PLN 29.99
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Signs Of Life Pink Floyd 4:23
1 2 Learning To Fly Pink Floyd 4:52
1 3 The Dogs Of War Pink Floyd 6:03
1 4 One Slip Pink Floyd 5:08
1 5 On The Turning Away Pink Floyd 5:41
1 6 Yet Another Movie Pink Floyd 6:13
1 7 Round And Around Pink Floyd 1:13
1 8 A New Machine [Part 1] Pink Floyd 1:45
1 9 Terminal frost Pink Floyd 6:15
1 10 A New Machine [Part 2] Pink Floyd
1 11 Sorrow Pink Floyd 8:46
Wydana w 1987 roku płyta "A Momentary Lapse of Reason" jest pierwszym albumem Pink Floyd nagranym w trzyosobowym składzie, który stanowili David Gilmour, Nick Mason i Richard Wright. <br><br> Najnowsza edycja, wydana w ramach serii "Discovery", zawiera oryginalny album studyjny cyfrowo zremasterowany przez Jamesa Guthrie, wydany w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu Digipak oraz wzbogacony o 12-stronicowy booklet autorstwa Storma Thorgersona.<br><br> Kolekcja "Discovery", czyli 14 zremasterowanych albumów studyjnych<br> Od 1967 roku zespół Pink Floyd nieustannie tworzył jeden z najbardziej niezwykłych i ponadczasowych katalogów nagrań w historii współczesnej muzyki. Wszystkie 14 studyjnych albumów grupy zostało właśnie cyfrowo zremasterowanych przez Jamesa Guthrie - współproducenta albumu "The Wall" - oraz ponownie wydanych w specjalnie w tym celu zaprojektowanych opakowaniach Digipak. Do płyt powstały również całkiem nowe booklety, stworzone przez Storma Thorgersona - artystę, który od wielu lat współpracuje z zespołem.<br> Albumy z serii "Discovery" zostały zaprojektowane z myślą o przedstawieniu grupy Pink Floyd nowym słuchaczom, w związku z czym booklety wszystkich płyt zawierają kompletne teksty piosenek znajdujących się na danym albumie.
5 na 5

Janusz89

Świetny album!

Jednak Grzegorz pomylił albumy w swojej recenzji. W pierwszej połowie rzeczywiście mówi o A Momentary Lapse Of Reason, lecz później myli album z wydanym po śmierci Wrighta The Endless River. Przez co jego recenzja jest nierzetelna, bo nie do końca wiadomo o którym z albumów się wypowiada. Ale album dobry.

5 na 5

Grzegorz

Opinia potwierdzona zakupem

Pink Floyd - A Momentary Lapse Of Reason

Podczas tworzenia tego albumu grupa nie była kompletna - zabrakło Rogera Wattersa. Spowodowane było to kłótniami i sprzeczkami pomiędzy Rogerem a Davidem Gilmourem. Jednak nie skutkowało to załamaniem w tworzeniu wspaniałej muzyki, choć osobiście muszę podkreślić, że Waters wkładał w muzykę Floydów coś niezwykłego. A Momentary Lapse Of Reason to najbardziej progresywny album zespołu od czasów Animals, do tego nowego ducha w zespół wyraźnie tchnął Gilmour. Żyjący członkowie PF – David Gilmour i Nick Mason – postanowili, jak to bywało już w tradycji grupy („Wish You Were Here”) uhonorować albumem pamięć zmarłego (czy po prostu byłego) członka Pink Floyd, Richarda Wrighta. Wydobyli więc zawartość wielomiesięcznych sesji albumu „The Divison Bell” i postanowili niewykorzystane elementy ułożyć w jedną w miarę spójną całość, powodując tym samym, że Wright doczekał się pośmiertnego występu. pomimo tego, ze niektórzy uważają tą płytę za jedną z najsłabszych, nagranych przez PF, ja jednak twierdzę, że jest to bardzo dobra płyta i warto ją mieć w swojej kolekcji.

5 na 5

TomcioS

Opinia potwierdzona zakupem

Miłe zaskoczenie

Płyty Floydów w super promocji są wydawnictwem z masteringiem 2011 roku ale w edycji 2016 roku z mini okładkami gatefold. James Guthrie ładnie zmasteringował płyty, starsze trochę przebasował ale jakość jest lepsza od każdego starego winyla. Polecam.

Więcej opinii

A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2
A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2 ×
A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2
A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2
A MOMENTARY LAPSE OF REASON [2

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]