MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2

nr kat.: 9246050
A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2
A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2
A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2
A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2

PINK FLOYD

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Signs Of Life Pink Floyd 4:23
1 2 Learning To Fly Pink Floyd 4:52
1 3 The Dogs Of War Pink Floyd 6:03
1 4 One Slip Pink Floyd 5:08
1 5 On The Turning Away Pink Floyd 5:41
1 6 Yet Another Movie Pink Floyd 6:13
1 7 Round And Around Pink Floyd 1:13
1 8 A New Machine [Part 1] Pink Floyd 1:45
1 9 Terminal frost Pink Floyd 6:15
1 10 A New Machine [Part 2] Pink Floyd
1 11 Sorrow Pink Floyd 8:46

Opis i specyfikacja

Wydana w 1987 roku płyta "A Momentary Lapse of Reason" jest pierwszym albumem Pink Floyd nagranym w trzyosobowym składzie, który stanowili David Gilmour, Nick Mason i Richard Wright. <br><br> Najnowsza edycja, wydana w ramach serii "Discovery", zawiera oryginalny album studyjny cyfrowo zremasterowany przez Jamesa Guthrie, wydany w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu Digipak oraz wzbogacony o 12-stronicowy booklet autorstwa Storma Thorgersona.<br><br> Kolekcja "Discovery", czyli 14 zremasterowanych albumów studyjnych<br> Od 1967 roku zespół Pink Floyd nieustannie tworzył jeden z najbardziej niezwykłych i ponadczasowych katalogów nagrań w historii współczesnej muzyki. Wszystkie 14 studyjnych albumów grupy zostało właśnie cyfrowo zremasterowanych przez Jamesa Guthrie - współproducenta albumu "The Wall" - oraz ponownie wydanych w specjalnie w tym celu zaprojektowanych opakowaniach Digipak. Do płyt powstały również całkiem nowe booklety, stworzone przez Storma Thorgersona - artystę, który od wielu lat współpracuje z zespołem.<br> Albumy z serii "Discovery" zostały zaprojektowane z myślą o przedstawieniu grupy Pink Floyd nowym słuchaczom, w związku z czym booklety wszystkich płyt zawierają kompletne teksty piosenek znajdujących się na danym albumie.

Ogólne

Producent

Warner Music

title

A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2

artist

PINK FLOYD

label

Parlophone Label Group

ilosc_plyt

1

Opinie

5/5

Janusz89

Świetny album!

Jednak Grzegorz pomylił albumy w swojej recenzji. W pierwszej połowie rzeczywiście mówi o A Momentary Lapse Of Reason, lecz później myli album z wydanym po śmierci Wrighta The Endless River. Przez co jego recenzja jest nierzetelna, bo nie do końca wiadomo o którym z albumów się wypowiada. Ale album dobry.

5/5

Grzegorz

Pink Floyd - A Momentary Lapse Of Reason

Podczas tworzenia tego albumu grupa nie była kompletna - zabrakło Rogera Wattersa. Spowodowane było to kłótniami i sprzeczkami pomiędzy Rogerem a Davidem Gilmourem. Jednak nie skutkowało to załamaniem w tworzeniu wspaniałej muzyki, choć osobiście muszę podkreślić, że Waters wkładał w muzykę Floydów coś niezwykłego. A Momentary Lapse Of Reason to najbardziej progresywny album zespołu od czasów Animals, do tego nowego ducha w zespół wyraźnie tchnął Gilmour. Żyjący członkowie PF – David Gilmour i Nick Mason – postanowili, jak to bywało już w tradycji grupy („Wish You Were Here”) uhonorować albumem pamięć zmarłego (czy po prostu byłego) członka Pink Floyd, Richarda Wrighta. Wydobyli więc zawartość wielomiesięcznych sesji albumu „The Divison Bell” i postanowili niewykorzystane elementy ułożyć w jedną w miarę spójną całość, powodując tym samym, że Wright doczekał się pośmiertnego występu. pomimo tego, ze niektórzy uważają tą płytę za jedną z najsłabszych, nagranych przez PF, ja jednak twierdzę, że jest to bardzo dobra płyta i warto ją mieć w swojej kolekcji.

Opinia potwierdzona zakupem
5/5

TomcioS

Miłe zaskoczenie

Płyty Floydów w super promocji są wydawnictwem z masteringiem 2011 roku ale w edycji 2016 roku z mini okładkami gatefold. James Guthrie ładnie zmasteringował płyty, starsze trochę przebasował ale jakość jest lepsza od każdego starego winyla. Polecam.

Opinia potwierdzona zakupem
A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2 ×
A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2
A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy