Porównywarka (0)
PLN

Ambiwalnięty

nr kat.: 1390722
Ambiwalnięty
Ambiwalnięty
Ambiwalnięty
Ambiwalnięty
Ambiwalnięty
Ambiwalnięty

Cezik

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Jestem specem Cezik 3:42
1 2 Czas na brzdąca Cezik 3:42
1 3 Dylemat moralny Cezik 4:21
1 4 Wierzę Cezik 3:17
1 5 W miarę Cezik 3:25
1 6 Mam to we krwi Cezik 4:16
1 7 Prawdziwy facet Cezik 2:59
1 8 Proszę kochanie Cezik 5:21
1 9 Oceniam Cezik 4:06
1 10 Myśli Cezik 3:20
1 11 20 procent Cezik 4:15

Opis i specyfikacja

CeZik, dotychczas kojarzony głównie z muzyczną działalnością internetową, postanowił wydać płytę.

- Wzbraniałem się przed tym bardzo długo. Choć wszyscy namawiali, ja zwyczajnie nie miałem pomysłu na to, co miałbym nagrać. Tworzenie pod przymusem nie jest moją mocną stroną – przyznaje CeZik.

W końcu, po 9 latach od publikacji swojego pierwszego klipu w serwisie YouTube, skompletował materiał, ruszył do studia i wyprodukował 11 utworów. CeZik nigdy nie kojarzył się z żadnym konkretnym gatunkiem muzycznym, ponieważ w swojej twórczości chwytał się tego stylu, który akurat był mu na rękę. Nieodłączną częścią jego prac zawsze był teledysk. Jakie więc jest jego autorskie wydawnictwo? Czy płyta twórcy znanego z wizualno-dźwiękowych przeróbek, pastiszy i coverów może obronić się samą muzyką?

- Jest tu trochę jazzu, trochę bluesa, zdarzy się jakiś funk czy rock’n’roll. Nie chciałem się silić na nowatorskość. Starałem się po prostu, aby muzyka była w miarę łatwa w odbiorze, ale też nie przesadnie banalna. Jednak przede wszystkim jestem zwolennikiem nieprzekombinowanych melodii, łatwo wpadających w ucho.

Podobnie jest z warstwą liryczną. Teksty są podane w prostej formie, pozbawione zbędnych metafor. Mówią zarówno o rzeczach przyziemnych, jak i trudnych. Mają w sobie trochę ironii i humoru. Wszystkie napisane są w pierwszej osobie, choć sam autor podkreśla, że nie jest to twórczość autobiograficzna. Przynajmniej nie w pełni.

- Każda piosenka to inna osobowość. Chciałem wcielić się w rolę osób, które są szczere, aroganckie, czasem niepewne siebie, a czasem po prostu niezbyt bystre. Utożsamiam się po części z każdym z bohaterów, choć nie jestem z tego powodu przesadnie dumny – wyznaje CeZik.

Ogólne

Producent

Agora

title

Ambiwalniety

artist

Cezik

label

SJ Records

ilosc_plyt

1

Opinie

Ambiwalnięty ×
Ambiwalnięty
Ambiwalnięty
Ambiwalnięty