym. Ostrzega przed ostrymi zakrętami, przejściami dla zwierząt i zmianach dopuszczalnej prędkości, tak, aby na drodze nic nie zaskoczyło. Bardzo przydatnym dodatkiem są także oceny z serwisu TripAdvisor miejsc bliskich każdemu podróżnikowi, takich jak hotele, restauracje i atrakcje turystyczne. Mapy obejmują całą Europę i są bezpłatnie aktualizowane.

O czym jeszcze pamiętać, podczas długiej jazdy samochodem? Na pewno o ładowarce samochodowej albo powerbanku, który pozwoli zachować w gotowości smartfona. Dobrym rozwiązaniem są ładowarki samochodowe, umożliwiające ładowanie jednocześnie 2 albo 3 urządzeń  portem USB.

Jak nie nudzić się podczas podróży?

Długi czas podróżowania sprzyja nadrabianiu zaległości chociażby w świecie książek czy seriali. Jeśli czeka nas daleka droga na miejsce, na pewno nie zaszkodzi wziąć czytnik ebooków, na przykład Kindle PaperWhite 3. Niektóre platformy streamingowe, takie jak Netflix, zazwyczaj używane online, umożliwiają także pobieranie plików na jakiś czas i oglądanie ich także wtedy, gdy nie mamy dostępu do internetu. Dobrze jest o tym wiedzieć i z odpowiednim wyprzedzeniem pobrać materiały, na których nam szczególnie zależy. 

Nawet gdy zapomnimy zabrać swoje urządzenia, w przypadku wielu linii lotniczych na dalekich trasach możemy oczekiwać dostępu do multimediów i gier w cenie biletu. Dotykowe ekrany, umieszczone na fotelu przed nami, to dobra opcja, aby nie rozładowywać własnego sprzętu. Wsiadając na pokład samolotu pamiętajmy o tym, aby stosować się do poleceń załogi i podczas startu i lądowania przełączać wszystkie aktywne urządzenia w tryb samolotowy.

Czytnik e-booków sprawdzi się także na plaży, gdy podczas opalania będziemy chcieli poczytać coś ciekawego. Czytniki nowej generacji, podobnie jak tablety, bardzo dobrze radzą sobie także w pełnym słońcu, więc nie powinno być żadnego problemu z odczytaniem treści.

Nie zapomnij o słuchawkach!

Słuchając ulubionej muzyki albo oglądając film, nie należy przeszkadzać osobom w swoim otoczeniu. Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, aby zabierać ze sobą słuchawki. Im mniej zajmują miejsca, tym lepiej. Dlatego rozsądnym wyborem wydają się popularne „pchełki”, mieszczące się w kieszeni. Jeśli jednak nie lubimy tego typu słuchawek, ponieważ wypadają nam z uszu i preferujemy raczej modele z pałąkiem, wówczas lepiej wybrać takie, które się składają. 

Czego może zabraknąć w hotelu? Miniaturowe sprzęty do zabrania

Pod względem wyposażenia, pokoje mogą bardzo się od siebie różnić, w zależności od konkretnego obiektu, w którym zdecydowaliśmy się na nocowanie. Oczywiście pewną wiedzę o tym, co zastaniemy na miejscu, daje liczba gwiazdek, zdjęcia i opinie internautów, jednak mimo to zdarzają się sytuacje, że rzeczywistość odstaje od opisu. Całego wyposażenia mieszkania i wszystkich najważniejszych przedmiotów nie zdołamy zabrać, ale można pomyśleć o tych sprzętach, których używamy najczęściej i zabrać ich miniaturowe wersje. Panie na pewno docenią suszarki turystyczne. Oprócz tego, można wziąć ze sobą miniaturowy czajnik elektryczny.

Jeśli zamiast hotelu albo pensjonatu wybraliśmy kemping czy pole namiotowe, dobrze jest mieć przynajmniej namiastkę lodówki do chłodzenia napojów czy lodówkę turystyczną. Jeśli będą przeszkadzać nam pogniecione ubrania, to dobrze jest nie zapomnieć także o małym, turystycznym żelazku.

Zabierając ze sobą urządzenia elektroniczne, należy upewnić się, że będziemy mogli ich używać na miejscu. W przypadku wyjazdu krajowego nie ma takich wątpliwości, natomiast za granicą możemy się spotkać z innymi gniazdkami, do których nie uda się wpiąć polskich urządzeń bez odpowiedniego adaptera. Oczywiście przejściówkę zawsze można kupić na miejscu, ale adapter zakupiony jeszcze przed wyjazdem w Polsce będzie znacznie tańszy. Należy też odnotować, że wiele hoteli uławia życie turystom instalując oprócz zwykłych gniazdek, także uniwersalne gniazdka USB.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]