A Momentary Lapse Of Reason

nr kat.: 9246050

Opis i specyfikacja

Wydana w 1987 roku płyta "A Momentary Lapse of Reason" jest pierwszym albumem Pink Floyd nagranym w trzyosobowym składzie, który stanowili David Gilmour, Nick Mason i Richard Wright. <br><br> Najnowsza edycja, wydana w ramach serii "Discovery", zawiera oryginalny album studyjny cyfrowo zremasterowany przez Jamesa Guthrie, wydany w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu Digipak oraz wzbogacony o 12-stronicowy booklet autorstwa Storma Thorgersona.<br><br> Kolekcja "Discovery", czyli 14 zremasterowanych albumów studyjnych<br> Od 1967 roku zespół Pink Floyd nieustannie tworzył jeden z najbardziej niezwykłych i ponadczasowych katalogów nagrań w historii współczesnej muzyki. Wszystkie 14 studyjnych albumów grupy zostało właśnie cyfrowo zremasterowanych przez Jamesa Guthrie - współproducenta albumu "The Wall" - oraz ponownie wydanych w specjalnie w tym celu zaprojektowanych opakowaniach Digipak. Do płyt powstały również całkiem nowe booklety, stworzone przez Storma Thorgersona - artystę, który od wielu lat współpracuje z zespołem.<br> Albumy z serii "Discovery" zostały zaprojektowane z myślą o przedstawieniu grupy Pink Floyd nowym słuchaczom, w związku z czym booklety wszystkich płyt zawierają kompletne teksty piosenek znajdujących się na danym albumie.

  Ogólne

 • title
  A MOMENTARY LAPSE OF REASON
 • artist
  PINK FLOYD
 • label
  Parlophone Label Group
 • ilosc_plyt
  1

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1Signs Of LifePink Floyd4:23
2Learning To FlyPink Floyd4:52
3The Dogs Of WarPink Floyd6:03
4One SlipPink Floyd5:08
5On The Turning AwayPink Floyd5:41
6Yet Another MoviePink Floyd6:13
7Round And AroundPink Floyd1:13
8A New Machine [Part 1]Pink Floyd1:45
9Terminal frostPink Floyd6:15
10A New Machine [Part 2]Pink Floyd
11SorrowPink Floyd8:46

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 5

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 5
5/5
Janusz89 2019.08.29, 02:08

Świetny album!

Jednak Grzegorz pomylił albumy w swojej recenzji. W pierwszej połowie rzeczywiście mówi o A Momentary Lapse Of Reason, lecz później myli album z wydanym po śmierci Wrighta The Endless River. Przez co jego recenzja jest nierzetelna, bo nie do końca wiadomo o którym z albumów się wypowiada. Ale album dobry.

5/5
Grzegorz 2018.01.08, 07:33

Pink Floyd - A Momentary Lapse Of Reason

Podczas tworzenia tego albumu grupa nie była kompletna - zabrakło Rogera Wattersa. Spowodowane było to kłótniami i sprzeczkami pomiędzy Rogerem a Davidem Gilmourem. Jednak nie skutkowało to załamaniem w tworzeniu wspaniałej muzyki, choć osobiście muszę podkreślić, że Waters wkładał w muzykę Floydów coś niezwykłego. A Momentary Lapse Of Reason to najbardziej progresywny album zespołu od czasów Animals, do tego nowego ducha w zespół wyraźnie tchnął Gilmour. Żyjący członkowie PF – David Gilmour i Nick Mason – postanowili, jak to bywało już w tradycji grupy („Wish You Were Here”) uhonorować albumem pamięć zmarłego (czy po prostu byłego) członka Pink Floyd, Richarda Wrighta. Wydobyli więc zawartość wielomiesięcznych sesji albumu „The Divison Bell” i postanowili niewykorzystane elementy ułożyć w jedną w miarę spójną całość, powodując tym samym, że Wright doczekał się pośmiertnego występu. pomimo tego, ze niektórzy uważają tą płytę za jedną z najsłabszych, nagranych przez PF, ja jednak twierdzę, że jest to bardzo dobra płyta i warto ją mieć w swojej kolekcji.

Opinia potwierdzona zakupem
5/5
TomcioS 2016.12.11, 08:46

Miłe zaskoczenie

Płyty Floydów w super promocji są wydawnictwem z masteringiem 2011 roku ale w edycji 2016 roku z mini okładkami gatefold. James Guthrie ładnie zmasteringował płyty, starsze trochę przebasował ale jakość jest lepsza od każdego starego winyla. Polecam.

Opinia potwierdzona zakupem